Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire reális elképzelés...

Mennyire reális elképzelés Vona Gábor javaslata a bérunióról?

Figyelt kérdés
2017. jan. 6. 10:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire.
2017. jan. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hog az lenne, megbomlana a munkaerő-eloszlás, de amúgy az elvet támogatom, jó lenne előbb-utóbb közös adó- és szociális rendszer.
2017. jan. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Donald J. Trump ***** válasza:
100%
Még annyira sem, mint az oroszlánkölyök-simogatás legalizálása.
2017. jan. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Szerintem esélytelen. Sajnos. Gondolj bele: miért érné meg utána Magyarországon gyártania egy német cégnek? Az adók magasak (persze kaphat kedvezményt), van szállítási költség, a fizetés meg ugyanannyi, mint Németországban. Ami még számíthat az a munkaerő rendelkezésre állása. Biorobotot épp most importáltak párszázezret, szakemberek kétlem hogy jobbak lennének itt, mint ott, nyersanyag/alapanyag/beszállító ott is ugyanúgy van, mint itt. Szóval mi lenne az, amiért érdemes lenne Magyarországon bárkit is foglalkoztatnia egy más EU-s országbeli cégnek? És mit csinálna az a rengeteg ember, akinek itthon a nagy "bérunióban" nem jutna munka? Magyaroknak nem nagyon van pénzük, hogy saját vállalkozást csináljanak, meg amúgyis milyet? Mit termelnének? Meg kinek? Meg mennyit?

Mert oké, a Jobbikhoz (régebben legalábbis) hozzátartozott, hogy zavarjuk el az összes multit. De lepontozáson kívül reális választ sose kaptam arra a kérdésemre, hogy mégis mit dolgoznának azok, akik jelenleg multinál dolgoznak? Szerintem milliós nagyságrendben vannak ilyenek.

2017. jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg mondott ilyet?

Ez bolond. :D

Még Magyarországon belül, két szomszédos megyében sincsenek azonos bérek...

2017. jan. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Ez hülye! Azt hiszi, hogy április 1. van! :D
2017. jan. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Látom azért nem olyan könnyű megtéveszteni az embereket.Szerintem sem reális,inkább olyan pótcselekvés a kampányban.A tőke mindig oda megy ahol nagyobb profitot tud realizálni,viszonylak képzett és olcsó munkaerőt talál,és kap adókedvezményeket.Ha itt nem találja meg akkor megy tovább keletebb vagy egészen a Távol-Keletre...ahol százmillió számban talál a magyarénál sokkal olcsóbb munkaerőt.Lehet szeretni vagy nem szeretni a multikat,de nélkülük nagy bajban lennénk és ők bejelentik a dolgozóikat,van fizetett szabadság nem úgy mint a magyar kkv-k -nál.A
2017. jan. 6. 10:57
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Vona Gábornak végre azzal kéne foglalkoznia, hogy mekkora a korrupció az országban, ugyanis ez nyirbálja meg ennyire a fizetéseket.

De persze ez lehetetlen, tudom, mivel teljességgel elképzelhetetlen, hogy a Dicsőséges, Erkölcsös és Szent Magyarok esetleg lopnak. Ilyesmi még szóba sem jöhet...

2017. jan. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

Ez eléggé a Jobbikra vall, de az a helyzet, hogy a javaslatának megvalósítása kb. kivitelezhetetlen. ha meglenne a politikai támogatottsága is a célnak, és 50%-kal megszavaznának egy ilyesmit (Kik hol, hogyan? EU, Magyarország parlamentje?) gazdaságilag ez katasztrófához vezetne. A kis- és középvállalkozók nagy többsége soha nem tudná kifizetni a munkásai bérét, becsődölnének, ellenben az árak elszabadulnának. Sok lenne a hajléktalan, az államnak meg kevés a bevétele. Ezzel szerintem a Jobbik is tisztában van, megvalósítását meg se kísérelné hatalomra jutásuk esetén. Egyszóval ez csak egy demagóg blöff.


Szerintem a Párbeszéd (PM) alapjövedelem koncepciója sokkal reálisabb. Ott a munkanélkülieknek járó támogatásokat kiváltanák, kiegészítenék fix 50E-re, a kiskorúak támogatásait 25E-re, míg a minimálbér nettó értékét adózás megváltoztatásával 105E-re emelnék úgy, hogy a munkáltató költsége ne változzon. Egy ilyen alapjövedelem-koncepció legnagyobb kiadási tétele egyébként a munkavállalók nettó jövedelem emelése lenne. 105 E nyilván nem az uniós minimálbérek átlaga, de azért figyelembe kell venni, hogy mi a fenntartható.


Hogy ez miért jobb, mint a jobbikos verzió?

Pl. új munkahelyeket teremtene főleg az elmaradottabb térségekben, esélyt adva azok felzárkóztatására, míg a jobbikos bérunió főleg ott teremtene még nagyobb gondot a nagyobb munkanélküliség által.

2017. jan. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én az alapjövedelmet sem támogatom,50ezret ma is mindenki megkereshet közmunkával,a gyermekeknek járó 25 ezer meg semmi,ma annál nagyobb összeg jön össze a családi pótlékból+adókedvezményből.Nem ösztönözne munkavégzésre.
2017. jan. 6. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!