Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor miért rossz a...

Most akkor miért rossz a fidesz, ha emelkednek a bérek? ( Lent )

Figyelt kérdés

Azt hallani / olvasni, hogy emelkedik a minimálbér, no a tanarok, és a szakmunkások bére. Miért van az, hogy még így is ennyien mondják, hogy nem jó ez a párt és csak rosszakat csinál ?


Diák vagyok, szóval nem látok bele ezekbe a dolgokba, hogy akkor jobban élünk e vagy sem, vagy hogy tényleg nőnek e a bérek, csak látni a plakátokon. Amugy nekem sem tetszik, ez a verjük az emberek szájába a dolgot, propagandának érzem, csak nem tudom, hogy igaz e. Az erdekelne, hogy igaz e ez vagy sem, és ha igaz, akkor a fideszellenesek ezeket kevésnek érzik, azért nem tetszik nekik ?



2017. jan. 23. 20:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
59%
Érdekes, én egy embert nem ismerek, akinek emelkedne a bére. Én csak emelkedő bolti árakat látok.
2017. jan. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%
Mert közben szétlopják az országot? Az államkassza üres? szép is jó hogy emelkedik(bár szerintem nem de mind1), de ha közben az ország csődbe megy sokat érünk vele
2017. jan. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
22%
Mert nagyon sokan tájékozatlanok, érzelemből politizálnak. Például Kunhalmi Ágnesnek szinte mindent megbocsátanak, mert jó nő. Vagy bizonyos dolgok annyira felháborítóak (stadionok, kisvasút) egyesek számára, hogy a jó dolgok ellenére nem rokonszenveznek a kormánnyal.
2017. jan. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%
Mert közben úgy osztogatják egymásnak a tízmilliárdokat, mintha cukorka lenne.
2017. jan. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
9%
Mert a magyar ember utálja ha h emelkednek a bérek. Én kilencvenben próbáltam sztrájkolni ezért, majdnem leszúrtak a saját kollégáim. Itt ha bért emelnél forradalom törne ki és mindenkit legyilkolnának. A Fidesz meg épp ezt az állapotot pedzegeti.
2017. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%

Nehéz lenne felsorolni az összes indokot, amiért a Fidesz a legrosszabb dolog, ami a rendszerváltás óta történt ezzel az országgal. Személyesen engem leginkább az zavar bennük, hogy soha nem látott mértékévű növelték a korrupciót. Az eddigi pártok is loptak (sajnos itt tartunk, hogy ez alap egy magyar kormánytól), de nem ilyen mértékben és nem ilyen pofátlanul. A Fidesz lassan ott tart, hogy annyit lopnak amennyit akarnak, a szavazótáborukat az se érdekli, ha kéthetente jelennek meg hírek a különböző mutyikról. Az országból egy játszóteret csináltak, melynek az ura Orbán és hűséges oligarchái (Andy Vajna, Mészáros Lőrinc, a nemzet gázszerelője és társaik), no meg a nagybetűs Párt tagjai. Ahol csak lehet áramoltatják a pénzt az embereik számlájára, uniós támogatásokat nyírnak meg többmilliós összegekkel.

A játszótéren persze csak olyan játékok megengedettek, amilyeneket szeret a főnök, ezért a támogatások jelentős hányadát olyan pénznyelő ágazatokba ölik, mint a sport, turizmus és a különböző vallási felekezeteknek adják. Azt nagy ívben letolják, hogy az egészségügyi ellátás és az oktatási rendszerünk is siralmas, mindkettő az egyik legrosszabb Európában, ha így haladunk lassan "utolérjük" a balkáni országokat is.

És végül, de nem utolsósorban, a Fidesz egy métely, ami megmérgezi a magyar társadalmat. Orbán felvásárolta magának a fél médiát és olyan szintű népbutítást/manipulálást indított be, ami utoljára a kommunizmusban volt jellemző. Egy nemzethy keresztyén álca mögé rejtőzött maffiakormány mondja meg nekünk, hogy mi a kóser, aki pedig nem ért egyet velük, az minimum egy mockosz ballipszi, de még hazaáruló is. Olyan szinten mérgezték meg a társadalmat 6 év alatt, hogy minimum 10-15 év kell hozzá, hogy ez a destruktív gondolkodásmód eltünedezzen


És akkor ez még csak pár indok volt a sok közül.

2017. jan. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%

Hát ha nem jön le akkor nem tudunk mit kezdeni....

de hogy örüljél:

Azért mert minden alkalommal a látszólagos nagy eredmények mellett a valóság nem ugyanaz. A társadalmi különbségek nőlnek és ez nem jó. Aki gazdag az gazdagszik aki szegény az szegényedik. Pl. De mondhatnánk autokrataságát, megbélyegző politikáját, nincs kedvem felsorolni te is tuti ismered ezeket.

2017. jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
32%

Hát marhára nem emelkedett semmit a bér!

Egy meg nem nevezett munkahelyen dolgozom, van 2 munkatársam egy brigádban, akik két külön adókategóriába tartoznak...

Az egyik semmivel nem vitt haza többet, a másik pedig KEVESEBBET.

Hogy miért?

Mert ahogy emelik a bért, úgy TÖBB ADÓT von le belőle az állam, a másik nagy hátulütője, hogy ezzel megszűnt létezni a BÉRPÓTLÉK!!!

Ezért nem jó a "béremelés"!

nem hiszel nekem?

PONTOZZ LE!!!

Vagy járj után és meglátod, hogy NEM HAZUDOK!!!

2017. jan. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%

A bérek valóban emelkednek, úgy átlagban.

Azonban a béremelkedésnek a kormány az oka, és ez hiba!


Amióta a fidesz van hatalmon, azóta minden nap kb. 100-110 ember hagyja el az országot. Emiatt egy idő után kialakul a munkaerőhiány, ami a bérekre gyakorol hatást.


Hát ezért rossz a fidesz, meg azért, mert a jelek szerint a szoci-szaddisznó bagázsnál is jobban lop.


Azért ne felejtsük el, hogy az ÁFA hat éve nem 25 hanem 27 %, hogy pénztárgépek vannak direktbe bekötve a NAV felé és ezzel rengeteg plusz bevétel generálódott, amiből túl sok nem látszik, mert ellopják.

2017. jan. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
14%

Te nyolcas. Annyira szánalmas vagy, hogy téged már le sem pontoznak.

Magyarországon egykulcsos adórendszer van, ráadásul most csökkentették egy százalékkal a személyi-jövedelemadót.

Most ha nem haragszol, nem fogom elmagyarázni neked mi az az egykulcsos adórendszer, mert szerintem fel sem fognád.

Tudod, ameddig ilyen tanulatlan gyökerek szavazati jogot kapnak mint például Te is, addig nagyon nehéz lesz előrébb tolni az ország szekerét.

2017. jan. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!