Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik történelmi személyisége...

Melyik történelmi személyiséget tennétek ma a miniszterelnöki székbe?

Figyelt kérdés

Azt azért szeretném leszögezni hogy 1990 és 2000 között érdekelne.


A régi miniszterelnökök közül valamelyik, vagy a politikusok , miniszterek , katonai személyek, vezetők egyebek közül bármelyik. Bármilyen szakaszban érvényes.

Viszont az már csak személyes reményem hogy nem kell hangoztatni hogy remélem nem a sötét figurák nevei lesznek azok.... Tehát viszonylag normálisakra gondolok, nem a közveszélyes vagy köztörvényes bűnözők, diktátorok stb.



a másik fele meg az országon kívülre vonatkozik. Európában, USA , stb. Azt megint nem kell hangsúlyoznom gondolom hogy a sötét alakokkal itt sem élnék....:-) Tehát aki kapásból Hitlert írná, inkább ne. Csak megjegyzés.


Tehát?

1-es?

2-es?



2016. dec. 30. 17:54
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

40% az hogy számodra még nem egyértelmű hogy a világon mi a gonosz és mi a hiba, mi a bűn és mi a cselekvés, mi a negatív vagy mi a pozitív azt ne itt beszéld ki, jó?


Mondtam, kommunista vagy fasiszta diktátorokat, mellőzzük. Nem kell hozzáfűzni sokat.



És engedd meg hogy elnézést kérjek Horn Gyulától, és Göncz Árpádtól a méltatlan összehasonlításért.



Na, de most várom az értelmes válaszokat amik a kérdésre válaszolnak ha lehet úgy ahogy feltettem...

2016. dec. 31. 18:40
 32/45 A kérdező kommentje:
ja és Antall Józseftől, azt kihagytam.
2016. dec. 31. 18:42
 33/45 anonim ***** válasza:
0%
Számomra nagyon is világos, mi a jó és gonosz, úgy látszik, számodra nem, ill. szellemileg olyan szinten vagy, hogy szerinted ezt pontosan, objektíve meg lehet mondani, miközben a többség pl. képes MSZ(M)P-ket meg Fideszesek megválasztani, mert szerintük azok a jók. A fasizmus szélsőjobboldali, azaz hazafias eszme. Ha nem akarsz kommunista diktátorokat, akkor szerinted Horn Gyula mi volt? 56 után pufajkás volt. Göncz Árpád a törvényes rend és szövetségeseink ellen harcolt a 40-es években, később természetesen SZDSZ-es lett, aminek erkölcsisége, magyarokhoz való viszonya közhely. Antallnak köszönhetjük az egész elmúlt 25 évet, hogy nem börtönben ülnek azok, akik eddig kormányoztak. Mellesleg mindhármójuk magyarságát enyhén szólva megkérdőjelezném.
2016. dec. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

40%


ismét vállalhatatlan a válaszod, irreális a gondolkodásod. És mégegyszer megkérlek kímélj meg a következőktől, nem vagyok kíváncsi erre. A kérdésre várok válaszokat, nem arra hogy megmagyarázd nekem hogy Szálasi hazafi, Antall meg bűnöző....

2016. dec. 31. 19:16
 35/45 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet nem szélsőjobboldali személyeket írni, amikor egyedül ők állnak legközelebb az erkölcsi makulátlansághoz, önfeláldozáshoz, hazaszeretethez. Szerinted kiket kéne mondani? Merkeleket, Schrödereket, akik millió számra telepítik be az integrálhatatlan idegeneket a saját országukba? Ezek erkölcsi hullák, a többi "demokratával" együtt.
2016. dec. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
40%, légy oly kedves és kopj le, mondtam hogy kijeletnéseid után nem vagyok kíváncsi további válaszaidra, nem érdekel az álom világod. Nem ezért tettem fel a kérdést.
2016. dec. 31. 19:20
 37/45 anonim ***** válasza:
0%
Elébb neked kéne kulturáltabban írni. Ha nem személyeskedtek ahelyett, hogy pl. a Horn Gyulákat éltetőket kritizálnátok, rég "lekoptam" volna, ahogy kulturáltan, ballib módra megkértél rá. Biztos jól kijöttél volna Horn Gyulával, együtt vadászhattatok volna a forradalmárokra.
2016. dec. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

'Szálasi vagy Hitler valójában nem voltak olyan negatív figurák, ahogy Napóleon sem, míg a fenti nevekkel, a kommunista, már a törvény szerint is hazaáruló Horn Gyulával, Gorbacsovval, az emberek százezreit élve elégető Churchillel, a németek tönkretételét akaró Einsteinnel, a liberális, nem túl modoros Kunczéval, Göncz Árpáddal (!) valahogy semmi problémád nincs.'


40-es, eddig is sejtettem, valami nagyon eltorzult látásmóddal szemléled a világot, most viszont 100%-ban biztos vagyok. Napóleont én is nagy alaknak tartom, de ugyanez Szálasiról és Hitlerről nem mondható el. Azt nem is kérdezem, mennyire vagy tisztában kettejük tevékenységével.

Napóleon legalább megalkotott egy törvénykönyvet, a Code Napoléon-t, ami kis módosításokkal ma is hatályban van, ráadásul a 19. században Latin-Amerikában és Európában nagy hatást gyakorolt a törvényhozásra. A másik két tag mit tett le az asztalra ilyen szempontból?

2016. dec. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
200 éve Napóleonról is úgy beszélhettek, mint most Hitlerről. Igen hasonló, hatalmas történelmi alakok, fél Európát meghódították és meg akarták reformálni eszméik szerint. Amúgy Napóleon állítólag szintén tervezte, hogy gázzal végezzen egyes emberekkel, még ebben is hasonlítanak. Hitler sokkal több jót tett, mint Napóleon, gazdaságilag, a békediktátumok felülvizsgálatában, stb., külpolitikájában sokkal igazságosabb volt. Neked az országot tönkretevő Antall és az antifasiszta Bethlen a jó, másnak a kommunista Horn, számomra a hazafiak. Más a világnézetünk.
2016. dec. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

'Hitler sokkal több jót tett, mint Napóleon, gazdaságilag, a békediktátumok felülvizsgálatában, stb., külpolitikájában sokkal igazságosabb volt.'


Jah, biztos azok is így látják, akiket feláldozott egy véres világháborúban, hogy a milliószámra leölt zsidókat ne is említsem. Külpolitikájában igazából csak élt a felkínált lehetőségekkel, de egy idő után elment az esze és abba is beleugatott, amit inkább szakértőkre kellett volna hagynia. Lebecsülte gazdaságilag az Egyesült Államokat és nekik is hadat üzent. Wtf? Ekkora marhaságot elkövetni azért művészet, bár balfaxságban Musso még felül is múlta. Plusz a forradalmi technológiák, amiben szintén bakot lőtt.

Javaslom lapozd fel Kenneth Macksey-től A II. világháború katonai tévedéseit.

2016. dec. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!