Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy szavazhatnak a régi...

Hogy szavazhatnak a régi jobbikos kurucos szavazók a Fideszre, miután Morvai Krisztinát gyalázták a kormánymédiában?

Figyelt kérdés

A 2006-2014 közti, néppártosodás előtti radikális jobbikos szavazók, akik egyben kurucinfos olvasók is voltak, mindvégig szerették és tisztelték Morvai Krisztina EP-képviselőt. Ő volt az, aki harcolt Budaházyért, felszólalt a migráció ellen, megvédte a kerítést és a Fideszt, kiállt Magyarországért a Sargentini-jelentés ügyében, és kritizálta Izraelt a palesztinok megtámadásáért és vérengzésért. Közben az imént említett, a Jobbik néppártosodása miatt csalódott jobbikosok 2018-ban átszavaztak a Fideszre (kb. 500 ezer radikális régi jobbikos).

Eljött 2019 áprilisa és a kormánymédiában (Hír TV - Főhős c. műsorában) Morvai Krisztinát gyalázza és szapulja a Fidesz-média, egészen undorító és méltatlan módon. Már-már a 2006-os eseményeket is megtagadni látszanak, Morvai szerepén csak gúnyolódnak, Gyurcsány szerepvállalását is enyhíteni, palástolni igyekeznek. Legfőbb bűne Morvainak pedig az volt - a kormányműsor hangsúlyozása szerint -, hogy kritizálta Izraelt.

Az ilyen régi kurucos-jobbikos-Budaházy-félék tényleg ennyire nehéz felfogásúak szellemileg, hogy nem veszik észre, hogy a Fidesz Izrael-barát, Gyurcsányt nem is akarták elszámoltatni, és csak felmosórongynak használták ezt a félmillió volt jobbikos szavazót? Vagy csak én vagyok lemaradva, és hirtelen megszerették Izraelt? Érdekesek ezek a szavazók...



2019. ápr. 9. 18:04
 1/8 anonim válasza:
24%
Ez előtt én is értetlentül állok.
2019. ápr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom úgy, hogy a Jobbik néppártosodása óta a Fideszen kívül csak a Mi Hazánk a jobboldali párt, amire tudnának szavazni, ráadásul az is új képzódmény.
2019. ápr. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Mert a jobbik inkább ballik. Nézd hogy visítoznak mert a dk és az mszp nem szervezte be őket
2019. ápr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
csak egy aprócska megjegyzés. Honnan a frászkarikából tudod, hogy a fideszre szavaznak "a régi jobbikos kurucos szavazók"? Megkérdezted őket?
2019. ápr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jelentheted ki általánosan ezt, hogy oda szavaznának, gondolom hiteles statisztikád sincs.
2019. ápr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy egyre kimondottabban kepviseli a Fidesz a magyar nemzeti radikalizmust.
2019. ápr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%

#6

Én inkább úgy mondanám, hogy mivel a jobbikból ballik lett, már nincs aki radikálisabb lenne a fidesznél, holott az csak ugyanazt csinálja mint eddig. A Mi Hazánk még csak formálódik, nyilván vannak, akik nem akarnak jobbikos szavazóból ballikos szavazóvá vélni, pont mert a ballibek ellenében választották korábban a jobbikot, így jobb híjján a fideszre szavaznak. Amíg nem találnak radikálisabbat.

2019. ápr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A Jobbik egyaltalan nem balos, semmilyen balos vonast nem visel magán, csak kozépre húzott, de jobb középre, és azért, mert a Fidesz kiment szélre.

A Mi hazánk pedig gyakorlatilag europai szimtem elfogadhatatlan szinten képviseli a jobboldalt, megmaradt klasszikus jobbiknak, ellenzéki nemzeti radikalista pártként, de a Fidesz kielégiti a radikálisokat, sőt. Tyirityan Zsolt is megmondta, hogy a Fideszt tolják jobbról, es Orban Viktort a nemzeti radikalizmus egy fontos úttöröjének tartják.


De a Jobbik balliksága nem stimmel, néppártosodott de ugyanugy jobb maradt, csak kevesbe radikalis, tovabbra is ondefinialasi problemakkal kuzd.

2019. ápr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!