Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarország csődbe jutna...

Ha Magyarország csődbe jutna akkor el lehetne adni bizonyos országrészeit a szomszédos országoknak? Engedné ezt az alkotmány?

Figyelt kérdés
2016. dec. 16. 19:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
64%
#20: Nem különösebben, mivel még alkotmányjogászok szerint sem azonos a kettő. A magyar "Alaptörvény" például,vannak nem "alkotmányos rangú" törvények, amelyeknek semmi keresnivalója nem lenne az Alkotmányban. De olvastam már ezügyben olyat is, hogy egy Alkotmánynak, szigorúbb kritériumai vannak, mint egy Alaptörvénynek, sőt olyat is, hogy az Alkotmány, alaptörvények összssége. Szóval, tudom, hogy általában a kettőt "egynek veszik", csak nem vagyok benne biztos, hogy így is van.
2016. dec. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
82%
..."Alaptörvény"- ben...
2016. dec. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
94%

"Hazaáruló vagy kérdező!"


Egyáltalán nem az.

Osztrák vezetők például sokkal jobban elvezetnék ezt az országot, mint a korrupt magyarok, ami a magyar átlagembereknek is jobb lenne.

Ami pedig nekik jó, az miért is hazaárulás?

2016. dec. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Szóval, tudom, hogy általában a kettőt "egynek veszik", csak nem vagyok benne biztos, hogy így is van."


Akkor most megnyugtatlak, így van. Ugyan az a kettő, sőt még más szavakat is szoktak rá használni, pl. a chartát.

De ha nagyon különbséget akarsz tenni, akkor valójában az alaptörvény a szakmaibb megnevezés. Alkotmány lehet más is, nem csak egy ország alaptörvénye.

2016. dec. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Az ország egyes részeit nem lehet külön-külön elidegeníteni. De ez nem is gond, mert Orbán eladja az egészet egyben Putyinnak.
2016. dec. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
58%
#24: Hát, lehet. Mindenesetre, én egyetértek azzal, hogy ma már Alaptörvénynek hívják és nem Alkotmánynak. Lehet, hogy a módosítások miatt, de egyre kevésbé érzem annak.
2016. dec. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!