Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország miért nem folytat...

Magyarország miért nem folytat zártabb gazdaságra törekvő politikát, ha egyszer minden szempontból rosszra használja az országot a fejlett világ?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam, hogy a világ 6. legnyitottabb gazdasága a magyar, tehát mind munkaerő mind vállalatok szempontjából teljesen nyitott internacionálisan. De a probléma ezzel az, hogy mind a munkaerőt, mind a hazai vállalkozókat és vállalatokat is negatívan érinti, és kihasználja a külföldi tőke térhódítása. Alacsony munkabérekért alkalmaznak viszonylag fejlett technológiával itt vállalatokat és multikat, kiszorítva ezzel a magyar vállalkozókat a piacról, és alacsony bér- és életszínvonalon tartva a munkavállalókat. Egyedüli haszonélvezői ennek a túlságosan is nyitott gazdaságnak azok a korrupt politikusok, akiknek ezek a cégek adóznak, de a népnek nem adnak ebből semmit.

Na most én nem azt mondom, mint régebben a Jobbik, hogy pakoljuk ki innen a nyugati gyárakat és a multikat a p1csába, de legalább valami szakszervezettel vagy törvényekkel jobban kellene védeni a magyar érdekeket Magyarországon.


2017. jan. 14. 21:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
46%
Mert eddig nem volt olyan zseniális kormány olyan zseniális gazdasági miniszterrel, aki a szakmailag hozzáértő csapatával valóban értett volna az ilyen jellegű gazdaság értelmes megszervezéséhez. Eddig mindenki csak a saját gazdaságát tudta megszervezni, 30 évvel ezelőtt meg a saját kommunizmusát.
2017. jan. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy, milyen lenne az a zártabb magyar gazdaság, munkavállalói szempontból? A nyugatra áramló munkaerőt engednék, vagy új "vasfüggönyt" húznának? Mert a bérekkel, még annyira sem tudnák itthon tartani őket, mint a sokat szidott multik. Jó, értem én, hogy te nem küldenél minden multit , gyárat, p...csába, de egy ilyen irányvonalnak, mégis könnyen lehetne ez az eredménye.
2017. jan. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
95%
Azt is el kellett volna olvasnod, hogy mit jelent közgazdaságban a nyitott gazdaság kifejezés. Alapvetően aktív import és export esetén használják a kifejezést, amikor az export értéke meghaladja az importét.
2017. jan. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A legnagyobb baj az, hogy a hozzád hasonlók is szavazhatnak...
2017. jan. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nagyon hosszú lenne a kérdés tüzetesen megvitatása, ezért én csak egy dologra világítanék rá. Hogyan legyen versenyképes a magyar tulajdonú gazdaság, ha nem ismeri és alkalmazza a jóval fejlettebb vállalatszervezési, vállalatirányítási-vezetési, üzletszerzési, stb. ismereteket? Márpedig multik nélkül, akik ide hozzák ezt a know-howt, versenyképes magyar vállalkozások sosem lesznek.
2017. jan. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!