Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért félnek emberek a Jobbikt...

Miért félnek emberek a Jobbiktól, mint párttól?

Figyelt kérdés
Néhány nagyon buta rájuk szavazó szélsőséges megnyilvánulása miatt? Vagy miért? Nem értem...
2010. máj. 11. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Egy ilyen radikális erőtől normális körülmények között mindig tartanak az emberek. Van egy adott rendszer, amiben élünk, ami ha nem is olyan jó, de van egy kiszámítható ritmusa, biztonságot ad, megszoktuk, elviseljük. És hát persze a hatalmon levők meg azt sulykolják, hogy ez csak így lehet, ahogy van, ha jönnek a "szélsőségesek", ezt a kis biztonságunkat is elveszítjük, üljünk nyugodtan a fenekünkön. Egy radikális erőnek csak drasztikus összeomlás vagy a környéki helyzet esetén van lehetősége arra, hogy átmenetileg magához ragadja a kezdeményezést, és tömegtámogatást élvezzen. Az hogy a Jobbik 16 %-ot ért el, a radikális körben kimagasló eredmény, és egyúttal azt mutatja, hogy nagy a baj Magyarországon. Ha befuccsol a FIDESZ-kormányzás, és még nagyobb és nyilvánvalóbb lesz a baj, akkor jöhet el a Jobbik ideje. Ez így szokott lenni.
2010. máj. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezért erősíti első lépésben a rendőrséget a fidesz?
2010. máj. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Az emberek nem a Jobbiktól félnek, hanem az elszegényedéstől. A Jobbik egy erősen nemzeti érzületű párt, ami jó ugyan, de a mai Európában elég nehéz ehhez széles támogatottságot keríteni.
2010. máj. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Morvai: "lesz egy pecsétünk annak aki velünk van és annak aki ellenünk"
2010. máj. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
49%
Az emberek azt hiszik,hogy "a mesék valóra vállnak".Nem értek a politikához de tudom,hogy a pártok csak a pénzt vennék ki nem az országot feljebb juttatnék.Hiszen az ahhoz vezet,hogy kevesebb lesz a fizetés:nem 3 millió hanem csak 1.Ezt azért mégse szabad hagyniuk,nem?
2010. máj. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Azért, mert a Jobbik ideológiája, megnyilvánulásai, jelszavai, külsőségei olyan szellemet, kort idéznek, amely rengeteg nyomorúságot és szenvedést okozott ennek az országnak és a világnak egyaránt. Azért is, mert a Jobbik a jövő helyett folyton a múltban él, és rá akarja erőltetni az emberekre a saját véleményét. Magyarország európai ország, a magyarok döntő többsége pedig európai gondolkodású. Sok diktatúrát élt át ez az ország, és nem akarunk még egyet.
2010. máj. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
Én nem félek tőlük, hanem röhögök rajtuk. Művészien csinálnak hülyét saját magukból ország-világ előtt...
2010. máj. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
36%

Ha visszanézzük,2002 óta képtelenek elfogadni hogy nem nyertek,és aljas módon ott hátráltatták az országot ahol csak lehetett.Újraszámlálást,ki milyen kém volt a múlt rendszerben stb.

Aztán persze mikor Pokorni apjáról ugyanez kiderült,mindjárt meg volt szeppenve,meg ő most lemond meg stb.

Saját csapdájukba estek bele sokszor.A másik kedvencem,hogy ők mindig győznek.Meg a legfényesebb vereség kijelentésükön sírva röhögtem.Lehet szidni Gyurcsányt,de neki voltak jó ötletei,de hogyan valósítsa meg,ha ők A-t mondtak,a másik oldal csak azért is B-t mondott.Ráadásul jött a recesszió,és úgy hogy két felé húz a szekér nem lehet kijönni a gödörből...

2010. máj. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
14%

Én szavaztam a Jobbikra,mert nem tűntek szélsőségesnek,tartalmilag tényleg jó a programjuk

( [link]

,és nincs benne semmi rasszizmus.Rendet meg én is akarok,és ez a tisztességes cigányok érdeke is.De nagyon megbántam.Tegnap értettem meg azt,hogy TÉNYLEG egy neonáci párt.


http://www.youtube.com/watch?v=i80vtAj2aDA


Lehet mondani,hogy biztos véletlen,de nekem SENKI NE PRÓBÁLJA MEG BEMESÉLNI,hogy egyetlen ember sem volt a pártban,aki tudta volna,hogy mit jelent a 88,és szólt volna,hogy ez így nem lesz OK.Azt sem fogadom el,hogy sem elvenni,sem hozzáadni nem akartak,ezt szerkesztéssel,például a betűmértet,vagy a margó változtatásával megoldhatták volna..Ahhoz képest egyébként,hogy állítólag spóroltak,szerintem indokolatlanul hagytak ki sorokat,például az egyes pontok között,vagy a 45. oldal végére még simán odafért volna a szürke rész a 46.oldal elején.Szóval nem,ez azért 88 oldal,mert úgy akarták,hogy 88 oldal legyen.A David Lane féle 88 törvény,meg csak erős idegzetűeknek...


[link]


"32. A faji keveredés, a korcsosodás az árja faj fönnmaradásának a legnagyobb veszélye volt, és ma is az. "


Milyen faji keveredés???!!!Milyen árja faj???!!!Egy emberi faj van!!!


"53. A fajárulók bűneiket hazafiaskodó nyilatkozatokkal takargatják."


Milyen fajárulók???!!!Igen,nekem például tetszik egy cigány csaj a suliban,és nem gondolom,hogy ezt takargatnom kellene!!!


"Minden egészséges ösztönű fehér férfiben undort és ellenérzést kelt, ha fajának egy nőjét másfajú férfival látja."


Hát bennem nem kelt ellenérzést!Az a lényeg,hogy őszíntén szeressék egymást!


"28. A többfajú társadalom a fajmegtartás minden természeti törvényének ellentmond. "


Olyan nincs is,mivel egy emberi faj van.


"27. Nem konstruktív más fajokat vagy akár keverékfajokat gyűlölni. De szét kell válni tőlük a saját faj túlélésének érdekében. De szívből és energikusan kell gyűlölni a fajárulókat saját sorainkban. Gyűlölni kell mindazokat az embereket és cselekedeteket, melyek népeket, kultúrákat pusztítanak, vagy a területek faji különállását rombolják. "


Már kifejtettem,kikérem magamnak,hogy áruló vagyok,mert tetszik nekem egy magyarul beszélő,kedves,kulturált csaj.


Azonkívül a Heil Hitlernek nem tudom mi köze van a magyarokhoz...Mert a Jobbik állítólag egy MAGYAR nemezeti párt,a 88-al viszont a NÉMET Hitlert éltetik.

2010. máj. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Úgyhogy kérek mindenkit,hogy aki a Jobbik-ra szavazott,de ezt elolvasta,az ősszel,az önkormányzati választásokon már NE szavazzon a Jobbikra.
2010. máj. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!