Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » HI! érdemes még oroszt tanulni...

HI! érdemes még oroszt tanulni? (kiegészítő nyelvként, angol után) vagy a kárpátaljai magyarok lenyúlják az oroszos munkákat? (mivel most sokan felveszik majd az állampolgárságot a jobb élet reményében)

Figyelt kérdés
2010. máj. 27. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

"kárpátaljai magyarok lenyúlják az oroszos munkákat" mivan??

"mivel most sokan felveszik majd az állampolgárságot a jobb élet reményében" nyilván Magyarországra vágynak az emebrek a jobb élet reményében... Te hány évet aludtál, ne haragudj?


Egyébként megéri. Itthon angol, német, orosz, francia, vagy egy kisebb nyelv (svéd, finn) ami jó kombó, vagy ebben a sorrendben.

2010. máj. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Megéri. Az OTP is elindult keletre beruházgatni, úgy mint több nagy vállalat, így felértékelődik majd az orosz nyelvtudás.
2010. máj. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
tudom,hogy felértékelődik,de sokkal többen fogják beszélni.nem lesz ebből hátrányom?
2010. máj. 27. 11:48
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem vettem észre, hogy annyira sokan tudnának beszélni oroszul, szóval ha elkezded és megtanulod még simán lesz lehetőséged kihasználni.
2010. máj. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
de épp ezt írtam!!!ha bejönnek Ukrajnából,akkor itt már sokan tudnak majd oroszul,mivel ott az volt az összekötő nyelv.tehát valamilyen szinten az én esélyeimet rontják
2010. máj. 27. 12:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért jönnének be Magyarországra?Milyen jobb élet?Hol élsz te? De amúgy érdemes,nagy cégek is terjeszkednek az orosz piac felé.
2010. máj. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne bízz benne, hogy a kárpátaljai magyarok felveszik az állampolgárságot, mivel ukrán állampolgár nem lehet kettős állampolgár. Így ha felveszik ezt, elvesztik azt.


Oroszt meg nagyon érdemes tanulni. Eddig is az volt.

2010. máj. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Érdemes tanulni. Ezeket a legérdemesebb tanulni: angol, orosz, és spanyol vagy francia
2010. máj. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly Hévízen voltam, pincérek panaszkodtak, hogy meg kell tanulniuk oroszul, mert egyre többen jönnek, a németek meg kopnak
2010. máj. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha már tudsz angolul és egy másik nagy nyelven (német, francia), akkor ha még oroszul is tudsz, az nagyon nyerő. Első idegen nyelvként viszont ne tanulj oroszul, mert annyira azért nem hasznos.
2010. máj. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!