Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megint felültették a magyaroka...

Megint felültették a magyarokat a saját országukban?

Figyelt kérdés

Már most pedzegetik elemzők, hogy nem lesz jelentős a béremelés tartóssága, mert infláció és stb... Komolyan kérdezem, ebben a k****a országban soha nem fognak egy minimális szintet hozni ezek a majmok? Mi a ge*inek dolgozik akkor bárki is? Persze, akinek van esze és mer kockáztatni az csendben jól él. A sok analfabéta cigány az állat értelmi szintje alatt van elég csúnyán, amit látszólag élveznek, hisz az adófizető pénzéből élik a második gyerekkorukat.

Ja, az örök klasszikus a nagyokosok szájából: "Megvizsgáltuk a költségvetést, ekkora emelést tett lehetővé a helyzet, hangsúlyozzuk összeülünk félévente és megbeszéljük a változásokat" Az a baj hogy csak összeülnek mint szoktak, ba$$zák meg, de érdemit nem csinálnak soha pedig elvileg magas végzettségű mind.

Persze száz milliós, milliárdos dobálózásokra van keret, amit lehetne emelésekre is költeni, de nehogy már olyan egyszerű legyen.


Azt sem értem miért kap egy ugyanolyan Targoncavezető 170-200 nettó körül Győrben, gyakorlattal, mint én, aki ráadásul 2-3 gépet is kezel egy műszak alatt, mert nem lehet egy fajtával mindent megcsinálni. Mindezért 780 bruttóval kapok 130-at, túlórázni meg majd akkor ha hülye leszek, még az alap munkaidőben sincs köszönet, akkor minek kúrjam a fajtámat nyamvadt pár ezerért?


Hollandiát, Belgiumot, nem is mutatom be targoncás téren, mert ott akkora a fizetés hogy elsírnám magam, és ott nincs eget verő különbség anyanyelvű belgaként pl vagy vendégmelós magyarként, kifizetik amiért dolgoztál nem köcsögösködnek.

25F


2016. dec. 8. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Azért ilyenkor tedd mellé a holland és a belga lakás és szolgáltatás árakat! Hollandia: élhető lakás: 850-1100 €+rezsi. Egy sima férfi hajvágás 20 €. Női 60-80 €. Ezt valahogy mindig elhallgatjátok. Magyarország nem drága. Sőt, nagyon is olcsó. Azon meg ne lepődj meg hogy ha a fizetésed emelik, akkor azt követik az árak is. Lévén ha nagyobb az emberek elkölthető jövedelme, akkor többet ki tudnak adni mindenre.
2016. dec. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2%

alapvetően nem képesek felfogni (vagy nem is akarják), hogy a keresleti és a költséginfáció az két külön dolog


most előre megmondom, hogy a múltheti OPEC egyezmény miatt simán lesz jövőre 2-3(-4) %os infláció alaphangon, és persze azt is megpróblája majd a baloldal a fideszre kenni

2016. dec. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem 1150 az órabérem és még targoncáznom se kell ezert az órabérért. Előreláthatólag egész éjjel a telót fogom nyomkodni itt a gyárban . Mert a főváros környékén van. Szabolcsba kapnék lehet 90 ezret és kész.
2016. dec. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De nem is 850-1100euro a fizetés, főleg ha szakmában dolgozik az ember, a normálisat meg kell fizetni mindenhol ezzel én is tisztában vagyok. Azonban mégis marad bőven félretenni, pl lehet járni biciklivel is szaridőben ha közel a munkahely, és nem kell váltani bérletet, jegyet ami annyival több megmaradt pénz.

Itthon félreteszek legjobb esetben 50et, mire megyek vele amikor akármire elmehet, nem arra amire szeretném.

Kint meg 4x ennyit elrak az ember, és itthon betesz bizonyos összeget a bankba/postára ami később kelleni fog(építkezés/felújítás)


Apám anno bizonytalanul ment Franciaországba, ha törik ha szakad legalább megpróbálja, csodák csodájára jól sült el a kalandja, kis időre haza jött, megtakarítással, majd visszament, pár évig ingázott, eközben elkezdődött az építkezés 94-ben, fater mindvégig járt ki amíg be nem fejeződött az egész, itthon muterom ügyelt a háztartásra(panellakás 2 gyerekkel) nagy segítség volt mindkét oldalról a nagyszülők, mert volt amikor menni kellett a házhoz is, meg hivatalos ügyet intézni stb.


A végeredmény egy élhető, rendezett élet, milliós megtakarítások lekötve, ami még ma is tartja az értékét, pedig 2001-től itthon dolgozik Apu.


Ilyen bebiztosított életet szakmunkából hogy kivitelez bárki is ebben a moslék országban? Szerintem sehogy, ha alkalmazottként dolgozik, kint meg mindez pont fordítva, meg vannak az arányok, egyensúly ember és ember között.

2016. dec. 8. 20:36
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudom hogy hogyan élt apukád, de manapság ha kifizeted a szállást, rezsit, kaját, és helyben használsz szolgáltatásokat, akkor bizony nem nagyon marad egy átlag vagy a közeli fizetésből külföldön sem. Amid eddig tapasztaltam az az, hogy vagy külföldben gondolkozol és akkor ott maradsz, ez esetben jól élhetsz, mert van elkölteni való jövedelmed. Ha viszont spórolás a cél, akkor ahhoz hogy jelentős pénzt tegyél félre, sok mindenről le kell mondani, hogy 100-200 €-kat megtakaríts. Nem véletlen laknak sokan osztott lakásban, azon spórolnak. De a meglátásom szerint az nem beszélhet nyugati szintről, aki kollégiumi stílusban lakik.
2016. dec. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

# 2/5 Időpont ma 20:18


Akkor most jön az OPEC-háború? :-D Ez a "minden hibáért más okolható, minden jó a szent Pártom érdeme" nem unalmas szöveg? :-D


# 5/5 Időpont ma 20:41


Érdekes, az én ismerőseim félre tudtak tenni havonta egy százast. Mondjuk tény, nem London közepén béreltek ingatlant részmunkaidős mosogatóként.

[link]


Ja, tudom, ezek mind hazudnak. :-D

2016. dec. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező


Csakhogy tisztázzunk pár dolgot.


1, a cégek nem jótékonysági intézmények, és mindig a lehető legkevesebbet fogják fizetni.


2, nem az állam dolga kikényszeríteni a jobb fizetéseket


3, Arról te és kizárólag te tehetsz, hogy annyit keresel amennyit. Ha magasabb fizetést szeretnél akkor fogd magad és költözz Győrbe. Vagy Franciaországba. Vagy Tuvalura.

Ez csak rajtad múlik, a lehetőség adott, a kérdés csak annyi, hogy tudsz-e élni vele.


Egyébként pedig a legendák szerint vannak emberek akik jól meg tudnak élni ebben az országban is.......

például az egyik ismerősöm (25 éves) lakatos. Havi 300 nettót keres, és jövőre megnyitja a saját műhelyét.

2016. dec. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja és tanulhatsz is.

2 OKJ képzést ingyen kapsz az államtól

2016. dec. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8#

Igen abból a kettőből egyet igénybe vettem, hegesztő címszó alatt, még jó hogy legalább nem került semmibe mert gyakorlat nélkül úgymond a jobbak keze alá csicskásként kerültem volna be 110-ért, egy olyan helyre ahol a munkakörnyezet olyan hogy fűtés akkor van ha magadra fűtesz.

Én pedig úgy vagyok vele hogy nem fogok kistérségbe bejárkálni annyi pénzért amit gépkezelőként is megkeresek a városomban.


Azért az államnak is érdeke nem kicsit, hogy több pénzeket fizessen, vagy ahogy írtad lehet menni a világba. Csak akkor azt nem értem miért fizet jobban ugyanazon cég külföldön, és mitől ad kevesebbet itthon.

Száz szónak is egy a vége, itt eleve el van ba$zva az egész rendszer, hozzá nem értő embernek nem nevezhető férgek terelgetik az országot, de még mindig vannak akik azt próbálják megmagyarázni hogy annyit fizetnek amennyit ér a munkád. Hát a fa$z0mat akkor

2016. dec. 8. 23:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Amikor a manyupot szétverték az emberek pénzéért, már levonhatta minden normális ember a következtetést. Itt nem lesz nyugdíj, minden Magyarországon dolgozó ember befizetett adója kidobott pénz. Aki nyugdíjat akar el kell menjen egy másik országba dolgozni, adózni, járulékot fizetni. Itt kezdődik a dolog, aztán minél tovább gondolod annál rosszabb.
2016. dec. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!