Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "Mohácsi Busójáráson"...

A "Mohácsi Busójáráson" történt incidensben kinek volt igaza? Az apukának vagy a néphagyománnynak?

Figyelt kérdés

A Mohácsi szokásos Búsojáráson történt egy incidens, ami politikai színben jött elő a médiában és a német migráns erpszakoláshoz hasonlították. Történt, hogy a család 15 éves kislányát búsójárás közben letapizták a Busók, akik ilyenkor tajt részegek, lehet nem is láthatták milyen korú a lány, de lehet tévedek. [link]


Annyit tudni kell a Búsójárás népi hagyományáról, hogy : baltával, késsel jöttek a Búsók, ez később nem tetszett a papnak, mert meghempergették a havas pocsójában. Ezek után szelídebbek lettek a Búsók, de továbbra is, ha nem vendégelték meg őket étellel fölszántották az udvart és a szekeret szétszedték, majd összerakták a tetőn, ha viszont kaptak ételt csak teliszorták hamuval a házat. Ez csak részlet a világnak bemutatott dokumentumfilmből [link]


Lényeg, hogy az a divat hogy a Búsó mindent megtehet ilyenkor és a nők ennek örülni szoktak. Kinek van igaza?


2017. márc. 3. 21:23
1 2 3 4
 21/40 anonim válasza:
60%

#20.

19.vagyok.Interneten nem egy videót lehet látni a busójárásrol és mindben látszik legalább 1 jelentben a közrefogás és megtermékenyítő "rituálé". És én mint úgymond gyakorlott busózó tudom, hogy úgy megfogdosni nem tudják az embereket, mint ahogy a 15 éves lány állítja, mivel a nagy bundában nem is érzi hova nyúl és általába a másik szemben lévő busó bundájátol hozzá se fér a lányhoz. Meg az hogy a domborulatait megfogdosta az maximum annyit jelent hogy a fenekét megfogta. Ennyi erővel ha azt nézzük hogy durván 100 ezer ember volt itt, abból tegyük fel 5 ezer nő és egyik se háborodott fel, pedig ha ez annyira megalázó másnak is az lett volna. Meg nem hiszen hogy egy 15 éves lány ilyenért elsírja magát. Túl van fújva ez a dolog, évszázadok óta ez megy a busójáráson és még senki nem háborodott fel. Bejelentést se tettek, és az RTLnek még nyilatkozni se akartak, meg az apuka miért nen kapta akkor el a busót? Írásban fel tud háborodni, de se nyilatkozás, se bejelentés, se számonkérés..

2017. márc. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

Nem mondom, hogy túl egyszerű igazságot tenni. Egyrészt, ha valaki elmegy egy rendezvényre tájékozódjon róla, de minimum nézze meg a városi honlapot róla. Igaz az, hogy a forralt bor lefröcsögi meg a zsíros étel rámegy az öltözékére, nem jelenti azt hogy le is letapizzák, főleg nem egy tinit, aki ugye nem gondolja hogy bevonnák valamibe erőszakkal, így nem is húz használt cuccot.


Mondjuk én pl nem néztem volna meg mi történik ilyen búsójárásokon és a mohácsi honlapot sem olvasom, egyszerűen azért mert bízok annyira a közrendben és a fesztiválok életszerűségében, hogy nem gondolom hogy kézzel szétfogdosnának. De ez csak én vagyok.


Amit a videon látni a Búsokról, hogy szőrme ruhában neki ütköznek a hölgyeknek semmi problémát nem látok benne, de állítólag több helyen, gondolom cici és popsi, letapogatták. Most lehet, hogy kézzel tapizták le, mert a likkelt videoban is nem egységesen vannak beöltözve. Nagyon sok puszta kézzel jár, láthatóan. Most, ha egy két ilyen figura odamegy egy tinihez és jól megfogdossa, akik elég érzékenyek, nincsenek ittas férfi kezéhez szokva lehet valóban elsírta magát. Elképzelhető.


A levélben az van, hogy a lánya oda jött sírva miután pár járókelő eltakarta, amint a búsók odamennek hozzá. Oda jött a lány és sírva elpanaszolta, hogy mi volt, addig a búsók tovább álltak, hisz egy fesztiválon az emberek jönnek mennek már annyi féle búsó van fel sem ismeri ki volt az, ez is lehetséges.


Aztán az is lehetséges, hogy nem is kézzel hanem valami botfélével nyulkáltak a lányhoz, ami lent eléggé idegesítő és be is tud akadni a nadrágba vagy alsó szoknyába és valóban elég kellemetlen lehet. Nem tudom, hogy ez a jobb vagy az előző. Mindenestere a Búsók azt hitték örült a lány és azért ment oda, hisz ilyenkor ez a szokás és mivel taj részegek nem is tudták kiskorú-e talán, hisz ilyenekre gondolják olyan hölgyek mennek, akik szeretik az efféle bánásmódot, csak gondolom.


Szóval nem tudni pontosan mi történt, de egy biztos : Ha magyarországra jössz, tiszteletben kell tartanod a kultúránkat vagy nagyon elcsodálkozól majd ! :XD.

2017. márc. 6. 18:38
 23/40 anonim ***** válasza:
85%

"Nincs még egy ilyen primitív hagyomány, mint Magyarországon. Izlésesebb végignézni egy Inka tömegkivégzést, mint egy busójárást. Egyedül hazánkban van hagyománya annak, hogy beöltöznek ördögnek, és randalíroznak az utcán."


khm khm


https://www.youtube.com/watch?v=37YUpwLLoZ8


Ausztriában krampuszoknak öltözve ijesztgetik és ütlegelik az embereket. De, természetesen csak mi vagyunk ilyen "primitívek".


Ha valakinek nem tetszik, nem kell részt venni rajta. A brosúrában lehet, hogy nem szerepel, de azért meg van a híre annak, hogy mik szoktak történni busójáráson. Nem ártott volna tájékozódni.

2017. márc. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
48%

"ha egy két ilyen figura odamegy egy tinihez és jól megfogdossa, akik elég érzékenyek, nincsenek ittas férfi kezéhez szokva"


Ja értem! tehát olyan tini lány (ismétlem TINI LÁNY), ne menjen busójárásra, aki nem szokott ahhoz, hogy ittas férfiak megtapizzák... És ez hagyomány! Magyarország! Egy ilyen gusztustalan és kiábrándító dolgot el sem tudtam volna képzelni! Hogy ezreket taperoznak le az ország leghíresebb nép ünnepén! Fiatalokat! Fiatal lányokat! És ez TELJESEN legális! persze EZEK, ezek a hazafy pedofil kétszínű emberek meg tiltakoznak a prájd miatt! Meg hogy akasszuk fel aki pedofil.. Hát akkor elsőként akaszthatnánk a jelmezbe bújt pedofilokat, akik elvárják, hogy olyan 15-16 éves lányok menjenek busójárásra, akiket nem zavar, ha megfogdosnak mindenhol, részeg magyarkodó emberek! Ekkora KURV*@* nagy csalódás régen ért, mint hogy megtudtam, hogy ez ilyen! Már direkt mondtam magamban, hogy oké, kezd javulni a társadalom, a kormány meg ha magukat nem is, de azért a társadalmi normákat rendben tartja.. Erre? Kiderül, hogy az ország LEGNAGYOBB kulturális ünnepe egy hatalmas álarcos pedofilfelvonulás! Ahol nehogy má' az legyen a baj, hogy felnőtt férfiak maszkban fiatal kamaszlányok csöcsit fogdossák!

2017. márc. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim válasza:
50%
Szerintetek pl telikabaton keresztul a mellet hogy a jo istenbe fogdosnak le? Maximum a feneket tudtak megfogni. Es most olyan konnyen mondja mindenki hogy undirito meg pedofil attol hogy 1(!!) csalad elkezd reklamalni meg botranyt csinalni az egeszbol. Eddig valahogy sose hallottam ilyet hogy undorito meg pedofil most meg hirtelen mindenki megutalja. Fol van fujva ez az egesz sztori de nem kicsit.. Es fogadni mernek hogy most olyan emberek is megutaltak a busojarast akik eddig odaig voltak erte es arra is fogadni mernek hogy oket nem erte semmi hasonlo perverz sztori csak sodrodni tudnak az arral es a sok utalkozo emberrel.. Inkabb ez undorito hogy egy apuka miatt aki 10000% hogy rohadtul folfujta a dolgot vannak ilyen velemennyel az emberek. Termekenysegi unneptol mit varnak? Itt szinte termeszetes hogy kozrefognak es "kisbusot" csinalnak neked....
2017. márc. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
22%

Az apukának is igaza volt meg a néphagyománynak is. Ezt 2017-ben az intelligencia és kulturáltság korában úgy kell megoldani hogy:


a férfiak eljátsszák a busókat, megint más férfiak a csapatból meg vállalják a megmyogyorózandó "lyányka" szerepeket is! Meg van a hagyomány is őrizve, nem aggódik apuka sem, nem szenvedik az ittas jópofa busókat a női állampolgárok sem. Mindenki örül:)))))

2017. márc. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
33%
Az én nőismerőseim mindig azért sírnak, ha nem eroszakoljak meg őket a busók :D
2017. márc. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim válasza:
68%
Én egy Mohácsi vagyok és már évek óta öltözök be busónak. 1 A lányok általába örülnek ha egy busó oda megy hozzájuk és vicelődik velük. 2 a sokacok nem pogányok hanem keresztények. 3 a busónak fogalma sincs arról hogy mit fog meg mert ugye az állarc miat csőlátása van. 4 a busóra nem vonatkozznak a normál erkölcsi szabályok (ez a busójárás honlapján is fent van). 5 a fesztivál úgy van meghírdetve hogy: "tél űző ,tavasz váró, TERMÉKENYSÉG VARÁZSLÓ" 6 mielöt felveték a busójárást az unesco listájára az elött sokkal durvábbak voltak a busók de azóta már van egy busó kódex ami szabájozza a busókat. Tehát szerintem a néphagyománynak van igaza
2017. aug. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim válasza:
71%
Mohacsikent mondom hogy ez nagyon fel lett fujva.Ez itt ilyenkor egy termeszetes dolog ebbe a par napba.Mi annak orulunk ha odajonnek mert ez a SZOKAS.Elobb utana kene nezni hogy itt mi hogy megy egy termekenysegi unnepen.Botrany ahogy ezt lehoztak es lehuztak az egesz rendezvenyt.Senki idaig nem panaszkodott.
2017. aug. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim válasza:
80%

Rémes válaszok vannak itt! Első sorban, hogy a kérdezőnek választ adjak, a mohácsi önkormányzat kapcsolatba lépett a “sértettel” és családjával, meg lettek hívva Mohácsra, hogy rendesen elrendezzék az ügyet, de mégsem éltek a lehetőséggel! Nem is értem miért😂 Ne mondja már nekem azt senki, hogy egy 15-16 éves lánynak, ha megfogják a seggét az pedofilizmus! Arról már nem is beszélve, hogy a mai fiatalok, hogy öltözködnek… szóval, itt az egészben csak annyi volt, hogy apucinak nem tetszett, hogy megnőtt az ő kicsi lánya!!

Ausztriában ott van a Kampuslauf és Szlovákiában meg Horvátországban is van hasonló rendezvény. Salzburgban személyesen is részt vettem és ha a Busójárásra azt írjátok, hogy be kéne tiltani, akkor eszetekbe ne jusson ezen részt venni! Ők pszihopaták, felnőtt fejjel is félelem érzetem volt, mert nem olyan szelídek, mint a MI Busói k! Rácsaptak egy bikacsökkel a kezemre és 3 napig alig bírtam mozgatni. De csóró lánynak megfogták a seggét. Örök trauma marad számára!!😂

Régebben, Busójáráskor 2 szabály volt: nem szabadott ölni és lopni! Ez olyan mint szerelemben meg háborúban mindent lehet - Busójáráskor is!

Nem értem, hogy egy termélenységi ünnep, hogyan lehet lejárató szándékú, hogy gerjeszthet bűnözésre és, hogy miben kellt hiányérzetet? Talán a józan eszedben, te seggfe?! Hogy csatlakoznál az Inkákhoz🙄

2018. márc. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!