Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne elérni Magyaror...

Hogyan lehetne elérni Magyarországon, hogy a normálisabb munkákból legyen több és ne a betanítottból?

Figyelt kérdés

Nem csak a közép és felsőfokú végzettséggel rendelkező emberek vannak bajban.

Én most csinálom levelezőn a gazdasági diplomámat, de van már egy felsőfokú szakképzettségem, nyelvtudásom is.

És, alig találni normális állást.

Normális alatt azt értem, hogy nem betanított sori munkás,nem minőségellenőr, nem árufeltöltő és hasonló.


Én is csak protekcióval találtam egy normálisat, azt is nehezen.A fizetésem pedig a nettó 160 ezret sem éri el.Ezért csinálom a diplomát.



Egy ismerős most tette le a szakács-cukrász végzettséget.Ő sem talál.

Ahol eddig volt interjún, ott meg rosszak voltak a körülmények, alacsony fizetés, túl magas elvárások.De, alig van a környéken betöltetlen szakács, cukrász állás.

Ő most külföldre szeretne menni.



De, olyan embert is ismerek, aki géplakatos végzettséggel+érettségivel valami gyárban betanított munkakört végez.



Mintha a vidéki Magyarországon alig lenne igény képzett munkaerőre , akár diplomás, akár szakmunkás.Csak a betanított munkakörök keletkeznek.

Kivéve persze, a mérnökök, de már abból sem mind.

A környezetmérnök, építészmérnök nem megy annyira.



Egy környezetmérnök barátom sem talált munkát hónapokig,amit talált, az nem teljesen az, ami a végzettségéhez illik.



2017. jan. 21. 10:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kerdezo, a te diplomad semmitse er hatter segitseg nelkul, mert az tele van zsufoltsagig, oda mar nem kell munkaero, es te meg elvarod, hogy elit fizetesed legyen...

Egy orvosi aszisztens annyi penzt kap, hogy jol megtudjon elni belolle, alapitson egy csaladot, es legyen autoja. De te mar luxuskorulmenyekrol irogatsz itt, hogy mindenki olyan eletet eljen. Kulfoldon sem alomelet van, sokan mondjak nagyobb a fizetes, de egy gyermeket mar nem vallalnak akkora a koltseg ra ovodas koratol, hogy az ottani minimalberbol alig elnenek meg, oylankor bezzeg hazajonnek, es mondjak milyen jo kulfold. Semmivel sem jobb, csak az ott elo allampolgaroknak, akik 3000-5000 eurot keresnek, vagy az olyan migransoknak, akik olyan szakmaval rendelkeznek, amelyeket mar elozoleg felsoroltam. Abbol a fizetesbol lehet kulfoldon egy gyermeket felnevelni...


Amely szakmakat felsoroltam igenis megvannak fizetve az orszag szintjehez viszonyitva rendesen, csak teged latlak almodozni, meg okoskodni, mert hogy neked sikerult berendezned magad egy jo fizetesu posztba. Inkabb kussolnek vele, nehogy az allam utanna nezzen, hogy verseny nelkul nyertel egy posztot, amit apuka neked berendezett valamilyen hatteren keresztul...



Kulfold megdolgoztat jol a minimalberert, es rabszolgat lat benned, te meg ugy orulsz a penznek, hogy mind1, hogy most epret, malnat, kaposztat szedsz reggel 5 orai ebredessel, hogy a sajat orszagodban megsem gondolnad csinalni azt a munkat, mert valjuk be, legtobben azt csinaljak kulfoldon, mezogazdsag. Vagy currier -es, vagy raktarban dolgozni, az sem egy alomelet a minimalberert.

De midnenki oylan boldog, annyi penze van, es mar elis felejti, hogy mennyit dolgozik azert...

2017. jan. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

11#

Még nincs diplomám.

Jelenleg a feksőfokú OKJ végzettségemmel dolgozom.


Nem tudom, hogy te hol élsz, aki közalkalmazott az nagyon gyenge fizetést kap.

Kivéve persze az ügyészek, bírók, hasonlók.


Orvosi asszisztensként el nem hiszem, hogy meglehet élni.

Mennyit keresnek?120 ezret?

Az meg bakfitty.Abból házad nem lesz, csak egy másfél szobás panellakásod 30 évnyi hitelre.


Nyaralásról meg álmodozhatsz, kocsiról szintén.

Változatos étkezést felejtsd el, sportolási lehetőségeid korlátozottak lesznek, ugyanis nem tudsz kondi/uszoda bérlet fizetni.


És nem, nem luxuskörülmények között szeretnék élni, meg helikopterrel, limuzinnal dolgozni járni, hanem normális színvonalon.

A normális színvonalba beletartozik a kényelmes élet, szép ház, fiatal autó, évi minimum 1 de inkább 2 nyaralás.Ezentúl, hobbi, sport.

2017. jan. 21. 12:59
 13/15 anonim ***** válasza:
Birom ezt a sok betanított munkát ellenző embert. Mondjuk az embertömegeket hol máshol alkalmatnák mint gyárban üzemben ez régen is így volt. Másik hogy jókat röhök magamban mert betanított munkával annyit vagy többet keresek mint sok szakmunkás egy maszeknál. Teljes bérrel bejelentve nem minimálbéren ha egyáktalán bejelent egy maszek. Bónuszok szépkártya stb. Ezek a kizsákmányoló multik képesek és minden szabályt törvényt betartanak. Gusztustalan mi?
2017. jan. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem, mindig a "sima", egyszerűbb munkák adtak megélhetést a tömegeknek, csak ma már egyre kevesebben akarnak ilyen munkát csinálni. Sokkal több a diplomás, viszont a diploma értéke, régen nagyobb volt. Nekem egy tanár ismerősöm mondta egyszer, hogy a mai diplomák többsége, nagyjából annyit ér, mint régen az érettségi. Lehet, hogy túlzott, de azért lehet benne valami.
2017. jan. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Levelezon csinalja a diplomajat, de mar 160 ezres munkahelye van, a hatosagok rakellene alljanak, es jol megfingassak, mert elvette mas munkalehetoseget...

Amit te kersz es amiben hiszel, az annyira irrealis, robotizalas, amit peldaul irtal, es tobb jobb munkahely, na adjal 7 millard embernek jo munkahelyet, mikor meg az atlagmunkahelyeket atfogjak venni a robotok, azok munkanelkuleik lesznek, es megjobban elszegenyedik az orszag, es csak a multik nyernek ebbol, megint, ami majd odavezet, hogy akkora nyomor lesz, hogy a legszegenyebbik reteg kihal, vagy kiirtjak.

Olyan vilag fele haladunk, hogy belathatatlan negativ emberi korulemnyekhez fog vezetni, es itt ellehet kepzelni a legrosszabbat is!

Kulfoldon is 200-500 ezer euroba kerul mindaz, amit leirsz, ott sem egy alomelet, hiaba okoskodsz itt. Es ket emebr 2x120 ezer fizetesbol megel, es boldog! Te sose leszel boldog, ha lesz 200 ezer a fizetesed is, soha a budos eletben nem leszel boldog, mert midnent konnyen szerzel/szereztel meg, es megtobb fog kelleni!

Van eleg ismerosom 500 ezer forintos havi ber, meg mindig jol fogna nekik a tobb...

2017. jan. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!