Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2018-ban áttörhet a Jobbik...

2018-ban áttörhet a Jobbik Budapesten is?

Figyelt kérdés

Egyelőre úgy tűnik, hogy a Jobbik vidéken sikeresen építi a szavazóbázisát, de Budapesten nem túlságosan sikeresek: 2010-ben pártlistán 10,8%-ot, míg 2014-ben alig jobb eredményt, 12,1%-ot ért el.

Ehhez képest az MSZP a 2010-es 25,3%-os eredményét 2014-re 36,7%-ra tornázta fel.

Most, hogy Vona Gábor egyértelműen középre próbálja pozicionálni pártját, Budapesten is eljöhet az áttörés?


2017. jan. 3. 22:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én vidéken élek, de itt inkább kevesebb a szavazó bázisa. De 2018-ig még sok minden változhat.
2017. jan. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha a közlekedési infrastruktúra fejlesztését kilátásba helyezné pl M3 metró azonnali felújíttása szerintem lenne esélye.
2017. jan. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 MolotovPunk ***** válasza:
38%

Nem akarlak elkeseríteni,de a Jobbik soha sem lesz Budapesten első befutó párt.Valószínűleg még második erő sem.(Valószínűleg egy kerületben sem.)

Budapest nagy részben baloldali város.Pesti kerületek biztosan azok.

Egyébként pár hete volt egy felmérés (2016 év végén) és ott kiderült,hogy az MSZP és DK együttesen átvette a vezetést Budapesten a Fidesz előtt.Nem véletlenül.

Elég,ha csak megnézed a kvóta népszavazást.Arányosítva számítva itt Budapesten mentek el a legkevesebben arra a (marhaságra) szavazni.

Az én kerületem is vörös vezetésű.


Egy 29 éves pesti srác.

2017. jan. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten a Baloldal, MKKP és a Fidesz fog nagyobb számú szavazót szerezni.

A Jobbiknak nincs esélye Budapesten.

2017. jan. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 MolotovPunk ***** válasza:
Ha engem kérdezel,akkor véleményem szerint,meg a pesti közhangulat hallatán,pesti kerületek baloldali (MSZP-DK) vezetésűek lesznek,budai kerületek főleg Fideszes vezetésűek.
2017. jan. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Akárhogy pozicionálja magát a jobbik, akkor is a tanulatlan,egyszerű embereket fogja megszólítani mert ehhez ért.
2017. jan. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
2018 még messze van, de én nem tartom valószínűnek, hogy jobb eredményt érnek el, mint 2014-ben.
2017. jan. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg még "vidéken" sem sok ember szavazna rájuk.

Borzalmasan passzív párt lettek, kb a tisztújításon és a "degeneráltak betiltásán az egyik faluban"on kívül semmit nem csináltak

2017. jan. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Akárhogy pozicionálja magát a jobbik, akkor is a tanulatlan,egyszerű embereket fogja megszólítani mert ehhez ért."


Ez nem igaz.

A Jobbikosoknak van egy jelentős része akik fiatal tanult, szakképzett vagy diplomás emberek. Ezek az emberek vidéken nőttek fel, ismerik a vidék problémáit és a "rézbőrűek" viselkedését. Mivel a "rézbőrűek" által generált problémákkal a Jobbikon kívül senki nem foglalkozik, ezért logikus ha a Jobbikra szavaznak.

Ugyanakkor, furcsa mód a Jobbik szavazóknak ez a része sok esetben liberális. Sokkal liberálisabb mint a fideszesek, sőt a legtöbbjüknek még a melegekkel sincs baja.

2017. jan. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tehát az átlag jobbikos 2017-ben nem homofób csak rasszista. Végre ezt is megértük.
2017. jan. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!