Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek: szerintetek a...

Fideszesek: szerintetek a pártotok politikája értelmében nem kellene lemondania minden Fidesz-tagnak, aki valaha is elfogadott Soros-ösztöndíjat?

Figyelt kérdés

A Fidesz hadat üzent Sorosnak, a civileknek és mindenkinek, akit Soros is támogat.

Ezek tükrében nem kellene Orbán Viktornak és sok más Fideszesnek lemondania, amiért Soros-ösztöndíjjal tanultak?


Vagy ha nekik szabadott, akkor másnak miért nem szabad, főleg a Fidesz által megnehezített tanulási lehetőségek és megemelt tandíjak mellett?


Szerintetek rendben van, hogy Orbánnak szabadott Soros-pénzeken élni, másoknak pedig nem szabad? Ki kellene-e vesse magából a Fidesz Orbánt és a Soros által pénzelt többi politikust, vagy ez rendben van így szerintetek?



2017. jan. 11. 14:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
37%

"Komolyan, mesélj még rólad mit mondd el, hogy talán magyar vagy?"


Nem vagyok magyar. Csak beszélem a nyelvet.

2017. jan. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%
Ez a soros ösztöndíj mennyi összevisszaságot okoz a fejekben. Aki járt egyetem közelében, az tudja h működik egy ösztöndíj. Nem a két szép szemedért kapod, hanem a pályázatodért/tanulmányi eredményedért. És nem személyesen soros, hanem egy bizottság bírálja el. Megköttetik egy szerződés, amelyben a díjazott is vállal kötelezettségeket, de biztos vagyok benne, hogy a soros iránti örök hűség nincs közte.
2017. jan. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
96%

"A Soros által pénzelt, ál civil szervezetek káros hatással vannak az országra,"


Szerintem meg az ilyen agyhalottak károsak az országra, mint te, akik mindenkin mindent számon tudnak kérni, csak épp a 7 éve 2/3-dal regnáló politikai vezetésen nem kérnek számon semmit.


Nem érzitek ezt egy kissé "sántának"??

2017. jan. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
86%

"Nem a két szép szemedért kapod, hanem a pályázatodért/tanulmányi eredményedért. És nem személyesen soros, hanem egy bizottság bírálja el."


És nem gondolod, hogy ez fordított esetben is így van? Mondjuk napjainkban? Nem gondolod, hogy most is a tudás és az eredmény számít és nem az , hogy Orbán ellenes legyen? Hiszen független bizottságok döntenek ugyebár. Akkor miért Soros a hibás?

2017. jan. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
86%

"Nem a két szép szemedért kapod, hanem a pályázatodért/tanulmányi eredményedért. És nem személyesen soros, hanem egy bizottság bírálja el."


Először is meg kell pályázni és már nem azért, de olyat nem szoktam megpályázni, ami teljesen szembe megy az érték rendemmel.


A másik pedig, hogy Soros György még mindig üzletember igen korábban is támogatott szervezeteket és még sem dőlt össze a világ. Ezzel szembe, ha komolyan akart valamit véghez vinni akkor spekulációt hajtott végre, legjelentősebb talán 1992-es angliai. Ha komolyan a kormány ellen dolgozna akkor komolyabb sikereket érne el, ha gazdasági téren támadna, mert Magyarország közel sem olyan erős gazdasággal rendelkezik, mint például Németország, akik ellen esélytelen lenne egy gazdasági támadás.

2017. jan. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
6%
(Én kérek elnézést, hogy igazából egyáltalán nem érdekel, hogy milyen származású az ember. ) Dehogynem számodra csak akkor értékes egy ember ha migrás . Teljesen mindegy hogy milyen csak migráns legyen akkor már alapból többet ér számodra mint egy átlagos magyar ember.
2017. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

# 12-es: épp erről van szó, amit leírtál. A Soros-ösztöndíjak és támogatások nem személyesen Soros döntéséből kifolyólag kerülnek odaítélésre, hanem pályázati alapon, ahogy nagyon helyesen írod, és ezért nem is kell eladd a lelkedet Sorosnak cserében.


De akkor megismétlem a kérdést ellenkező előjellel: Mi a lótúrónak üldözik azokat a civil szervezeteket és magánszemélyeket, akik pályáztak és nyertek, akiket Soros egy bizottság döntése alapján támogat?

Miért állt ki Németh Szilárd azt mondani, hogy "EL KELL TAKARÍTANI" azokat a civil szervezeteket, amelyeket Soros is támogat?!


Nem értem: Orbánnak szabadott, másnak nem szabad Soros-pénzekre pályázni, azokat támogatásként felhasználni?!


Vagy ha már "ELTAKARÍTJÁK" azokat, akik Soros-pénzeket elfogadnak, akkor mi a ficfenéért nem a SAJÁT HÁZUK TÁJÁN kezdik a takarítást?!


Mért nem Orbánt és társait takarítják el először a kormányból és a Fideszből, ha már mindenképpen el akarnak takarítani mindent és mindenkit, aki Soros-pénzt elfogad?!


Hogy van ez? Vizet prédikálunk és bort iszunk? Amit nekik szabad, azt neked, nekem, másnak, civil embereknek és civil szervezeteknek már tilos?


Ne köztünk takarítsanak, kezdjék a saját soraik közt a nagytakarítást!

2017. jan. 11. 17:10
 18/21 anonim ***** válasza:

"Soros által pénzelt, ál civil szervezetek káros hatással vannak az országra, egyetlen egy magyar mellett nem álltak még ki sohasem. Nem láttam egyetlenegy jogvédőt pl.árvizeknél segédkezni, stb"


1. Honan tudod, hogy nem voltak ott jogvédők?


2. Miért hiteltelenítené a jogvédőt az, hogy nem segít z árvízvédelemben? Egy JOGvédőnek miért kéne? Ő más mellett kötelezte el magát, ami ugyanolyan fontos. Érdekes módon honnan ki vannak tiltva a jogvédők, azok általában a diktatórikus országok.

2017. júl. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

"Soros által pénzelt, ál civil szervezetek káros hatással vannak az országra, egyetlen egy magyar mellett nem álltak ki" - jézusom, így kell megtudnom, hogy Orbán Viktor nem is magyar?


Csak mert eléggé egy követ fújt az Amnesty International-el meg a többi "ál"civillel, amikor Gyurcsányt lehetett szidni, csak akkor váltak kellemetlenné, mikor az ő körmére is ránéztek... No meg Soros-ösztöndíjas is volt...


Te szent ég, Orbán tényleg nem magyar?!

2017. júl. 9. 15:53
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"A Soros által pénzelt, ál civil szervezetek káros hatással vannak az országra"

Az lenne a káros hatás, hogy a közpénz lenyúlását felderítik? Ez mennyire ártalmas az országnak?


"egyetlen egy magyar mellett nem álltak még ki sohasem."

Pedig de!

Meg fogsz lepődni, még Orbán Viktor mellett is! Vagy ő is bevándorló, és monstanság szerezte meg az állampolgárságot? :P És még számtalan más magyar mellett is, te vagy irtózatosan alultájékozott vagy, vagy hazug. Egyébként szerintem nincs olyan "migráncssimogató", aki ne lenne "hajléktalansimogató", ne küzdene a hajléktalan magyarok jogaiért éppúgy.


"Nem láttam egyetlenegy jogvédőt pl.árvizeknél segédkezni"

Honnan tudod? Mindenkit, akit csak láttál, ha voltál egyáltalán, megkérdezted, hogy jogvédő-e? Én történetesen rengeteget voltam, többet, mint a helyiek.


Akinek nincs /esze/, az annyit is ér.

2017. júl. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!