Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy a magyar fiatalok...

Igaz, hogy a magyar fiatalok többsége a drogokba menekül a kilátástalanság elől? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy svéd újságírónő ismerősőm, Facebookon gyakran beszélünk és cikket akar készíteni a magyar fiatalok kilátástalan helyzetéről és a tömeges kivándorlásukról az országból és az igen magas arányú drogfogyasztásról is, ami szerint akár a magyar fiatalok 80%-át érinti. Valóban ennyire súlyos a helyzet, vagy ő tévedhet ebben?

2016. nov. 29. 08:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha az alkoholt és a cigit is drognak vesszük, akkor igen.

Amúgy nem hiszem, hogy 80% fogyaszt marihuánát vagy erősebb drogokat. Biztos sokan vannak, de 80% nincs.

2016. nov. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze, de ez mindig is így volt. Az emberek szeretik alkoholba fojtani bánatukat, vagy stressz ellen cigizni.


De nemcsak a drog jelenthet függőséget, nagyon sok fiatal inkább egy virtuális világba menekül (internet, számítógépes játékok, tévé... stb.)

2016. nov. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%
Marihuána az egyik legelterjetebb drog.Illetve csak volt,mert most felváltotta ez a szintetikus biosz*r,ami olcsóbb.Szerintem ez amúgy egyén függő,ha valaki drogozni akar,akkor drogozni fog problémák nélkül is.Én például régen a problémáim miatt elég sokat füveztem,segíteni ugyan nem segített ,de amig bennem volt addig legalább elfeledtette velem a gondokat.Mára már nem csinálom,habár gondjaim még vannak.Úgyhogy szerintem igaz.
2016. nov. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem azért dohányoztam, mert problémát éreztem valaha is. Imádtam füstölögni, és megtekerni magamnak a cigarettát.

Sose ittam, ha bánatos voltam, pont hogy jókedvre szoktam koccintani.

A füvezéssel se azért éltem, mert a világ elől menekültem. Érdekelt, hogy milyen, és baromi sokat köszönhettem neki, szerintem jobb ember lettem tőle.


És egy csomó ember jár hasonló cipőben, mint én.

Akárki lenne kormányon, akkor is ilyen életet éltünk volna.


19/f

2016. nov. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom miféle újságíró lehet a kedves barátnőd, de ez hatalmas túlzás, amit írsz. A drogfogyasztásrol nincsenek pontos adatok, mert nem tudjuk, hogy pontosan mennyien fogyasztók, de hogy nem 80% az biztos. És eleve milyen drog? Hivatalosan a kávé is drog, meg az alkohol is. Svédországban ugyanúgy vannak drogfogyasztók, mint itthon, nem mindig a kilátástalan helyzet az ok, ráadásul magyarországon nem olyan szörnyű a fiatalok helyzete, hogy tömegesen a drogba kellene menekülniük. Olvassátok el a vonatkozó kutatásokat, az elvándorlás mértéke sem tömeges, szóval mind csúsztatás, amit írsz.
2016. nov. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Én nem rég hallottam Dr. Zacher Gábor előadás pont ezzel kapcsolatban és elmondta, hogy egyáltalán nem kiemelkedő a magyarok drogfogyasztása, csak a média miatt torzított képet kapunk.


Én szerintem ajánld neki, mert statisztikai adatokkal bemutatni, hogy milyen csoportokra jellemző inkább a drogfogyasztás Magyarországon és ezek értékek hol helyezkednek el Európában.

2016. nov. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
15%
nagyon nem igaz, és drogügyben a liberális fertő svéd-helyzet nem is lesz, remélem. Az újságírónő drogosan írogat, magából indul ki:D
2016. nov. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%
A drogfogyasztó fiatalok többsége nem a kilátástalanság miatt kerül a droggal kapcsolatba, hanem a bulizás miatt. Legtöbbjük "menőnek" tartja kipróbálni aztán függő lesz nagy részük. Nekem több olyan drogfogyasztó ismerősöm van akinek az élete "vakvágányra futott", de pont a dog miatt.
2016. nov. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 homo ludensz ***** válasza:

Svédországból jobban meg tudja ítélni egy magyar fiatal helyzetét? A statisztikai kimutatásokat olvasgatja és hasonlítja pld. az Európai országokhoz. Hány magyar fiatallal beszélt hogy drogozik e vagy tervezi e a kivándorlást? Csak a fővárosban 2 millió élethelyzet van az aluljárókban meghúzódottaktól a Rózsadombi fontoskodókig.

Van kannás bor és van márkás ital. Cigibe is,meg gondolom drogba is. Általánosítani az a KSH reszortja.

2016. nov. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Tessék:


[link]

2016. nov. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!