Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz-KDNP jó teljesítménye...

A Fidesz-KDNP jó teljesítménye levonható a tendenciákból?

Figyelt kérdés

Én ugyan nem értek a gazdasághoz és fogalmam sincs, hogyan élnek az emberek az országban. Viszont a számoknak, a megalapozott matematikai, gazdasági statisztikáknak hiszek. Minek másnak ? A számok alapján jól állunk. [link]


Hallani szkeptikusoktól ezen az oldalon is, hogy az elvándorlás a rossz életkörülményeket jelenti, de ez nem így van szerintem. Mindenki ha teheti elmegy külföldre, ha több pénzt kap. A szocializmusban egyik cégtől a másikhoz ment, mert picit több volt az órabér, pedig akkor nem panaszkodhattunk. Nem volt munkanélküliség, hajláktalanság, mégis mobilis volt a népesség. Ma is az. Persze, hogy elmegy egy orvos 10x annyiért, de ez nem azért van, mert itt nem élne jól.


Az, hogy háztartásonként 10 milliós a megtakarítás és csak 2016-ban 867 milliárd forintot tettek félre a háztartások, nem azt jelenti rosszul élnénk. Ráadásul egyre többet takarítunk meg folyamatosan : [link]


Ez nem azt jelenti, hogy rosszul élünk vagy egyre rosszabbul. Lehet tévedek, de levonható a kormány folyamatos jó teljesítménye a tendenciákból?


2017. jan. 3. 18:05
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
A választópolgár személyes döntése/véleménye/szavazata racionális. A szavazatok összessége, egy választás eredménye nem racionalitás kérdése: a választók közösségének értékítéletét tükrözi. Magyarul: a többség számára valami fontos vagy kevésbé fontos. Fontos egy ügy van kevésbé fontos. Nagyon csípi a szemét valami, vagy megbocsájtó egy politikussal szemben. Pl. 2010-ben Öszödöt (és az előző 4 évet) nem bocsájtották meg az MSZP-nek. 2014-ben az újraválasztott Fidesznek megbocsájtották az előző 4 év hibáit, vétkeit, bűneit. Tehát ki lesz egy ország vezetője nem ésszerű vagy nem ésszerű döntés a társadalom szempontjából.
2017. jan. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

utolsó: Amit mondasz értelemszerű. Azonban nem mindegy, hogy az adott helyzetben melyik kormány milyen propagandát tud felmutatni a helyzet (számára kedvező) kezeléséhez.


Például:


Abban szerintem nem nagyon lehet vitatkozni hogy a Fidesznek van a legerősebb PR gépezete, ez így volt amióta vannak. Azonban mostanra olyan dolgok vannak kilátásban pl. hogy a médiapiac nagy részét nem pusztán befolyásolják embereikkel, hanem konkrétan megvásároltatták strómanjaikkal és gondolom ennek még nincs vége.

Ami azonban a legvisszataszítóbb, hogy miután szanaszét plakátozták az országot kék plakátokkal a múltkor, most kijelentik hogy megregulázzák a közterületi médiát és megtizedelik a plakátfelületeket. Ja és ami meg megmarad, azt az ellenőrzésük alatt álló cégek kezelik. Lásd dohánypiac. Szerinted hány plakáthelyet adnak majd el az ellenzéknek? De tudok már megtörtént sztorit is. A szomszédban, Dunakeszin amikor a Tuzson legutóbb polgármesteri választásra kampányolt, a plakáthelyek 90 százalékát alapból csak neki adták oda. Nesze. Ez egy klasszikus autokrata sztori. Látszólag és jogilag demokrácia, gyakorlatilag pedig azt és úgy propagálnak, amit és ahogy ők akarnak és ott ahol akarják.


Szóval, csak annyit akartam ezzel mondani, könnyű úgy fenntartani a szép látszatot és a támogatottságot, ha lassan minden a zsebükben van. Nincs azzal baj ha sokan támogatják a Fideszt. De ha a manipulációk következtében elferdül a valóság (már megtörtént), akkor az majdnem visszafordíthatatlan. Ez sztem egy nagyon veszélyes talaj.

2017. jan. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
57%

# 21/22 Időpont ma 12:41


"A választópolgár személyes döntése/véleménye/szavazata racionális."

"Nagyon csípi a szemét valami, vagy megbocsájtó egy politikussal szemben. Pl. 2010-ben Öszödöt (és az előző 4 évet) nem bocsájtották meg az MSZP-nek. 2014-ben az újraválasztott Fidesznek megbocsájtották az előző 4 év hibáit, vétkeit, bűneit."


Sikerül saját magadat meghazudtolnod. Gratulálok.

2017. jan. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
#22-hez: Örök kérdés, hogy a média milyen mértékben tudja befolyásolni, meghatározni a szavazók pártpreferenciáit. A legutóbbi példák: 90% feletti médiatúlsúllyal vesztett Clintonné. 2017 decemberében Ausztiában szintén nagy médiatámogatottsággal másfél %-kal nyert a Zöldpárti jelölt. A vesztesek mindig mást (pl. az orosz hekkereket) teszik felelőssé a vereségért. Mert aki másra szavaz, az megtévesztett, buta, megalkuvó ember, aki nem érti a világot, hagyta magát befolyásolni, elhiszi a propagandát stb.
2017. jan. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
94%

# 24/24 Időpont ma 19:34


A Göebbelsi propaganda hatásosabb, mint bármilyen híroldal, tökmindegy merre húz. Csak épp undorítóbb is.


Ez van. Egy részletes oktatáspolitikai cikk szart sem ér azzal szemben, hogy minden a libsik vagy a mexikóiak hibája, és pfuj-pfuj.

2017. jan. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Valóban a göbbelsi propaganda rendkívül hatásos volt, de ott és akkor nem volt, nem lehetett semmilyen más tömegtájékoztatás. Ha te a most leírt véleményedet akkor leírtad/közzétetted volna, az akkori hatalommal szemben, hát lehet nem érted volna meg a reggelt. Azért szerintem ma megjelenhet bármilyen kritika bármely politikussal szemben, valahol, pl. ezen a fórumon. A véleménynyilvánítás szabadsága nem feltétlenül azt jelenti, hogy bárki bárhol bármikor mondhat amit akar, hanem hogy egyáltalán megjelenhet a véleményével, olyan helyeken is, amit a hatalom nem ellenőriz. Ha valós a véleménye, előbb utóbb odaszoknak az emberek, fórumot találnak maguknak. Mint pl. ez az oldal. Névtelenül, tehát félelem nélkül írhat mindenki amit akar. Ha méltó a válaszra, lehet véleményt cserélni, érvelni, kulturáltan győzködni egymást, de csak akkor van értelme, ha jót feltételezünk a másikról. Ha csak hazudozónak, hülyének, tudatlannak tekintenénk egymást, akkor nincs értelme az ilyen társalgásoknak.
2017. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
24: csak annyival hadd egészítsem ki a mondanivalóm a kampányokkal kapcsolatban: Valamiért azt a következtetést vontam le az eddigi, se nem rövid, sem nem hosszú életem során, hogy az elutasításra, gyűlöletkeltésre mindig sokkal nagyobb tömeget lehet mozgósítani és gyorsabban. Mert az elkeseredett emberek jobban szeretnek okolni másokat mint szeretni, vagy egyáltalán elfogadni. A Trump-féle kampányirány pedig masszívan gyűlöletkeltő, ahogyan Orbáné is, ebben nem hiszem hogy van vita. Nem véletlenül működik most ez az irányzat, hiszen sok ember él szegénysorsban, sokak tudatlanságban. Őket befolyásolni azzal, hogy mutogatunk valakikre, közben hazafias rigmusokkal stimuláljuk az érzelemközpontját, ez bizony most a nyerő recept. Persze később minden politikus azt csinál amit akar, ha már nyeregben van és mindenkit ellehetetlenített maga körül.
2017. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
A gyűlöletkampányról: Szerintem a Trump elleni gyűlöletkampány legalább akkora volt, mint az övé. Egyébként a gyűlöletkampányról amit írtál valós: valaki egyszer elkezdte, győzött vele. A vesztes felismerte a sikerességét, és kénytelen volt ő is alkalmazni, persze nagyobb hangerővel. Már ott tartanak a pártok, hogy attól félnek, az övék halkabb lesz, mint a másiké, és mindenki egyre feljebb akarja csavarni a hangerőt. Egyszerűen minden párt mindenhol kénytelen ezt csinálni, mert ez lesz vezet a sikerhez - tök függetlenül attól, hogy egyébként milyen a programjuk, milyenek a jelöltek stb. Pl. a novemberi szavazás óta még mindig nem csillapodtak le Amerikában az indulatok, valakiknek érdekében áll gerjeszteni - függetlenül attól, hogy Trump egyébként milyen politikus. Emberek - véget ért a kampány! Nem tudom (nem is kell tudnom) hány éves vagy, mennyire emlékszel a magyarországi kampányokra: szerintem nálunk 2002-ben kezdődött a szezonja, egy külföldi kampánytanácsadó segítségével, aki sikerre vitte anno Clinton és Jelcin elnökök kampányát is ezzel a módszerrel.
2017. jan. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
87%

# 26/28 Időpont ma 20:09


Sajnos nem csak az ellenvéleményen múlt. Láthatod, most is hiába érvel bárki az olimpia ellen, az máris hazaáruló.

2017. jan. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Természetesen nem hazaáruló. Az más kategória. Nem tudom ki mondott/írt ilyet, nem értek egyet a véleményével. Vannak érvek ellene, vannak mellette. Nem kell hülyének tekinteni sem azt aki támogatja, sem azt aki ellenzi. Meg kellene tanulnunk úgy tekinteni egymásra, hogy kölcsönösen meghallgatjuk egymást, nem feltételezünk egymásról rosszat, csak mert számára más szempontok a fontosabbak.
2017. jan. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!