Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te vagy az új miniszterelnök,...

Te vagy az új miniszterelnök, aki irányítja az országot. Mit tennél? Miben valtoztatnál? Hogyan porgetnéd fel a gazdaságot?

Figyelt kérdés

2016. dec. 25. 17:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%

# 10

Majd nyomtatunk több pénzt. Mi ebben a bonyolult. Ezzel párhuzamosan leállítjuk Paksot. Van elég áram a konnektorban.

2016. dec. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
23%
Bruttó 400 ezer felett 25% szja alatta 5%
2016. dec. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%

A hosok teren az egesz fidesz maffianak levagnam a kezet es kilancolnam h a mindenki szeme elott elverezzenek es mindenuket elvennem es vissza tennem oda ahonnan jott...a kozosbe

Ugy mindenki latja h nem kifizetodo lopni

2016. dec. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Közvetlenebbé tenném valamilyen módon a demokráciát, hogy ne csak a szavazással lehessen gyakorloni az államhoz kapcsolódó jogokat. Több jogot biztosítanék a civilszervezeteknek pl. Kifejezetten a kormánynak üzenni kívánó szervezeteknek biztosírtanék pl fogadónap , óraszerű, nem feltétlen egynkénti, hanem közös asztalnál ülve tárgyalás által lehetőséget hangot adni kritikáiknak, követeléseiknek, véleményüknek, ilyen felszólalásos formában, mint mondjuk egy ülés.


Az országgyűlés és a parlament összetételének alapjait is biztosítanám. A kétharmados többség kérdését úgy, hogy ne az ellenzék túl kicsinységére menjen ki vkinek a kétharmados többsége lehetőleg. Gondolom érthető.


A választási rendszert visszaállítani kétfordulósra, illetve mindenben olyanra amilyen volt.


az országgyűléssel a legszorosabb együttműködésben segíteném elő a szélsőségek, szélsőjobb és szélsőbaloldali mozgalmak mozgásterét. Igenis eljárni velük szemben, mert ma a demokratikus viszonyok közt megengedhetetlenül tudnak viselkedni, és mernek szólásszabadságra meg vélemény nyílvánításra hivatkozni. Nem, nekem ez azon túl megy. Ez is sztem érthető.


A választási rendszert cenzusossá tenni, de nem diszkriminatív módon. Nem korra nemre végzettségre, és főleg nem etnikai alapra hivatkozva. Átesve egyfajta értelmességi, intelligencia teszten, ami csak annyit mutatna ki hogy mennyire ért bele a politikába (nyílván nem túl szigorúan elvárásokkal, de aki nem ismer bizonyos neveket fogalmakat, pl képviselő, az ne szavazzon abban az évbe ennyi. Persze nyitott vagyok pro-ra kontrára)


Alkotmányba foglalnám, hogy milyen mennyiségű média szinten gyakorlohatnak befolyást pártok és pártközeliek, és igen, a kormány és kormányközeliek is. Már csak elkerülendő az ilyen mint ma..



A teljesítménybeli elvárásokat úgy rendezném, hogy épp annyi legyen amennyi a humanizmusból érvényesül. Tehát megnövelném drasztikusan a jóléti kiadásokat, magas szintű segítséget nyújtanék minden rászorulónak, itt nem összegre utalok hanem kormányzati intézkedésekre.

Én annak a híve vagyok hogy az aki fejlődni és emelkedni akar az meg tudja tenni, aki nem az nem, de cserben akkor se hagynám ha alkalmatlan bármire is, szóval én nem úgy gondolkodnék semmiképp mint a mai kormány. Hagynám a francban.



Kiiktatnám mindenhonnan azokat a kérdéseket természetesen a tájékoztatás, pl személyes nyilatkozat által, amelyeket használva a társadalmat egymás ellen lehet hergelni ilyen szédült világot alkotna és hideg polgárháborút. Bár így ezt nehéz megérteni de pl. :-)


Tehát velem mondjuk Semjén nem beszélne úgy mint a kutyával azért mert én sem vagyok a kettős állampolgárság híve de csak azértmert abban csak felvásárolt és megvehető szavazatokat látok mert én is elmondanám, hogy akármilyen ember Gyurcsány és akármilyen volt a kormánya , ha elég tisztességtelen lett volna akkor ők is kértek volna ilyen taktikából, de ez akkor mégse róhat fel nekik.

És pl én úgy gondolom hogy a kiterjedő, erős kapcsolatot biztosító EU-n belül kihasználva ezt a lehetőséget, az EU tagságot és átjárás szabad lehetőségét, azzal erősítjük meg igazán a határainkon túl élő honfitársainkkal a kapcsolatot, quasi újra egyesítenénk a nemzetet.

Ergo: nem hagynám hogy inkorrektek legyenek pl ilyen kérdésekben .


Én ezeket tartom a legfontosabbnak, első körben természetesen megannyi ötletem van de ezek a fontosabbak.

2016. dec. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

14 vagyok


ja , plusz.


Ilyen elszámoltatósdi kampányokat elkerülnék pl úgy hogy a le nem nyelt ügyeket a rendszerváltás óta nyílvánosan hitelesen előadva elmondani, esetleg kivizsgáltatás után.


Tehát pl nem mondjuk hogy "Az MDF eladta az országot" mert ez pl annyira hiteltelen hogy már hazugság mert minden ki van hagyva ami a tényeket előadná.


Meg pl iylen nincs hogy "rendőrterror"-t sikít a bájos Morvai képviselő asszony, értelmesen el lenne mondva mi történt, és jogi szemmel.


Egyszóval: Nem hagyném könnyű szívvel két oldal acsarkodását minden nélkül, ezt a állapotot ami máig van 2002 óta. belső béke.

2016. dec. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az összes politikus és mészáros körük elszámoltatása. Lopott/korrupcios pénz vissza az államkasszába és CIVIL!!!! felügyelet mellett bele a gazdaságba.
2016. dec. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A kétharmados határt úgy módosítanám, hogy a kétharmad mellet a parlamentbe jutott pártok felének is támogatni kelljen a javaslatot
2021. jan. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!