Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme a kisvállalkozásoka...

Mi értelme a kisvállalkozásokat támogatni?

Figyelt kérdés

Magyarországon a legnagyobb fizetéseket egyértelműen a multik adják. Magyarországon eddig elég multiellenes politika volt, most az adócsökkentéssel talán kezd jobb útra térni a dolog. S van egy két dolog ami jó irány, de nem látom a kormány politikájának irányában azt a logikát vagy gondolatmenetet amire gondolok, ez vagy azt jelenti hogy a kormány csinálja rosszul, vagy én gondolkozok hibásan vagy mindkettő. Leírom röviden az egészet, és remélem majd véleményezitek.



A magyar kisvárosokban millió egy kisvállalkozás van. Ruhás üzletek, turik, cipős üzletek például. Viszont egy kis 50 m²-es butik nem tud konkurenciája lenni a H&M-nek, vagy a Deichmannak. Szerintem a kisvállalkozók közül lenne 1-1 olyan, aki kitalálná mivel lehet többet nyújtani mint ezek a multik, ha árban nem is tudunk alá tenni. Internetes rendelés lehetőségrem teljesen más árúkészletre gondolok, persze most nem tudom leírni a tutit, mert gyanítom nem én vagyok az a kisvállalkozó aki erre lenne hivatott hogy ezt megvalósítsa. De szerintem Magyarországon van olyan kreatív emberke aki képes lenne rá. Csak hát az 50 m²-es butikból jól megél, és nem akar kockáztatni hogy mindent elveszítsen (gondolom). Ha az állam megpályáztatna nagyobb összeget arra hogy egy ilyen kisvállalkozás helyi üzlete nőjön multi méretre (pályázatnak természetesen azok nyernének akiknek a legtisztább és határozottabb, kreatívabb ötleteik vannak). És akkor ők megkapnák azokat a támogatásokat amiket jelenleg a kisvállalkozók kapnak, hogy bővítsenek. És ha elég sikeres lesz az üzlet, akkor természetesen jönne a következő támogatás amivel más városokban is kellene terjeszkedni. Ha ez megtörtént akkor sok területen elindulna egy versenyképesebb irányvonal, mert jelenleg a magyar vállalkozások hatásfoka elég alacsony (átlagosan, egy 50m²-es kis üzlet nyilván több munkát kíván eladásonként mint egy 250 m²-es).


És ezek a vállalkozások már nem olyan kategória lenne amit lesöpör a csúnya külföldi multi, mert szinte versenyképesek lennének a multikkal. Innen már lehetne továbbterjeszkedni Romániába, vagy Bulgáriába vagy akárhova, és akkor már akkora áruforgalom lenne, hogy árakban is versenyképesek lehetnénk.



De ez az irány helyett támogatva vannak a kisvállalkozók. Szerintem egy kisvállalkozás létre tud jönni támogatás nélkül is, elmegyek Németországba, szedem a répát 2 évig, s lesz elég pénzem hozzá. Viszont aki erre nem képes, és csak támogatásból tud létrehozni valamit, az a piacra sem versenyképes. Akik sikerült létrehozzák a kis cégüket, azok közül kellene "kisorsolni" a legjobbaknak az utat, hogy nagy cégek legyenek. Az állam addig kellene a szárnya alá vegye a legalkalmasabb vállalkozókat amíg elég nagyok lesznek hogy elinduljanak a kegyetlen terjeszkedésre.



És ezt nem csak a ruhás üzletekre mondom, termelőkre is például.



Ez a "gondolat" mennyire van jelen ma Magyarországon? Szerintetek jó lenne? Én olyan értelmét látnám az ilyen támogatásnak, hogy meglenne adva a reális esély hogy Magyarországi multik is létrejöjjenek. Nem az a megoldás hogy a külföldi cégeket ellehetetlenítjük, a Magyarokat kell piacképessé nevelni.



2016. dec. 11. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Összességében a kisvállalkozások adják Magyarország fő motorját. Ha nem támogatod őket, akkor éppen a gázról veszed le a lábadat.


A multi ideiglenes megoldás; addig van csak jelen, amíg megéri neki, ha eltűnik, űrt és munkanélküliséget hagy maga mögött. Továbbá a nyereségét általában kilapátolja külföldre.


Nem minden kisvállalkozásnak a terjeszkedés, multivá válás a célja. Hogyan válhatna multivá például egy fodrász vagy egy burkoló? Viszont nagyon nehéz a helyzetük, ha éppen jön egy új jogszabály, hogy pénztárgépet kell venni, vagy ilyen-olyan munkavédelmi megkötések lépnek életbe.


A vállalatok között le vannak osztva a szerepek, megvan a helye az egyetlen városban, egyetlen üzlettel működőnek is. Ha mindenki multivá válna, vagy ez volna a törekvése mindenáron, az sem volna kedvező forgatókönyv.


"Szerintem egy kisvállalkozás létre tud jönni támogatás nélkül is, elmegyek Németországba, szedem a répát 2 évig, s lesz elég pénzem hozzá."


Nem csak a kezdőtőke összeszedése okozhat nehézségeket, hanem minden hirtelen jött költség (pl. béremelés) kitermelése is sokkal nehezebb egy kis méretű vállalkozásnak, mint egy puhább költségvetéssel rendelkező nagyobbnak. Ezért is létezik a támogatás.

2016. dec. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak teljesen igaza van.

A kérdező nagyon el van tévedve. De azért szeretném emlékeztetni, hogy volt már kormányon olyan gazdaságpolitika, amit ő szorgalmaz. Nem vált be.

2016. dec. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első, zöldet adtam, nem én pontoztalak le.


Amit írtál, annyiban nem tudok teljesen egyetérteni, a magyar gazdaság nagyobbik részét a külföldi multik teszik ki, ezt megváltoztatni nem nagyon lehet egyhamar.


Minél több kisvállalkozás megél úgy ahogy, de azokat a fizetéseket és azokat az árakat amiket egy multi ad, nem tudják adni, szóval a jelenlegi módszerekkel soha nem lesz versenyképes magyar gazdaság.

2016. dec. 11. 09:47
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha nincs piacképes gazdaságunk, soha nem lesz itt olyan életszínvonal mint nyugaton.
2016. dec. 11. 09:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Mérnök közgazdász vagyok, és van egy családi mikrovállalkozásunk. Szóval hidd el kérdező, hogy nem fogok nagy baromságot mondani.


2 dolog.


1, a kisvállalkozások aránylag kicsi része működik csak a kereskedelemben. Ennél nagyságrendekkel több működik az iparban, szolgáltatószektorban és a turizmusban. Szóval amit leírtál, az csak és kizárólag a kereskedelmi kisvállalkozásokra igaz.


2, A kereskedelmi kisvállalkozások alig kapnak támogatást ha kapnak egyáltalán. A turizmus és az ipar kapja a legtöbbet.


a következő rész az 1. válaszolónak szól.


"Összességében a kisvállalkozások adják Magyarország fő motorját. Ha nem támogatod őket, akkor éppen a gázról veszed le a lábadat."


Ez nem igaz.

A magyar gazdaság gerincét pont a multinacionális vállalatok, a turizmus és a német piacra termelő cégek adják. Abban egyetértünk, hogy a kisvállalkozások támogatása fontos. Csakhogy a kisvállalkozások főleg az iparban a multik és a német cégek beszállítói. Egy KSH elemzés szerint a magyar GDP több mint 60%-át multik, vagy multikhoz köthető cégek ellátják elő.


"A multi ideiglenes megoldás; addig van csak jelen, amíg megéri neki, ha eltűnik, űrt és munkanélküliséget hagy maga mögött. Továbbá a nyereségét általában kilapátolja külföldre."


Ez nem ideiglenes megoldás, minden cég így működik. Csakhogy értsük miről beszélünk a "kilapátolt nyereség" a kereskedelemben körülbelül az árbevétel 3%-a.


"Nem minden kisvállalkozásnak a terjeszkedés, multivá válás a célja. Hogyan válhatna multivá például egy fodrász vagy egy burkoló? Viszont nagyon nehéz a helyzetük, ha éppen jön egy új jogszabály, hogy pénztárgépet kell venni, vagy ilyen-olyan munkavédelmi megkötések lépnek életbe."


ez szóról szóra így van


"Nem csak a kezdőtőke összeszedése okozhat nehézségeket, hanem minden hirtelen jött költség (pl. béremelés) kitermelése is sokkal nehezebb egy kis méretű vállalkozásnak, mint egy puhább költségvetéssel rendelkező nagyobbnak. Ezért is létezik a támogatás."


E mellet pedig a legfontosabb a piaci rés megtalálása, és hogyan tudja az adott cég "egyedivé" tenni a működését amiből versenyelőnyt kovácsolhat.

2016. dec. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a baj kisvállalkozóval,hogy nagyvállalkozó szinten akar élni,nem elégszik meg azzal,hogy ő is melós szinten éljen.

Ezért nem tudják "magukat" fenntartani és az alkalmazottakat sem tudják megfizetni.

2016. dec. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!