Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ságvári napokon a Fradi,...

Ságvári napokon a Fradi, Ságvári Endrére emlékezik?

Figyelt kérdés

A Fradi TV c. műsorban 2016. 12. 07., 19:30-20:00 között az M4 Sport HD TV csatornán hangzott el, hogy Szegeden az SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskolában a névadó Ságvári Endrére emlékeztek a hagyományos Ságvári napokon.


Böde Dániel élő videókapcsolásban jelentkezett be a rendezvényen, ahol Fradi kiállítást is rendeztek FTC relikviákból helyi gyűjtők és a Fradi TV stábja forgatott. Én FTC szurkoló vagyok, de ezt nem értem... A Klub vezetése tudja, ki volt Ságvári Endre? Illetve a Klub vezetése tudja, hogy mit jelent a Fradi egy átlag magyar embernek?


Kezdem megérteni, mi a baj a Fradinál!

Ti nem úgy szoktátok, hogy amivel nem tudtok nyilvánosan azonosulni, ahhoz nyíltan nem adjátok a neveteket?

Köszönöm az észrevételeket!


(ui.: Mivel ez a politika kategória, mielőtt találgatás kezdődne, a FIDESZ-KDNP-re szoktam szavazni, de nem vagyok párttag.)



2016. dec. 7. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Mindenesetre furcsa, hogy egy kommunista bűnözőre emlékeznek 2016 - ban.


Szálasi napok nincsenek, már csak a kiegyensúlyozottság jegyében?

2016. dec. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

A sztálinista rendőrgyilkos névadóra emlékeznek, akkor, amikor az intézmény már nem is viseli Ságvári nevét?


Hogy is van ez?!

2016. dec. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lent, hol a tölgyek őrzik a völgyet,

Kúszik az erdei út.

Átszeli bújva, újra, meg újra

Körben a völgykoszorút,

Ott a mélyben a völgykoszorút.


KIMSz-esek vágtak hajdan e tájnak,

Élükön Ságvári járt.

Hősies tettre, harcra nevelte

Őket a lángszavú párt,

Védte őket a lángszavú párt


Kín meg a börtön jártak e földön,

Mégse riadt sosem ő.

Tudta, hogy győznek, ők az erősek,

Virrad a drága jövő,

Fénylőn virrad a drága jövő.


Szálltak az évek, boldog az élet,

Most csupa fényt hoz a nyár.

Úttörőváros víg dala szálldos

Szárnyasan, mint a madár,

Könnyű szárnyain, mint a madár.


Ott, ahol bújva tértek az útra,

Már nekünk nyílik a rét.

Múlnak az évek, őrzi az ének

Hőseink drága nevét,

Mártír hőseink drága nevét.

2016. dec. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
#3: Azért, ugye ez nem "fejből" ment?
2016. dec. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A Ságvári napot nem úgy kell elképzelni, hogy egy évben egyszer összegyűlünk ünneplőbe öltözve és az udvaron megemlékezünk a régi "szép időkre".


A Ságvári nap egy vetélkedővé alakukt át, melynek keretein belül minden osztály valaszt magának egy osztálytermet és azt a termet a megadott téma alapján kidíszíti. Például: tavaly híres emberek alapján kellett egy osztályt berendezni. Volt minden: Houdini, Daniel Radcliff és ezen belül került belé Böde Dani az egészbe. A teremben be lehet mutatni az illető életét, munkásságát, vele kapcsolatos feladatokat és akadalypályákat végigvinni stb. Körve lehet járni, megnézni mások termeit és szavazni. A tornateremben is zajlik egy vetélkedő, ahol szintén a témához kapcsolódó kérdésekre kell válaszolni, csapatokban. A legvégén pedig eredményhirdetés van különböző kategóriákban.


És igazából ennyi. Nem kommunistákat faragnak belőlünk vagy bármi ilyesmi. Eléggé ragaszkodunk ehhez a naphoz és a Ságvárizmus éjszakájához. Mert ugye megváltoztatták a nevünket Ságvári Endréről SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskolává. De nem Ságvári miatt (szerintem az ide járók fele nem.is tudja ki az a Ságvári Endre), hanem maga a suli névváltoztatása miatt. A Ságvárizmus egy életmód lett számunkra. :D

2017. szept. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

# 5.: "Eléggé ragaszkodunk ehhez a naphoz és a Ságvárizmus éjszakájához. Mert ugye megváltoztatták a nevünket Ságvári Endréről SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskolává." - írtad


Ellentmondásos és tudathasadásos állapot, a Fradi és Ságvári nevét büszkén képtelenség együtt használni.

Az SZTE neve nemzetközileg ismert, jórészt elismert, szerintem ennél "menőbb" nevet szegedi gimnázium nem is kaphatott volna.


Ha, ahogy írod, egyfajta tüntetésszerű néma szolidaritást mutattok a "Ságvári" napokban a régi név mellett, akkor a Fradi és Böde nagyon eltájolta magát. A Fradi, FTC történelmileg a jobboldali, hazaszerető magyar emberek csapata, ma is az, ez a csapat nem vehet részt egy kétes hírű kommunista neve melletti néma demonstrációban.

Én így gondolom.


Megértem, hogy fontosak nektek a gimnáziumotok hagyományai, de a Szegedi Tudományegyetem név sokkal méltóbb ezekhez a hagyományokhoz, mint a Ságvári név.

(Tegyük hozzá, hogy a SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola Szeged három legerősebb gimnáziumai közé tartozik.)

2017. szept. 14. 16:34
 7/7 A kérdező kommentje:

Ha a Vasast hívjátok meg Ságvári napokra, nincs ez az ellentmondás, mert a Vasas hagyományosan baloldali csapat, Kádár János kedvenc csapata volt. Ma Schiffer András kedvenc csapata.


Egyébként többek között, Mohamed Remili játékát én, mint Fradista is kedvelem a jelenlegi Vasasban.

De pl. Lóránt Gyula, az Aranycsapat középhátvédje is a Vasas játékosa volt.

2017. szept. 14. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!