Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti szavaznátok Jobbik+MSZP+DK...

Ti szavaznátok Jobbik+MSZP+DK összefogásra?

Figyelt kérdés

Én igen. Túl kell lépni az ilyen kis piti dolgokon: "én mszp-s vagyok ezért nem szavazok a szélsőjobbra", ez ugyanígy igaz a másik oldalra is! 2014-ben a Jobbikra szavaztam, azelőtt még nem szavazhattam, most az Összefogásra szavaznék. Szembeköpöm ezzel magam? Nem. Másik pártra szavaznék most? Igen. És akkor mivan?

Arra szavazok, amit jónak látok. Ha a Fideszre szavazok pl. attól még nem leszek Fideszes. Túl kéne lépni ezen az óvodás szinten. Ha én a Tesco-ba járok bevásárolni, másik nap átmegyek a Lidl-be, attól én még nem leszek áruló, és nem köpöm magamat szembe.

A Fidesz-el az a bajom, hogy bebetonozza magát, 46%-al lett 2/3-ada, már a csapból is folyó hülyítő propagandájáról nem is beszélve.


A 2-3%-os gazdasági növekedés pedig siker??? Ausztriának lehet az, 4-szer annyi gdp-vel, mint a miénk. Mivel vagyunk mi kevesebbek, butábbak a labancoknál? A gazdaságunk a 14-edik legösszetettebb, évi 30 ezer milliárd forintos exportunk van. Nem kéne álomnak lennie a felzárkózásnak, csak újjá kellene építeni a demokráciát, ami nem azzal egyenlő, hogy a menekült politikánkat is meg kellene változtatni.


2017. jan. 10. 10:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
55%
Nem
2017. jan. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
92%
Nem.
2017. jan. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%
Soha.
2017. jan. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
73%
Jobbikra akarok szavazni,de ha összeállnak a komcsikkal akkor inkább a Fidesz-re szavazok.
2017. jan. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
91%

Ha van három ember, egyik a sült húst szereti és utálja a mákos tésztát, a másik csak halat eszik, és ki nem állhatja a négylábúakat, a harmadik csak gulyást hajlandó enni és minden mást megvet, akkor te miképpen fogsz ezekkel egyetérteni? Sőt, együtt ebédelni. Bármit rendelsz, valaki meg fog vetni, és ez a legenyhébb változat. Mit gondolsz, jól fogod érezni magad?

Ne ábrándozzunk lehetetlen dolgokról. Céljai mindenkinek vannak, és ha azok nem összeegyeztethetők, akkor nincs összefogás. Tegyük fel, hogy kinevezed célnak Orbán megbuktatását. Oké, sikerül, vasárnap voltak a választások, és Orbán 10%-ot se kapott. Na és mi lesz hétfőn? Elmondom. Orbán kényelmesen hátradől a foteljában, vár csütörtökig, addig nagyjából felfalják egymást, hogy ki legyen a főnök. Pénteken feláll, hessent egyet, és ő a főnök.

Szóval ezt másképp kell csinálni. Talán azzal kéne kezdeni, hogy mindenki magába száll, és mélyen elgondolkodik. Itt meg is állhatunk, mert ez soha nem következik be. Amit nem tudunk, azt nem lehet csinálni.

2017. jan. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
28%
#4 te egyszerűen súlyos mérgezést kaptál. Van még pár ember ugyan, aki lehetett ilyen a koránál fogva (Orbán KISZ titkár, Kövér MSZMP KB politikai munkatárs, és a többit nem sorolom), de a többség Vonától Bottkáig, vagy éppen a "kedvencemig" a mindenhez értő Vadaiig, bizony legfeljebb csak könyvekből olvashatott a nem is létező kommunizmusról.
2017. jan. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
Nem szavaznék rájuk.
2017. jan. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 szántóvető ***** válasza:
milyen kormány lenne ez?egyetlen törvényt sem tudnának megszavazni.gyakorlatilag kisebbségi kormány lenne.
2017. jan. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

Nem. Pontosan ugyanaz, mint ha baloldal-Fidesz összefogás lenne. Pontosan ugyanazon antikapitalista, álnemzeti, keletbarát, populista, gazadásilag kommunista nézetrendszer miatt nem akarom a Fideszt, amiért a Jobbikot sem. Pl. a Jobbik ugyanúgy, ugyanazon konteós, kocsmai érvek alapján államosítotra volna a manyupot.


A baloldali összefogással kapcsolatban is nagyon sok a fenntartásom, még azt is meggondolom, hogy rájuk szavazzak-e, nem hogy ha még beleveszünk egy nemzetikommunista pártot is a buliba. Én egy jobboldali, piacbarát pártot szeretnék, ilyen nincs jelenleg, de legtavolabb ettől épp a Fidesz és a Jobbik áll.

2017. jan. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
az a kérdés szempontjából irreleváns, hogy a Jobbik ilyesmit nem akar - csak az ellenségei lejáratásképp mondogatják?
2017. jan. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!