Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik azt mondják, hogy milyen...

Akik azt mondják, hogy milyen rossz a helyzet Mo. -n, azok nem egyoldalúan tájékoztatnak véletlenül?

Figyelt kérdés
Mert ha valaki csak 444-et olvas, vagy ATV-t néz, nos, ezeknek a médiumoknak a célja a kormány lejáratása, és az életben nem fognak elismerni semmilyen pozitív intézkedést addig, amíg a Fidesz van Magyarországon hatalmon, vagy valamilyen nemzeti kormány. Mert ha nem is nézzük, hogy ezek a médiumok milyen forrásból futnak, akkor is be kell látni, hogy ezeknek az újságíróknak az a fő vágya, hogy olyan ideológiát valló pártok legyenek hatalmon, mint az Együtt, DK, SZDSZ, zöldek, és ezért dolgoznak.
2017. jan. 19. 22:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%

Áruld már el kedves fideszes álnemzeti barátom, ha már ennyire jól megy az országnak, akkor miért olyan gyatra az egészségügy? Vagy miért van az, hogy aki a kultúrát akarja megvédeni az miért nem kap semmi pénzt? De sorolhatnám a kérdéseket.

Üdv egy jobboldali.

2017. jan. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
És aki szerinted csak az M1-et nézi, az nem egyoldalú? Mondjuk aki csak azt nézi, annak meg minden rendben van Magyarországon, pedig az sem igaz. És ma a "médiamérleg" nyelve egyáltalán nem a baloldal felé billen!
2017. jan. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
40%

Nézted a Tesco-s újságot?

Édesanyám most mondta, hogy megint drágult a hús és a piacon se olcsóbb, bezzeg a fizetése változatlan.

2017. jan. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
77%

Én akkor jöttem rá hogy mennyivel ócskább nálunk, miután kijöttem Nyugatra.


Mi a különbség?


Itt elég dolgozni ahhoz hogy telerakjam a hűtőt és ne rakjon csődbe ha elromlik a hűtő vagy a mosógép.


Otthon szobát bérelve se tudnék megélni, ennyit erről.


Félreértés ne essék, nem vagyok tele pénzzel!


Csak érdekes módon itt ha dolgozom akkor mindig marad szinte pénz hó végére.


A többi csak süket duma.

2017. jan. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

Azért bírom egyébként, hogy TV-t kell néznem ahhoz, hogy tudjam, milyen életem van. :D:D


Majd Elemző Béla megmondja a tutit:


[link]

2017. jan. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

A fideszes tetveket egy forradalom után én bezárnám Orbán Győző kőbányájába és napi 16 órát dolgoztatnám őket.

Néha megkérdezném tőlük nagy kéjesen, hogy "na NER-társ, épül már rendesen a munkaalapú társadalom? Hadd lássam, mennyire dógozik keminyen a keminyen dógozó kisember!"

2017. jan. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%
De egyoldaluan. Én is a saját oldalamrol tájékozodok és látom, hogy nagyon sz-rul mennek a dolgok az egyszerü embernek. Igazad van, vannak Mészáros Lörincek is de sajnos az ö oldalukrol nem tudok tájékozodni b+!!!!
2017. jan. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Pro Patria ***** válasza:
34%

Másik kérdéshez írt válaszom, de végülis valamennyire tehető ide:


Nincs olyan Magyarországon, hogy politikailag semleges, civil szervezet. Nincs. Legalábbis ha csak nem kézműves szakkör, vagy valami hasonló, lokális dolog, néhány fővel.

Magyarországon csak esetleg politikai szervezetek vannak, civilek részvételében.

Egy példa, éppen két napja olvastam az mno egy összefoglalását a januárral változó szociális támogatások rendszeréről, ahol a nem olyan régi eseményekre reagáló új gyermekvédelmi törvényről is írtak, amit józan ésszel senki nem bírálna, de van, akinek sikerül, és olyandeolyan nyakatekert hülyeséggel hogy akár Gréczy is nyilatkozhatta volna:

"A törvénymódosítás kapcsán több gyermekvédelmi szakértő is aggodalmának adott hangot, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) nevű civil jogvédő szervezet pedig egyenesen azt állította, hogy a jövőben akár egy elmulasztott fogadóóráért vagy szülői értekezletért is ránk szállhat a gyámügy. Ilyen kitétel természetesen nincs a januártól hatályos jogszabályban, de az tény, hogy a törvényszöveg nem konkretizálja, mit ért az óvodával, iskolával való együttműködés hiányán, amiért akár veszélyeztetettnek is minősíthetik majd a gyermeket."

Mennyivel szebb ez, mint amikor Harrach azt mondta, hogy nem asszisztál a baloldalnak a gyermekéhezést megszüntető törvényjavaslattal szavazatszerzéshez? Megjegyzem, ettől függetlenül többszázezer gyermeknek jut ki a napi háromszori melegétkeztetés - és tudom, nem a reformok működnek!-jellegű kékplakátokról, az én, egyébként anyagilag jó körülmények között élő kisöcsémnek is kijut. Nem érdekel, hogyan valósul meg, ha megvalósul a tény. Szóval aki képes egy ilyen törvényt civil szervezet báránybőrével magára hitelességet felvevően dobálni, arra való hivatkozással, hogy hát milyen visszaélések lehetnek a szülőkkel szemben, és nem örülni, hogy megszületett egy gyermekek védelmét bebiztosító törvény - amiben, ha másban nem, legalább ebben el kellene ásnunk a csatabárdot! -, ott én nem fogok más kimutatásokra sem tartósan odafigyelni a közléseikben. Ha ezen tudnak rosszindulattal fogást találni, más mennyire hiteles tőlük? Ezen a szitán még a terméskő is átesne. Ehhez csak ésszerű belátás kell! A törvények egyike sem olyan, hogy mindent lefedne, iránymutató a bírói _döntéshez_, és nyilván senki nem fog egy elmulasztott ellenőrzői aláírás miatt szülőkre lecsapni. Pont azért nem konkretizál, hogy ne aktuális legyen, hanem a jövőben előfordulható eseményekre is alkalmazható, más, most még nem elképzelt - hiszen ezek sem voltak azok - körülmények felbukkanásakor is - akkor már.

De a TASZ, az ugye a TASZ.


[link]


Nincs, nincs politikamentes civil szervezet. Aki ezt állítja, az nem Magyarországon él. Ahogyan politikamentes hírközlés sincs. Igazából semmi, aminek annak kellene egyébként lennie, és ezt mi, ti, emberek csináljuk, mert mi vagyunk benne mindenhol, és mi döntjük el, hogyan nézzen ki, hogyan működjön. Amikor egy EB-s sikerbe vagy egy akármilyen random témából sem lehet _nem beletenni_ a politikát két, egymással beszélgető embernek a buszmegállóban, akkor ne legyen illúzió, hogy a civil szervezetekben, vagy máshol akárhol lehet.

És ehhez nem kell közmédia sem. A 444 mennyiben jelent többet, mint a közmédia balfszkodásai? Hogy az mifelénk torzít, könnyebben benyeljük, amit ott olvasunk, mert szimpatikus alátámasztást ad valamire? Csak néhány példa. Itt nem adnak meg mértékegységet:

"Hogy miért adták el Matolcsyék az összes aranyat, annak nincs indoklása. Annak pedig különösen nincs, hogy miért akkor, amikor 10 havi mélyponton 1150 dollár körül járt az árfolyam." -> 1150 dollár, per mi? Kg? Uncia? Mi? Nekem kellett utánaolvasom, ez így nem hírközlés. És itt még csak nem is a stílusról van szó, hanem arról, hogy nem tartja a hírközlés normáit.

[link]

Itt pedig egy rakás hozzászóló arra kérdez rá, hogy "mégis kik?". És tényleg. Nem informatív. Csak provokatív. Ez nem újságírás. Ez tinis idióta blogolkodás.


Hogy macskás cikkek, meg youtube-os videók, meg 9gag-jelleget erősítő cikkek csúsznak be ide-oda, az méginkább erősíti ezt az imidzset.


Egy ismerősöm példáján keresztül mondom el, mert ő rendszeresen felolvasta az aznapi háborognivalóit, hogy mennyi ponton van hírközlés helyett tudatos hírcsinálás (én leginkább hírhamisításnak mondom, mert a médiamunka erkölcsével teljesen szembemegy), és néhányat idézve:


-> Az alkotmányba beemelt kötelesség, hogy a gyerekek tartsák el a szülőket, vagyis már nem lesz kötelező nyugdíjt adnia az államnak.

Hamis állítás. Az ennek gyakorlati funkciót adó törvény azt mondja ki, hogy amennyiben egy felnőtt korú gyermeknek életkörülményei megengedhetővé tennék számára a szülője _gondozását_ (nem eltartását!), akkor már _nem csak!_ a szülő, de a gondozóintézet is beperelheti a gyereket. Vagyis ne dugd kényelemből nyugiotthonba a szüleidet, hogy ne legyen szemelőtt, ha egyébként tudnád gondját viselni. Nyugdíjról itt szó sincs. Hogy ne folyósítanák a szülőnek továbbra is a nyugdíját.

Sőt, a törvény kitétele, hogy nem kötelezhető arra a felnőtt korú gyerek, hogy gondozza szülőjét, ha ezzel maga, vagy családja fenntartása sérülne.

Kifogás? Teljesen jól körülírt, rendbenlévő dolog.


-> Katasztrofális PISA-felmérések.

Ezt máig nem értem, és azt sem, hogy Lázár ezt minek vette fel magára.

Azokon a bizonyos felméréseken - azután olvastam el, hogy meghallgattam az előzményeket a nevezett személy reggeli bejelentéseiben -, Magyarország a vizsgált 72 országból a 28.(!) helyen végzett összességében. És csak még egy kiegészítés: a természettudományok rubrikájában ezen a listán az USA a 19. helyen, Csehország előttünk a 23., Szlovákia mögöttünk a 31., míg Izrael a 30. helyen van a természettudományokat tekintve, utánunk. Spanyolország a 24. Olaszország éppen mellettünk a 27. Görögország utánunk, a 32. Nagy országokat mondtam, és régiós társakat. Mi ebben olyan sokkoló? Ja, hogy a tendenciák. Mert az hat év határozza meg... Istenem.

De nem fosztok meg senkit a tudástól, más is szemezgethet belőle:

[link]

Nem csak kiemeltem egyet, itt van következő sáv, a matematika is, hasonló képet mutatva: Magyarország szintén a 28. helyen, mögötte Szlovákia van (30.), utána Izrael (31.), az USA (32!), és Görögország (33.) Ez olyan katasztrofális kimutatás? Van, amikor már tényleg beleuntan legyintek egy-egy dolog kapcsán, mert annyira elmegy az erőm a sok hülyeség életelszívó hatásában.


-> 4 milliárd forint megy el Orbán irodájának aranyozására.

Ez is hamis állítás. Ezen a kiemelten a témával foglalkozó fórumon többen kivesézték a kérdéskört, van, aki dokumentumot belinkelve mutatta be, hogy nem _a dolgozószobáról_, hanem két teljes, többszintes, ráadásul egyik esetén műemléki felújításon áteső, védett épületről van szó, vagyis a teljes munkáról:

[link]

Más odaíró kiszámolta analóg példával, hogy ez egy Budapesten épült - nem állami reprezentációt szolgáló - irodaház esetén is hasonló m2/Ft árral készült. Tehát teljesen passzítható egymáshoz a szám. De, ugye, a hírközlésnek nem a hírközlés a szerepe.....öhmm.....várjunk csak. De.


És ezt lehetne folytatni. Más, korábbról vett példákkal is. A szociális temetés. _Lehetőséget_ ad, hogy ingyenesen, bármiféle költség nélkül eltemettethesd a hozzátartozódat, az állam átvállalja a holtest hűtését, a koporsó vagy urna költségét (akinek volt már ilyen tapasztalata, tudja, hogy ez önmagában már mennyi), a szállítást, és a sírhelyet is. Csupán a hozzátartozónak - és itt jön a lényeg -, _vagy_ valakinek, akit felkér erre (akár vállalkozót is, mert miért ne), résztvesz az emberi tevékenységet igénylő folyamatokban. Felöltöztetés, koporsó-, vagy urnavivés, elhantolás.

És mindenki fel volt háborodva.... de mindenki. Egy _lehetőségen_, amire senki nem kötelez, amivel te döntesz, hogy élsz-e, vagy sem. De mástól még a döntés szabadságát is meg akarták fosztani ezek az emberek.

A hallgatói szerződés. A világ legigazságtalanabb dolga volt, amíg valaki többszázezres féléveket ingyen csinált végig, állami pénzt - a mi közös adónkat - felvéve, majd kiment külföldre dolgozni. Azon senki ne háborodjon már fel, ha az állam, a _támogatása fejében_ azt kéri, hogy a megszerzett tudásodat itt kamatoztasd. És sokaknak ennyi nem jutott el az agyáig. Hogy mi az, felelősség, kötelezettség. Felmarkolni a pénzt, és eszébe sem jut, hogy ehhez jár valamilyen kötelezettség? Hogy nem a saját pénzéből tanul? Hogy ez nem olyasmi, ami alanyi jogon jár, hogy belemarkol a közösbe, és viszi? Ha egy boltba belépek - sarkított példa, de egyszerűbben érthetővé válik -, nekem kötelezettségem van a boltos felé vevőként, hogy kifizessem a termék árát, és jogom, hogy megkapjam ezt követően. Az eladónak kötelezettsége van odaadni a terméket, ha elvette a pénzt, és joga van pénzt kérni azért, amit leveszel a polcáról. Bármelyik is hiányzik a képletből, ott valamelyik fél joga _sérül_. Jog és kötelezettség! Együtt jár, akármelyik túlnövi a másikat, az már nem egészséges társadalom, _mindennek_ ez az alapja!

Ráadásul a hallgatói szerződést - úgy tűnhetne - abszolút hisztibiztossá tették három ponton is bevédve ezellen. 1) Nem vagy köteles az állam pénzén tanulni, fizetheted saját zsebből is, és akkor nincs ilyen megkötés. 2) Ha aláírod, azt vállalod, hogy a következő 20(!!) év valamelyik időszakában, legalább 7 félévet - azaz a taníttatásod idejét - hazai munkaviszonyban töltöd el. EZ nem elég korrekt? Na itt vágnám pofon azt, aki erre ezt mondja, hogy nem. Még túl toleráns is, ahogy mondtam, látszik rajta, hogy hisztibiztosra akarták megformálni. De természetesen ez nem sikerülhet... Ráadásul akár egy évtizedig is kint lehetsz, hiszen húsz évig van időd ennek eleget tenni, kvázi mégiscsak ingyen tanultál, és el is mehetsz, több év múlva pedig ki tudja, milyen kormány lesz akkor már, milyen törvénnyel, akár el is törölhetik, de nem, kell a majré. És végül 3), ha mégsem vállalod, akkor vissza kell fizetned az összeget, írd és mondd, 1%-os(!!) kamattal! Hol kapsz 1%-ra hitelt? Kitől? Van még kérdés ezek után? Gyakorlatilag még így is ingyen volt a pénz, ha úgy is döntesz, hogy kimész! És röhögve kijátszható, összeszeded a sokszorosát németben, és kifizeted zsebből az 1%-os kamattal. Vagy haza sem jössz, megvárva, hogy más kormány legyen épp hatalmon. Vagy tanulsz saját pénzből, és arra mész, amerre szabad lelked vezérel. De azért _pofázni_, és _felemelni a hangját_ valakinek, mert az ingyen, visszafizetéssel nem terhelt, neki juttatott pénzért valamilyen kötelezettséget kell vállalni is, amit ráadásul önként vesz fel, vagy utasít el, saját belátása szerint, na az tényleg olyan, hogy ezt a picsogást még komolyan venni nem tudom....

És ez csak néhány példa volt! Amiket teljesen feleslegesen tüntettek fel negatív színben, lehettek volna akár jó hírek is (kackac), vagy bizonyos részletek visszatartásával, vagy a tényállítások rendes elferdítésével. Alapvetően teljesen vállalható, akár mindenki egyetértését könnyen elérő, hétköznapi jelentőségű dolgokat képesek ilyenné formálni.

Ki az, akinek az RTL híradó hírszerkesztői közül eszébe jutott, hogy "dobjunk be valami gúnyos sort" abba is, hogy a kenyér összetevőit rendelet szabályozza a továbbiakban, és megemelték a kötelező hústartalmat nevesített húsipari termékekben? De ebből sem hagyták, nem hagyhatták ki az ilyen elemet.

Nem igazán értem. Ennyire fájdalmas az a reklámadó azoknak, ahol milliárdok folynak be, és ebből valamennyi elcsorog? Vagy egyszerűen csak a szolgáltató a felvevőigénynek felel meg, és erre van közhangulat? Hogy mindenhonnan megy a tudatos, szándékos kákán-csomótkeresés, és a legsemmilyenebb hírekbe is képesek mocskolódást belerakni? Mindenhonnan ömlik, árad a szenny csatornákban. Az embernek az életkedvét is elveszi. Ez már olyan, mint háborúban élni. Pedig nem kellene ilyennek lennie. És mielőtt valaki azt mondja, "Orbán tette ellenségessé a viszonyt!", előbb műveld ki magadat az elmúlt 25 politikai történéseiből, nyilatkozataiból, kampányidőszakaiból, és fogok veled meglátást cserélni a felelősséget illetően. Addig csak röviden összefoglalom: Nem. Ez ilyen volt.

2017. jan. 20. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%

Pro Patria nagyon jó lenne Elemző Béla mellé az M1-re.

Jó és hűséges NER-társ a Pro Patria. Ki tudja, lehet, hogy már ott is van.

2017. jan. 20. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
2017. jan. 20. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!