Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz szavazók mekkora...

A Fidesz szavazók mekkora része nyugdíjas?

Figyelt kérdés
2016. dec. 11. 23:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
4%
Ne keress olyan összefüggéseket, amik nincsenek. Menj el egy egyetemre. Ott nem nyugdíjasok vannak, mégis azonnal fidesz-fertőzést kapsz.
2016. dec. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
11%

A nyugdíjas korosztályban a ballib pártok támogatottsága magasabb, a fideszé és a jobbiké alacsonyabb, mint az országos átlag.


Megnézed a tavalyi mszp-kongresszust, nem sok fiatalt látsz:

[link]

Nem is nagyon mertek fotókat leközölni a médiában.

2016. dec. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%

Nem tudom. Azt viszont igen, hogy én nem vagyok nyugdíjas, olyannyira, hogy 8 éve még nem szavazhattam, 4 éve szavazhattam volna, de akkor még nem érdekelt különösebben a politika, mégis mindkét alkalommal, ha szavaztam volna, Fideszre szavaztam volna.

Mostmár szívesen szavaznék másra, sőt biztos, hogy el fogok menni szavazni, csak sajnálatos módon nem látom melyik párt jelentene "jobb lehetőséget" a Fidesznél. Nem nagyon sziporkázik az ellenzék...

2016. dec. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%

Kedves 3as

Nem szeretnelek befolyasolni de minden magyar ember nevebe konyorgom akarkire is szavazol ne a fideszre

2016. dec. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"Menj el egy egyetemre. Ott nem nyugdíjasok vannak, mégis azonnal fidesz-fertőzést kapsz."


https://www.youtube.com/watch?v=_n5E7feJHw0


Egyetemistaként elég sok időt töltök egyetemen, és még nem kaptam Fidesz-mérgezést. Pedig már egy embertől Fidesz-mérgezést tudok kapni. És én még műszaki területen is tanulok, ami elvileg még a jobboldalibb. Vannak is általánosságban jobboldaliak, de azok se fideszesek. A bölcsészek meg közgázosok aztán még kevésbé. Talán az NKE? Vagy hova jársz te, hogy sok fideszessel találkozol?


Ami a kérdést illeti, itt a 13. ábrán mutatják az egyes korosztályokon belül a pártok támogatottságát. Ami nem ugyanaz, mint a kérdés, de valamennyire informatív. Olyan felmérést, hogy konkrétan a Fidesz támogatói hogy oszlanak meg kor szerint, nem találtam.

[link]


"A nyugdíjas korosztályban a ballib pártok támogatottsága magasabb, a fideszé és a jobbiké alacsonyabb, mint az országos átlag."


Ha "ballib pártok" alatt az MSZP-t érted. Pl. az LMP támogatottsága kiemelkedően alacsony az idősebb korosztályban (60 év fölött 1%, 18-29 éveseknél 5%). A 60 fölötti korosztályban a Fidesz 26%, az MSZP 25%, vagyis azt látjuk, hogy a nyugdíjasok közt több a fideszes, mint bármely más pártot támogató. Szóval technikailag igaz amit írsz, de nem azért, mert kevés a fideszes nyugdíjas, hanem mert nagyon kevés az MSZP-s (és nem "ballib", hanem konkrétan MSZP-s) nem nyugdíjas. Az MSZP a 18-29 évesek között 3%-on áll.

2016. dec. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyfaterom nyugdíjas és enyhén szólva nem szimpatizál a fidesszel túlságosan.:D És olyan szintű Orbán/fidesz fóbiája is van, hogy ha elkezdi szidni őket (elég gyakran), akkor rá kell szólni egy idő után, mert úgy behergeli magát, hogy a gyenge szíve miatt volt már probléma ebből...
2016. dec. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
A fidesz szavazók kevesebb mint 50%ka a nyugdíjas. Én még mindig a fideszre fogok szavazni, mert jobb mint az mszp és a jobbik együtt véve. HAJRÁ FIDESZ!%!!!
2016. dec. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Ez jó kérdés,egyszer megnéznék róla valami statisztikát.

Az én nagypapám rettentő elvakult fidesz szimpatizáns.

De ezt úgy kell elképzelni,hogy anyukám pedagógus,papám minden gondról tud,ami az oktatásban van,viszont,amikor a tanárok tüntettek(köztük anyukám is),akkor papám mint a bolond ordítozott,hogy a "sok tüntető tanárt ki kéne rúgni,mit képzelnek magukról,hogy nem tisztelik a kormányt,megérdemelnék,hogy utcára kerüljenek."

Számomra sokkoló élmény volt,hogy valaki a saját gyerekének kíván rosszat,csak,hogy a kedvelt pártja nehogy meg legyen sértve.

Az meg plusz poén,hogy hiába lett neki felsorolva a 12 pont,ami miatt tüntetnek a tanárok ő akkor is az M1-nek hitt,mert nyilván a lánya hazudik de a köztévé nem.

Gondolom valami ilyesmi lehetett a 2 Vh-ban is.

2016. dec. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja azt még hozzátenném,hogy egyébként papám erősen vallásos,ami azt jelenti,hogy mivel én inkább liberális vagyok és az ő erőszakosságának köszönhetően ateitsa az már el van könyvelve,hogy én pokolra fogok jutni,és majd akkor meg fogom bánni,hogy ilyen bűnös nézeteim vannak...:D

9-es voltam

2016. dec. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

# 2/9 Időpont ma 00:04


https://www.youtube.com/watch?v=EV-XPpTbVng


Yup, itt is annyi a fiatal, hogy nem győzöm számolni :-D

2016. dec. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!