Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a tetoválás...

Mit gondoltok a tetoválás korlátozásáról?

Figyelt kérdés

Elméletileg a tetoválások egyetlen korlátja a tiltott önkényuralmi jelkép, gyakorlatban az se, 10/9 tetováló megcsinálja.

Ellenben nem hivatalosan sokkal nagyobb korlátja van a tetoválásoknak: 10/7 munkahelyen elvárás hogy az illető egyáltalán ne legyen tetovált. És a kérdés, miért? Teszem azt én mint végzett orvos, profi agysebész, miért érek kevesebbet mint talán kevésbé képzett kollégám, aki annyival több hogy nincs tetoválása? Ugyanez igaz egy mérnökre, egy rendőrre, egy tűzoltóra, egy mentősre vagy tanárra, de egyszerű szakmunkásra is.

Bár a példáim rosszak, hisz a legtöbb helyen ( rendőrség, tűzoltóság, mentők, tanárok ) megengedik a tetoválás viselését, de rengeteg helyen, magáncégeknél ez már nincs így.

Ez nem diszkrimináció? Mit gondoltok a tetoválás nem hivatalos korlátozásáról?


A saját véleményem egy idézet tökéletesen összefoglalja: "én még nem láttam volna hogy egy tetovált ember elítél valakit akin nincs tetoválás. Fordítva miért igaz?"


2017. okt. 8. 02:00
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Vonuljatok fel Budapesten:)
2017. okt. 8. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Nem ismerem a statisztikát, de nem hiszem, hogy pl az orvostudományi egyetemre jelentkezők közül 1 - 2 % nál többen vannak tetoválva. Ha rájössz, hogy ez miért van így, már tudod is a választ a kérdésedre!
2017. okt. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%

Vannak konzervatívabb emberek, akik a gyerekeiket is úgy nevelik. Nos, ha ők elmennek egy gyerekorvoshoz, akkor ha az egyik nyaka, karja full tetkó, a másiknak pedig nem, akkor gyorsan előítėlkeznek. Ez biztos züllött előėletű, bulizott egyetem helyett, butább. Holott lehet pont fordítva van.

Szóval sokan inkább előnybe rėszesítik a nem tetováltakat, mert az emberek többsėge jobban elfogadja őket.

2017. okt. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
A tetoválás nem létszükséglet. Nem olyan mint egy szemüveg vagy fogpótlás. Egy magán cég had döntse már el kit alkalmaz. Nete akard már eldönteni hogy egy vállalkozó milyen embereket alkalmaz. Joga van válogatni. Inkább azon kellene elgondolkozni hogy ha ép ésszel fel tudod fogni hogy esetleg hátrányt szenvedhetsz mi lehet az a titokzatos erő ami arra ösztökél hogy csakazért is tetováltass. Ha mégis megteszed és nem kapsz állást ne úgy fogd fel hogy összesküdött ellened a világ hanem hogy hüleséget csináltál. A tetoválás nem szüséglet
2017. okt. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Nem érdekel, hogy miért tetováltat valaki, szerintem az egészséges bőr roncsolása, és minősíti, akinek kell.


Épp most láttam a tévében, hogy egy étteremben a pincér-felszolgáló -igaz, hogy gumikesztyűvel a kezén- teljes karja sötét tetovált volt, ahogy vágott valami húst a vendégeknek.


Nagyon sajnálom, de ez nekem nem tűnik higiénikusnak, a vendégek helyében én felálltam volna, és ott hagytam volna az egészet, elment volna az étvágyam. Arról nem is beszélve, hogy összevissza lógott a haja.


A divatot hagyjuk meg a magánéletre.


Az utolsó kérdésre; a NINCSen nincs mit "elítélni".


Más kérdés, hogy megérne egy misét a tetovált emberek személyiségének az átfogo elemző kutatása.

2017. okt. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!