Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik baloldali, a DK...

A Jobbik baloldali, a DK jobbközép párt. Most ez komoly? Ezek a pártok tényleg ilyen értéket képviseltek az elmúlt két évben?

Figyelt kérdés
2 évig voltam kint Írországban egy kutatócsoportban, nem olvastam politikai cikkeket nagyon. Most hogy itthon vagyok, elkezdtem olvasgatni, és ezt a két kijelentést a HVG (!!!)-ben láttam egy néhány hónappal ezelőtti "vélemény" rovatban megjelent cikkben. Ez elég viccesen hangzik! :D Vélemények?
2016. dec. 31. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

A Jobbik az utóbbi két évben egyre távolodik a szélsőjobbtól ahol volt.

A DK programja meg ugyanúgy nem baloldali.


Azt viszont ne feledd, hogy nálunk eleve fel vannak cserélve az oldalak. A fityisz is papíron jobboldali, aztán államosítanak meg a saját haverjaiknak osztogatják el a magyar földet.


Plusz továbbra sem sok értelme van az oldalazásnak. Ez a fajta skatulyázás már rég nem működik a 21. században, csak arra való, hogy ha jön egy párt UKMUKFUK néven, és még értelmes programja is lenne, akkor a hülyéket megvezessék, hogy de hát ez balos/jobbos, és akkor az ember mögéjük társít olyat is, aminek lehet pont az ellentéte igaz.

2016. dec. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nos ez filozófiai értelmezés kérdése.

A jobb és baloldaliság országonként és koronként is mást jelenthet.

pl amikor ezt a fajta elnevezést bevezették a franciák,akkor a jobboldalhoz a monarchia támogatóit és azokat sorolták,akik elvetik a gyors változásokat,míg később a 20.században már azokat sorolták jobboldalinak,akik a szabad versenyt és a kapitalizmust támogatták.

Nyilván nálunk a köztudatban inkább a konzervatív/nemzeti-jobb a liberális-bal a megszokott felosztás de a különböző filozófiai elméletek alapján lehet ezzel játszadozni.

Bár én nem olvastam a cikket,tehát én csak találgatni tudok.

2016. dec. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy a FIDESZnek mind jobb, mind bal oldali programpontjai is vannak. Nem véletlen van ekkora szavazóbázisa.

Az oldalazást magam részéről útbaigazítónak tartom. De az is igaz, hogy egyeseket ezzel könnyedén meg lehet vezetni. Nos, jobb és baloldali, liberális stb. értékeket nézve sosem gondoltam volna a Jobbikról, h balra tolódik, a DK pedig nekem sosem volt jobbközép.

2016. dec. 31. 19:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak megjegyzem: A Fidesznek NINCS akkora bázisa, mint ahogy állítja. Van 1,5-2 milliónyi törzsszavazója, akik akkor is Orbánra szavaznának, ha fát vágna a hátukon.

Nem tudom, mit tartasz baloldali tettének? De az, hogy csak a gazdagokat teszi még gazdagabbá, a szegényebbeket, középosztályt még szegényebbé, nem baloldali dolog.

Ne csak a G Fidesz médiából tájékozódj!

2016. dec. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pedig alapvetően a radikális pártok Európában keményen baloldaliak, ennek a magyarázata szimplán annyi, hogy mindenütt a gazdasági világválság miatt erősödtek meg -2008-ig a Jobbik népszerűsége nem volt 5% se, 2009-ben meg berobbantak az EP választásokon hála a világválság miatti recessziónak-, ezt a világválságot épp a neoliberális gazdaságpolitika idézte elő sok tekintetben, ami az állam szerepének csökkentését meg deregulációt hirdetett. Tehát a radikális pártok a kiüresedő, gazdasági programjukban gyakran liberális baloldali pártok helyére ugrottak be. A Jobbik mindig is balod párt volt, csak mivel Magyarországon az emberek fejében baloldal=MSZP, ezért ezt mégsem vállalhatták fel, ezért kaptak egy nemzetiszín, árpádsávos, cukormázas baloldali pártot, amire rámondták, hogy nemzeti radikális, anélkül, hogy igazából megmondták volna, hogy mit is akar jelenteni.


Most annyi változás van, hogy a DK egyelőre kitart a neoliberális iránynál, míg az MSZP újra egyre inkább valóban balos, szocdem párttá alakul, a Jobbiknak meg egyre kevésbé kell már a cukormázas nemzetieskedő romantika, mert egyre többen, köztük pl. én is elfogadom, hogy ők egy balos párt.

2016. dec. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem, a magyar pártokat, nem lehet "oldalakra" osztani. A Jobbik és a Fidesz nem igazán jobboldali, ahogy a baloldali pártokat sem nagyon lehet baloldalinak nevezni.
2016. dec. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
fordítva esetleg. bár a jobbik mérséklődése lehetne erősebb
2016. dec. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A Jobbik továbbra is szélsőjobboldali, csak most már nem a magyar, hanem nyugat-európai megfogalmazással. Azt gondolom nem sokan tudják, hogy a nyugati szélsőjobboldali pártok nagyrészt liberálisok, akik az Európai kultúra és liberalizmus vívmányait "védik" az iszlámmal szemben. Sőt melegek is bőven vannak pl. Hollandiában, Franciaországban és Angliában is szélsőjobboldalon.

A Jobbik a magyar viszonylatban - legalább is úgy tesz - mintha nem lenne igazán szélsőjobboldali, hanem "baloldali".

A DK nem jobboldali, hanem orbánfóbiát képviseli, egy jelentéktelen, bohózat párt. Arról szól a politikájuk, hogy Orbán mondjon le, pedig ennél több kell. Tény, hogy lassan már ott fogunk tartani, hogy "bárki csak ne a Fidesz" ami nagy hiba lenne.

2016. dec. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Jobbik és a Fidesz is egy markáns baloldali politikát képvisel, nemzeti színekbe csomagolva. Olvass utána mit jelent a jobb és baloldal eredetileg ha nem hiszed. Elképesztő mértékben uralkodik a fogalomzavar itthon ezzel kapcsolatban.
2016. dec. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!