Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell sportot összekevern...

Miért kell sportot összekeverni az olimpiával? Miért ne legyen olimpia magyarországon?

Figyelt kérdés
Rengetegen azt modják hogy nem kell... de indoklás nem sok. esetleg ezt bővebben kifejtenétek?
2017. jan. 24. 12:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%

Én inkább arra nem látok indoklást, hogy miért legyen. Semmi szükségünk olyan épületekre, sportpályákra amiket pluszban építeni kell egy olimpia megrendezéséhez. Sőt ezen épületek utóhasznosítása nagyjából senkinek nem sikerült. Márpedig így is elég felesleges dologra költ az állam, nincs kidobandó pénzünk megrendezni egy olimpiát egy olyan országban ahol már a tojás árába is bele kell építeni a korrupciót kb.

[link]

[link]

2017. jan. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
85%
Te tényleg ilyen hülye vagy? Azért mert se gazdaságilag sem állunk olyan szinten, másrészt az infrastruktúránk se bírna el egy olimpiát, arról nem is beszélve, hogy még csak a promózásnál tartunk de már több milliárdot elvertek a semmire. Csak a pénzt talicskáznák ezzel is miközben káoszba fulladna az egész város.
2017. jan. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%

Mi az, hogy indoklás nem sok?

Az alapvető indok és fő érv az az, hogy rreeenngeteg pénzbe kerülne. Az elmúlt olimpiák mind súlyos gazdasági instabilitást okoztak a rendező országokban.

Gondolj csak bele! Az, hogy teleplakátolják az országot, az államnak 20 milliárdjában került. Egy metróvonal felépítése vagy 10 évig tartott, és 160 milliárd csakúgy eltűnt...

Egy olimpia megrendezése még gazdaságosan is több százmilliárdba kerül, nemhogy úgy, hogy az illetékesek nem tudnak bánni a pénzzel.


Nem vagyok a sport ellen, örülök a sportolóink sikerének, szorítok nekik minden olimpián.

A kérdés csupán annyi, hogy nincs-e jobb helye százmilliárdoknak a szórakoztatásnál? Van-e esetleg az országban olyan terület, ami sürgős fejlesztése, felújításra, újraszervezésre (tehát sok pénzre) vár?

2017. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell összekeverni . Azért nem kell olimpia mert nincs garantálva hogy vissza hozza az árát. Nálunk minden 3x annyiba kerül mint máshol. Így garantált a ráfizetés. Nagyon ritka a nyereséges olimpia. Nagyon szeretem a sportot és a fideszre szavaztam. Bár ez utóbbi nem biztos hogy 2018- ban is így lesz. Na látod én nem keverem a sportot a politikávan. 100 x inkább támogatom Paks 2-őt mert annak több értelme van
2017. jan. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Fatal_3rror_ ***** válasza:
92%

Mi az hogy indoklás nem sok?


Elég csak megnézni az eddigi rendezvény helyszíneket és az eddigi rendező országokat. Akár olimpia, akár foci VB, kisebb országok megérzik gazdaságilag. Meg lesz utána egy halom tök felesleges építményünk amit maximum a csövesek fognak használni.


Ráadásul hogy jön a kérdésedhez a sport?

2017. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
92%
Azért ne legyen, mert nincsen rá pénz, az egészségügy xar, a metró olyan öreg, hogy nem működik normálisan, inkább ezzel kellene foglalkozni. Ez nem politika, engem nem érdekel a fidesz se, de a többi párt se. Józan paraszti ésszel belátható, hogy nem kell több stadion!
2017. jan. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
31%
Mert nem kell és nem ide való!
2017. jan. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%
Nekem elég annyi, hogy Hamburg, Bécs, Róma és Boston kaliberű városok nem merték bevállalni. Miért kéne ennél részletesebb indoklás?
2017. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
91%

Miért, nem sport? :D


Azért nem kell ide olimpia, mert annak a megrendezése csillagászati összegekbe kerül. Nem milliókba, nem milliárdokba, hanem százmilliárdokba. Miközben a kórházakban nem jut ételre, takaróra, a rendőrök, mentősök megfagynak munka közben, a metrók kigyulladnak, az iskolákban nincs felszerelés, a melósok bérét folyamatosan csökkentik, az étel-ital drágul... az emberek csak fizetnek és fizetnek mindenért, de semmit nem kapnak cserébe. Csak stadionokat, persze csak nézni, nem nekik épült.

Ha itt most olimpia készülne, akkor a magyarok által befizetett, kórházaktól és közintézményektől lenyúlt milliárdok fele szépen menne a kormánybarátok zsebébe, a többiből meg szétba-nák Budapest megmaradt részeit.

Elég megnézni, mit műveltek a világ nagyvárosaiban, hogy legyen hely az olimpiai stadionoknak. Embereket költöztettek ki, épületeket dózeroltak, parkokat égettek fel, kóbor állatokat gyilkoltak...

Valaha dicsőséges és szép esemény volt az olimpia, mára már nem szól semmiről, csak hogy minél jobban megmutassa a rendező ország, hogy mennyi pénzt tudnak költeni a magamutogatásra.

2017. jan. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
4%
Pont,hogy az Infrastruktura fejlődne Jobban ha lenne olimpia,fellendülne a turizmus is.attol nem lesz jobb az egeszsegügy,hogy nem lesz olimpia
2017. jan. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!