Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy tetszik nektek ez a...

Hogy tetszik nektek ez a zene, mint Magyarország új himnusza?

Figyelt kérdés

Csak szöveget kell írni hozzá.


[link]



2017. jan. 15. 13:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
95%

"Szerintem nem szo orú. Istentől áldást kérni nem rossz dolog. Ha meg a telj3s verset nézzük, a történelmet írja le, jó és rossz részekkel."


Vár állott, most kõhalom,

Kedv és öröm röpkedtek,

Halálhörgés, siralom

Zajlik már helyettek.

S ah, szabadság nem virúl

A holtnak vérébõl,

Kínzó rabság könnye hull

Árvánk hõ szemébõl!


Ezek azért elég elkedvetlenítő sorok.

2017. jan. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy nem tudnék magyar himnuszként tekinteni más versre.
2017. jan. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
A belinkelt zene meg, szerintem sokkal jobban passzolna az oroszokhoz.
2017. jan. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
69%

Érttünk Kunság mezejin

Ért kalászt lengettél,

Tokaj szőlőveszszejin

Nektárt csepegtettél.

Zászlónk gyakran plántálád

Vad Török sánczára,

´S nyögte Mátyás bús hadát

Bécsnek büszke vára.


Ez meg a dicső rész. Ez a történelmünk. Nem vagyunk Svájc, hogy szabadságról, semlegességről és gazdagságról szóljon a történelmünk, hiszen az utóbbi 500 évben ezek csak átmenetileg voltak meg.

Vagy nem bánom, cseréljék le, de akkor tüntessék el a rühes 48as, 56os, rendszerváltós, elsővilágháborús, másodikvilágháborús, és trianonos emlékműveket is, mert az is oehangoló ám, hogy ez mind megtalálható a városkánkban úgy, hogy 10ezren laknak ott, és egyikhez sem volt semmi köze:D a Himnusszal én szívesen tisztelgek a múlt előt, az legalább szép és tartalmas

2017. jan. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
20%
Egyet értek ez a himnusz depressziós teljes mértékben ami nekünk van. Szerintem egy szégyen, az a magyar embernek azért ilyen rossz a közhangulata ha már a gazdaságunk egy nulla és jólétről még csak nem is beszélhetünk, akkor legalább legyen egy vidám himnuszunk, de nem, nekünk sírós himnuszt kell írni hogy a magyar embernek a minden napjára rátegye a bélyeget. És persze lehet mondani hogy hát de a Magyar nemzet rossz időszakába íródott és akkor ez volt a hangulat, de erre a válaszom csak az hogy az íróik voltak depressziósak. Rengeteg nemzetnek nagyon sok rosz időszaka volt amikor a himnuszukat írták és mégis vidám lett mindegyik. Miért? Mert ők nem könyörögnek istennek mint mi és várjuk a sültgalambot, hanem tesznek is valamit az országukért hogy előrébb legyenek. Ez belőlünk magyarokból mindig is hiányzott ezért is egy szégyen a himnuszunk. Én azonnal lecserélném. Van elég baja az országnak legalább 1 boldog himnusz lenne, de még az se adatott meg kedves Kölcsey-től. Amorf egy alkotás mit ne mondjak
2017. jan. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
91%
Tényleg nem Istent kell keresni a problémáink megoldásához, hanem: "Segíts magadon, és Isten is megsegít!"
2017. jan. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
8%
16, ez tény, de ez egy himnusz, nem pszichológiai tanácsadás:D
2017. jan. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Komolyan van aki szerint a rossz közhangulatért a Himnusz a felelős? :"D Évente maximum ötször hallod könyörgöm, de még lehet sokat is mondok :D Vagy csak én vagyok szörnyen műveletlen, de nem igazán értem ezt.


A zene meg amit a kérdező linkelt alternatív megoldásnak..háát inkább maradjon a jelenlegi :D

2017. jan. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Komolyan van aki szerint a rossz közhangulatért a Himnusz a felelős?"


Tekintve, hogy nemzetünk jelképe, igen sokat nyom a latban.

2017. jan. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nemzetünk jelképe egy ferde keresztű korona is, aztán ki nem szrja le, hogy ferde?:D

Najó, van kérdés itt GXKn ami ezzel foglalkozik...

De a közhangulatot szerintem inkább irányítja a bérek értéke, a politika stabilitása, a biztonság, az egészség, a lehetőségek, a jővőkép....

sokkal inkább ezek, mint egy vers...

2017. jan. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!