Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert kell tbt fizetnem, ha a...

Miert kell tbt fizetnem, ha a korhazban ugyis csak akkor gyogyitanak meg az orvosok ha lefizetem oket?

Figyelt kérdés
Segitsetek

2017. jan. 13. 08:24
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
63%
Mert Magyarország egy csodálatos hely és még jobban is teljesít.
2017. jan. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
85%

Mert az orvosok lefizetése nem kötelező, és nem is legális.

Egyébként akkor is meg gyógyítanak ha nem fizetsz hálapénzt. Tudom mert alig 3 hete próbáltam ki, amikor orrmandula műtétre mentem. Direkt senkinek nem adtam hálapénzt. Nem voltak velem bunkók, sőt a doki is rendes volt végig. Pedig fiatal doki volt.

2017. jan. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
37%
A kérdező évek óta legnagyobb problémája: miért fizeti a nyugdíjjárulékot, a tb-t stb stb Jó neki!
2017. jan. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
22%

Nos, nekem volt szerencsém megtapasztalni milyen a hálapénzes és a hálapénz nélküli kezelés. Az előbbinél folyton azt kérdezik tőled, hogy hogy érzed magad, kell-e valami, éhes vagy-e, állítsanak a termosztáton, hozzanak-e valami olvasni, szeretnél-e kimenni levegőzni, míg az utóbbinál le se szarnak, utoljára szolgálnak ki, lekezelőek és nagypofájúak veled szemben, keresztülnéznek rajtad, hiába kiabálsz, hogy rosszul vagy, direkt nem azt csinálják, amit kérsz és a kezelés végén érezheted a kézfogásukon, hogy nem érdekli őket mi lesz veled, felőlük meg is halhatsz. Ezért kell azt a qrva borítékot odacsúsztatni a kezelőorvosnak, máskülönben nem hajlandóak emberszámba venni téged. Ha nem akarod, hogy a gyerekedet szarba se vegyék egy mandulaműtét után, akkor az orvosnak 50, az ápolóknak pedig 20 rugót kell adnod, egy normális szülés legalább 80-100 ezer forint, hacsak nem akarod, hogy a folyóson kelljen szülnie az asszonynak, de még egy vesekőzúzásért is tízezreket kell adnod pluszba, mert egy-két orvos van akkora ge€i, hogy ha nem fizetsz, akkor direkt benned hagy pár követ.

A magyar orvosok a politikusok után a legkorruptabb réteg az országban. Ájtatosan visszautasítják a nyilvánosság előtt a hálapénzt, de ha nem fizetsz, akkor úgy kezelnek, mint egy állatot, ha pedig valaki számon kéri őket emiatt, akkor máris elkezdenek szabadkozni, hogy "hát mi nem kapunk eleget és kell nekünk ez a megélhetéshez", holott ha valóban színvonalas munkát végeznének, akkor megkapnák a jattot, de így, hogy direkt szar munkát csinálnak, ha nem adsz nekik pluszba pénzt ne csodálkozzanak, ha gyűlölik őket.

2017. jan. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Mert nemcsak akkor gyógyítanak meg.
2017. jan. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
86%

Kétszer voltam kórházban, mindkétszer ugyanabban a kórházban. Egyszer adtam pénzt, egyszer nem.

Mindkét esetben ugyanúgy bántak velem. Normálisan, kedvesek voltak.

Szerintem sokszor nem a pénzadáson múlik, hanem azon, hogy ki az orvosod. Ha x professzor az orvosod, akkor jobban odafigyelnek rád, mintha y kis kezdő orvos.

2017. jan. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Mondjuk az a kijelentes sajnos nem igaz, hogy ugyan ugy bannak veled. Lasd a sok panaszkodo embert, akinek nem volt penze lefizetni oket vagy csak nem akarta lefizetni oket, aztan megtapasztalta milyennek is a magyar orvosok. :)


hehe

2017. jan. 13. 09:48
 8/33 anonim ***** válasza:
74%

7-es,ezt azért nem mondanám.

Abban persze egyetértünk,hogy emberfüggő,de semmiképpen nem beosztás függő,

Sőt,sokszor a kezdő orvosok sokkal figyelmesebbek.

Mikor mamám anno súlyos beteg volt,az egyik orvos,aki nem rég kezdett,munkaidő után is ott ült az ágya mellett

2017. jan. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

9: Persze semmire sincs egyértelmű szabály.

Mondjuk én nem is azt írtam, hogy a professzor kedvesebb, mint a kezdő. Hanem a nővérek máshogy bánnak veled, ha x professzor betege vagy, mert tudják, hogy ő le fogja szidni őket, ha valami gond van. A fiatal orvos meg nem biztos.

Amikor kórházban voltam, sokan nem is tudták, hogy ki az orvosuk. Kettőnkhöz jött be naponta többször is az orvos, mindkettő professzor volt.

2017. jan. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
8: mindenhol vannak kevésbé kedves, nem lelkiismeretes emberek. Nem csak az egészségügyben és nem csak Magyarországon. Szóval egyértelmű, hogy mindig lesz, akit ér majd valami rossz, kellemetlen.
2017. jan. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!