Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves liberálisok, baloldalia...

Kedves liberálisok, baloldaliak! Mi a bajotok a rovásírással?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárminemű személyeskedés kezdődne a kommentmezőben, szeretném jelezni, hogy én is baloldali liberálisnak vallom magamat. Horvát, elmagyarosodott szlovák köznemes, magyar és német felmenőim vannak, elejét véve az esetleges zsidózásnak.


Szóval liberálisnak és baloldalinak vallom magam, támogatom a melegházasságot, a drogliberalizációt, ateista vagyok, támogatom a vallásszabadságot (a nyilvánvalóan életveszélyes, személyi szabadságot korlátozó, tagjaikat veszélyeztető szektákon kívül). Balos vagyok, elsősorban a latin-amerikai, a skandináv, a mediterrán (görög, spanyol) baloldallal szimpatizálok, amíg fel nem oszlatták magukat (számomra érthetetlen módon), addig a 4K! lelkes támogatója voltam.


Meglep és felháborít, hogy a rovásíráson, a rovásírásos helységnévtáblák kihelyezésén, az iskolában a fakultatív (!!!!) rovásírás tanulási lehetőségen mennyit tudnak anyázni, gúnyolódni és fröcsögni az önmagukat toleráns liberálisnak és szolidáris baloldalinak tartó honfitársaink.

Amikor Unicode szabvány lett a székely-magyar rovásírás, akkor találkoztam olyan "felvilágosult, liberális" véleménnyel, hogy: "Ezzel a tempóval lassan visszamászhatunk a fára!". Mi a .......ért is? (Sok csúnya szó pontok helyén.) Az ősi viking rúnák is Unicode szabványok, a 16A0-16FF kódtartományon találhatóak, szóval gondolom a dánok, svédek, norvégok, feröeriek és izlandiak is "visszamásztak a fára".

Amikor baloldali liberálisok gúnyolódva kérik számon az önkormányzati képviselőtestületet egy-egy rovás helynévtábla miatt, én csak pislogok... Fel vannak háborodva, hogy "erreszórjajapézta zönkormányzat", meg "hányan tudnák elolvasni közülük?!", stb. A nemzetiségi településnevek kihelyezésén akkor miért nem háborodnak fel? (Horvát, ruszin, szlovák, német, stb. településtáblák.) Az is sokba kerül és úgyis minden magyarországi kisebbség tökéletesen beszél magyarul... Vagy az is gúnyolódásra adhatna okot kedves liberális baloldali "testvéreimnek", hogy Olaszországban bizonyos települések határában kiírják etruszk betűkkel is a település nevét?


Egyébként igen, a mai KLIK-es hír kapcsán húztam fel magamat. Arról volt szó, hogy hányan tanulnak fakultatívan, szakkörön, választható tanórán (!!!!) rovásírás, toleráns szolidáris balliberálisék pedig kiakadtak, hogy "arohadtfidesz", a gyerekek nem tudnak angolul, németül, nem tudnak számítógépet kezelni, ügyeket intézni, nincsenek gazdasági ismereteik, de a rovásírás, az persze fontos, aztán jönnek a 123-ad rangú gúnyolódások, a hátrafelé nyilazással és a többivel.

Komolyan van olyan ember 60-as IQ felett, aki azt gondolja, hogy a rossz tanulók, a bukásra állók, meg kettes-hármas tanulók fognak elmenni délután, a szabadidejükben, szakkörön rovásírást tanulni???!!!!! Bárki ezért bukik angolból, németből vagy informatikából, mert az Excel helyett rovásírást gyakorolt?! :-D


Sajnos néha azt érzem, hogy a magyar "liberálisok" és "baloldaliak" jelentős része egyik sem, csupán – nagy levegő – magyargyűlölő. Miért kell kigúnyolni és elfelejtésre kárhoztatni egy honfoglaláskori írásrendszert, a kulturális örökségünk részét? Utáljuk, mert magyar?


Liberális baloldaliként nekem fontos a kulturális örökséghez való jog, hogy a magyarországi kisebbségek ne olvadjanak be (én is beszélek valamelyest horvátul, még ha nem is anyanyelvi szinten), hogy az amerikai indiánok vagy a finnországi lappok vagy a tibetiek vagy akár a romák ne veszítsék el a saját kultúrájukat. Ha erről beszélek, minden "liberális" és "baloldali" mélyen bólogat. De ha a magyar kulturális örökségről, a mi kulturális örökségünkről van szó, akkor azt ki kell gúnyolni és le kell köpni, csak azért, mert magyar?!


Kicsit offtopic és nem akarok új kérdést nyitni, de az is szórakoztató, ahogy a magyarországi "baloldali" és "liberális" körök meglehetősen cinikusan és gúnyolódva állnak hozzá a székely zászló vagy a székely autonómia kérdéséhez. Na most én baloldali liberálisként támogatom a baszkok, katalánok, skótok, kurdok, tibetiek, stb. törekvéseit. NÉPEK ÖNRENDELKEZÉSI JOGA, alapvető liberális és baloldali elv. És ha a kurdokról vagy a katalánokról beszélek, akkor az "elvtársaim" szélesen bólogatnak. De ha a székelyek, akkor az fasizmus és fúj és gúnyoljuk ki. Már nem azért, de hogy a fityfenébe lehet hitelesen képviselni a székelyeket a kurdok nélkül vagy a baszkokat a székelyek nélkül? :-D



2017. jan. 15. 17:17
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
53%
Az, hogy egy értelmetlen hülyeség. Számolni nem tudnak a gyerekek, természettudományokból teljesen világtalanok, de ez persze nem kell, helyette menjen a rovásírás, a hittan, meg a heti 5 tesi, mert ezek nélkülözhetetlenek.
2017. jan. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
40%
A természettudományok sokkal nehezebbek a rovásírásnál. Sosem lesznek matematikából, fizikából jók, akkor semmit sem tanuljanak meg, mert nem tudnak integrálni ? :XD
2017. jan. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
75%
Először tanuljanak meg helyesen és rendesen írni és olvasni a magyar gyerekek, és ebben a szülő is segítsen. Aztán majd visszatérhetünk erre később főiskola szinten...amúgy szükségtelen általános iskolában oktatni! Minek? Mihez használja? Nem nemzetközi nyelv.
2017. jan. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
33%

Én nem vagyok egy nagy rovásírás-rajongó, de nem is tartom értelmetlennek, marhaságnak, felőlem ha valakit érdekel tanulja, bár átállni rá nem egyszerű lenne, azt nem tartom célszerűnek.


A ballibeknek meg divat utálni, igazából mindent ami magyar, magyarokhoz kapcsolódik, így felesleges szaporítani a témát! :D

2017. jan. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
54%
Mi köze a politikának a rovásírás unicodeba való foglalásához? Mert az tényleg hülyeség, ahogy a viking rúnák is.
2017. jan. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
73%

"Amikor baloldali liberálisok gúnyolódva kérik számon az önkormányzati képviselőtestületet egy-egy rovás helynévtábla miatt, én csak pislogok... Fel vannak háborodva, hogy "erreszórjajapézta zönkormányzat", meg "hányan tudnák elolvasni közülük?!", stb."


Azért azt teljesen jogosnak érzem, hogyha az a képviselő nem tudja megmondani, hogy melyik a helyes akkor tényleg miért akarja kitetetni.

2017. jan. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
73%
Rovásírás pártiakhoz szól a kérdésem! Ti tudok így írni és olvasni? Vagy csak amúgy az a célotok hogy másokat így oktassanak egy alapvetően szükségtelen dologra?
2017. jan. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
28%

"Rovásírás pártiakhoz szól a kérdésem! Ti tudok így írni és olvasni? Vagy csak amúgy az a célotok hogy másokat így oktassanak egy alapvetően szükségtelen dologra?"


A ballibsik vért hánynak tőle, ebből adódóan nem rossz dolog a rovásírás.

Mindenhova ki kellene rakni rovásírásos táblákat.

2017. jan. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
84%
Nekem azzal semmi bajom, ha iskolában, van fakultatív rovásírás oktatás, még az ilyen helységnévtáblák sem zavarnak, még ha nem is látom semmi értelmét. Amíg nem kötelező, nem érdekel.
2017. jan. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
80%

Liberális így, úgy, amúgy... hagyjuk már ezt a süket dumát!

Ez szimplán csak baromság. Az emberek többsége, kultúrális identitástól függetlenül, nem tud, de még csak nem is akar ezzel vesződni.

2017. jan. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!