Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar fizetésből meglehet...

Magyar fizetésből meglehet élni? Mire elég egy Magyarországon megkeresett fizetés? Tud egy magyar ember spórolni?

Figyelt kérdés
Svájcban élek már 18 éve. Magyar származású vagyok félig ezért érdekel a magyarok élete sorsa ezért tettem fel a kérdést. Jól éltek ti magyarok Magyarországon ? Nélkülözik a magyar ? Szegénységi mutató ,hogy áll jelenleg az országban ? Szegény közepes gazdag ranglista ,hogyan oszlik meg az országban? A válaszokat köszönöm innen Svájcból is !

2017. jan. 9. 17:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%

Nem.

Magyarországon a képzettség, diploma sem garancia a magas életszínvonalra.

2017. jan. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

Az Unió egyik legszegényebb országa vagyunk.

Szerintem ez mindent elmond.

2017. jan. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Magyar fizetés és magyar fizetés között is vannak különbségek. Van, amiből egész jól meg lehet élni, van , ami csak épp az éhenhaláshoz elég. Az átlagfizetés nem rossz, de az úgy jön ki, hogy sok nagyon szerény fizetést "felhúz" kevés nagyon gazdag fizetés egy normális átlagfizetésre. A gazdagok és a szegények közötti különbségek nőnek.
2017. jan. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
25%

Egy család 2 fő=anya + apa fizetése mindenre elég.

Magányosan nehéz anyagilag vegetálni.

2017. jan. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%
Én csak azért élek "jól",mert külföldön dolgozok és úgy jövök haza mindennap.
2017. jan. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%

"Egy család 2 fő=anya + apa fizetése mindenre elég. "


Az oké, de ha család, akkor elvileg gyerek is van...az meg sok-sok plusz anyagi kiadást jelent. A gyerektelen házaspáron tényleg élhetnek jobban...

2017. jan. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Lazy Lover ***** válasza:
2017. jan. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A szüleimmel lakva és dolgozva tudtam spórolni. Amikor albérletbe költöztem, akkor hiába dolgoztam csak egy szobát tudtam bérelni és emelett pénzem is alig maradt. Szerintem a fizetéshez képest drágák az albérletek, de akinek van saját háza és dolgozik az meg tud élni.
2017. jan. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Az országotokban mérik a szegénységi statisztikát ? Hány ember él szegénységben ? Középosztályban ? Gazdagságban ?
2017. jan. 10. 08:26
 10/23 anonim ***** válasza:
61%
Mi hárman élünk havi 1.1 millió forintból. Saját házunk van és 2 autónk amik hitelmentesek és újonnan lettek véve. Sose nélkülözünk ételre, sportra, nyaralásra, benzinre egyéb szórakozásra van pénzünk mindig. Szóval anyagi gondjaink nincsenek sőt sokan bőven megelégednének ezzel. Havonta olyan 100 ezret rakunk félre, de igazából annyira nem fontos mert mint írtam van házunk és vannak autóink is emellett a fizetésünk elég a kiadásokra, nem kell váratlan kiadásra gyűjteni. A legtöbb magyarnál a mi színvonalunk sokkal jobb de vannak jobbak is, de az százalékban nagyon kevés viszont "darabszámban" nem annyira. Azt mondják, hogy 3 millió (vagy 4) szegény él de ez szerintem elég erős túlzás. Én úgy jellemezném az országot, hogy egy átlag bérből nem nagyon lehet megélni (szegény) viszont egy jól fizetett ember már jól megél (középosztály) a jó vállalkozók meg gazdagok. A szegény a legtöbb, van egy szűk középosztály ami nem olyan extra szűk mint sokan hiszik, és egy szűkebb gazdag osztály. Én magunkat a havi 1.1 millióval az erős középosztályba sorolom bár az átlag Magyarnak ez már gazdagság lenne viszont jó színvonal mellett a gazdagságot máshova sorolja az ember mint szegényen. Sok ember él jól ebben az országban (igaz jóval többen élnek rosszul) de a szegénység "hangosabb" úgyhogy emiatt azt lehet hinni, hogy Magyarországon nem lehet jól megélni ne adj Isten meggazdagodni ami nem igaz. Szerintem nagyon kesze kusza a megfogalmazásom de remélem azért található benne valami használható információ is.
2017. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!