Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miben különbözött Dr. Rákosi...

Miben különbözött Dr. Rákosi Mátyás és Dr. Kádár János rendszere?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy sokat nyomorogtak az emberek akkoriban. Nem is értem miért sírják vissza.
2017. jan. 18. 22:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Rákosi alatt rettegteg és nyomorogtak. Kádár alatt ha csendben volt, nem kellett félni, és viszonylagos jólétet biztosított az emberek számára cserébe. Azt sírják vissza, hogy Kádár elintézte, ne kelljen félni a megélhetéstől.
2017. jan. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Én ismerek egy Dr. Kádár Jánost, de ő egy vidéki háziorvos, Dr Rákosit viszont nem...
2017. jan. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Én a Doctor Who-t ismerem meg a Bubót.
2017. jan. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%

Rákosi egy az egyben a szovjet rendszert próbálta lemásolni, népirtással, éhezéssel, rettegéssel együtt.


1956-ban kiderült, hogy ez nem fog menni.

Utána Kádár "feltalálta" a gulyáskommunizmust, és sokkal rejtettebb módszerekkel próbálta megtörni a népet.


A második világháború idején a magyar és az osztrák várható életkor és az általános egészségi helyzet hasonló volt. A 80-as évekre a rákos megbetegedések száma 5-ször akkora lett, akkor kezdődött meg a népességfogyás, mert kiszámolták, hogy a természetes szaporodást (bölcsödék, ovodák, iskolák, stb) nem bírná ki a gazdaság, ezért szinte reklámozták az abortuszt. A vidéki parasztság nagyrésze elhullott a védőfelszerelés nélküli mezőgazdasági vegyszerezés miatt, az ipari munkásokat meg itatták a legsilányabb ipari rákkeltő pálinkákkal, ami a férfiak java részét az 50-es éveikben elvitte.

Persze a gazdaság így se bírta, ezért már a 70-es évektől kellettek a "baráti" kölcsönök. A 80-as évekre már senki nem adott, ezért kellett az IMF-től felvenni ez első milliárdot... Aztán nem volt megállás, mint a drogosoknak.

2017. jan. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Rákosi alatt, megfélemlítette őket a karhatalom, az ÁVH. Kényszerük volt a szocializmust imádni, mert még így is , bárkit bármikor elvihettek, és megkínozhattak és kivégezhettek. Ez a leggyűlöltebb idő , amikor mindennek és mindenkinek félni kellett, hogy jön-e a fekete autó. "Aki nincs velünk az ellenünk van."

Ráadásul, a gazdasági program, egy katasztrófa volt, egy torz, kegyetlenített szocializmus. Csak Rákosit és Stalint kellett imádni, és közben nyomorogni, kevés étel, hús szinte nem is volt, semmi választékos árucikk. Semmi ellátás, lehetőség, semmi, nulla. Egy borzasztó idő.

Csak Nagy Imre miniszterelnöksége alatt, volt jobb. Nyíltan szembe ment a zsarnokkal, kritizálta, és gazdaságát megváltoztatta egy értelmesebb szocializmusra, és az ÁVH hatalmát megtépázta. Az élet jelentősen javult, és sokkal jobb lehetett volna.

De Rákosi kitúrta mégis Nagy Imrét a hatalomból. Visszatért a szsörnyűség, a nyomor, éhezés.

De már mit sem számított. Stalin meghalt. Rákosi már egyetlen támasza elveszett, így kitört a forradalom, és lehetőség lett volna Nagy Imre győzelmére, de Kádár hatalomra tört kihasználva a helyzetet. (ez persze így rövid).


A Kádári konszolidációval mégis megváltozott minden. Kádár a társadalmi békére törekedett. "Aki nincs ellenünk az velünk van." Kádár nem kényszerítette az embereket a szocializmus imádatára. Ellenkezőleg. Ha nem szól bele az ilyesmibe, akkor viszonylag nyugodt, jó körülmények közt békésen élhetett. Levette a sok gondot a vállukról. Finanszírozták százezrek nyaralását, jóval több terméket tettek elérhetőve, nem sok, de elég hús is volt, elérhetővé vált az autó. Legalább trabantja mindenkinek volt. Általánossá vált mindenkinél a TV, a mosógép, a rugalmas munkaidő.

Több ifjusági rendezvény. A párt már úgy volt vele hogy a mustos palackot nem zárjuk le mert mégegyszer kidurran mint 56-ban. Nyitni hagyni teret adni, mi meg közben tesszük a dolgunkat.


A keleti blokkon belül a legnmagasabb lett magyarország életszínvonala. Ezért nevezték a legvidámabb barakknak. Nyugaton pedig elkezdtek a jobb körülméynk miatt gulyáskommunistáknak becézni minket.


Ezt sírják vissza, kevés gond, béke.

Ha így világos.

2017. jan. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%

És így van ahogy Pro Patria írta. Ez nem azt jelenti hogy Kánaán volt, mert ugye még mindig csak keleten volt a legjobb.

Plusz, sokba került. A gazdaság nem volt messze elég produktív ahhoz hogy ezt fenntartsa, ezért adósságcsapdába kerültünk, bazi nagy adósság, harmadát sem meghaladó termelés. Ezért összeomlás fenyegetett 89-re minket.

Ott borzasztó állapotokkal kellet az újvilágon dolgozni, keserű évek, ezért maradt meg nagyjából mindig a nosztalgia.

2017. jan. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Elnézést Dr. Münnichhel kevertem össze a dr-i címet, de már a kérdésben nem tudom javítani.


Köszönöm a válaszokat.

2017. jan. 18. 23:20
 8/19 anonim ***** válasza:
69%

vagy na, hülyeséget írtam, nem Pro Patria. (bocs ha olvasod Pro.. ;-) )


Pozitív viszacsatol, ezer bocs, korrigáltam. :-)

2017. jan. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

Rákosi egy Sztálin 2.0 volt, egy aljas gonosz szemétláda, vérmes diktátor. Az emberek nyomorogtak és rettegtek.


Kádárnál már puhadiktatúra volt, "aki nincs ellenünk, az velünk van" volt a jelszó, ha nyugton maradtál, akkor nem kellett félned. Az életszínvonal az akkori viszonyokhoz képest egész jó volt, biztos munkahelyed volt elfogadható fizetéssel. Igaz, ezt az egészet a hatalmas hitelek felvételével tudta biztosítani, így a hatalmas államadósság lévén ma is szív emiatt az ország.

2017. jan. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

"Utána Kádár "feltalálta" a gulyáskommunizmust, és sokkal rejtettebb módszerekkel próbálta megtörni a népet."


Fú, szegény népet hogy megtörte a gonosz Kádár, fúúú, de töröttek voltunk akkoriban...

2017. jan. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!