Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egészségügyi dolgozók fizetésé...

Egészségügyi dolgozók fizetésében 2010-hez képest volt értékelhető javulás (akár csekély)?

Figyelt kérdés

Gondolom, hogy nem keresnek mostanra háromszor annyit, meg most is alulfizetettek, de érdekelne: lett bármivel is könnyebb a helyzet? Az infláció követésén felül volt olyan fizetésemelés, ami adott valami érzékelhető javulást? Könnyebben élnek akár csak kicsivel is?


Nem szeretném, ha a kérdésre adott válaszok sora adok-kapommá válna: tényleg csak azok hozzászólását várom, akik belelátnak a dologba, akár saját maguk, vagy közvetett módon.


A kérdés tehát adott: az egészségügyben volt-e értékelhető fejlődés a bérek terén 2010 óta?



2019. jún. 15. 17:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
6%

Pont jókor kérdezed..


Nagyon nagy emelést kapnak az eü dolgozók.. már jobban fognak keresni a nővérek mint sok mérnök..

Ezután nem tudom mivel tud majd az ellenzék támadni.


[link]

2019. jún. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Fejlődés volt! Csakhogy közel sem annyi mint a versenyszférában vagy amennyit amúgy a gazdaság bírna. Az EÜ dolgozók közalkalmazotti bértábla alapján és a szakképzett minimálbér figyelembe vételével kapják a fizetésüket. mivel az utóbbi években jelentősebb mértékben nőttek a minimálbérek mint korábban nyilván ennél kevesebbet nem lehet nekik fizetni. Tehát egy kezdő ápoló/mentős ma nettó 129 ezeret kap alapból plusz a pótlékok így olyan 140-160 ezer jön ki a tényleg kézhez kapott fizetés. Aki régebb óta a szakmájában dolgozik az keresnek 200-220 nettó körül. Ez fejlődés 2010 óta, de elmarad a GDP növekedéstől. Amikor magyar átlagbérekről olvasol az eü-sök még mindig lefelé húzzák az értéket.
2019. jún. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
0%
500 ezer forint felett fog keresni egy nővér az emelési időszak végén, nem semmi.. versenyszférában álmodni nem merek ilyen fizetésről, évente 10-20-30% emelések..
2019. jún. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
7%
E7-es fizetési osztályba sorolt ápoló átlagkeresete a mostani 334 550 forintról júliustól 361 314 forintra emelkedik, 2022 januárjától pedig 575 539 forintra.
2019. jún. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
(Bár én még nem vagyok orvos, 2 év múlva végzek). Amikor 15-ben kezdtem az egyetemet, akkor még ilyen nettó 120 körül beszéltek a rezidensi fizetésről. Most a "végéhez kozeledve" már jobban belelátok és nettó 185-t kapnak jelenleg + az ösztöndíjak (Markusovszky, hiányszakma). Hogy később mennyivel emelkedik vagy nem emelkedik, azt viszont nem tudom.
2019. jún. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
0%

#1

"Ezután nem tudom mivel tud majd az ellenzék támadni."

Csak nézd meg mit csinálnak a pedagógusokkal kapcsolatban - ezt fogják tenni az egészségügyiekkel is. Majd közlik, hogy nem is volt béremelés, ami emelés volt az amúgy is kevés, hogy bár emeltek, de sokkal többet kell érte dolgozni, így tulajdonképpen csökkentek a béreik... És persze ezeket egyszerre.

2019. jún. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
57%
Nettóba olyan 16ft-tól 137ft terjedő összeg jött ki nekik, de a statisztika szerint "brutális" emelés volt.
2019. jún. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
78%

Az inflációt sem követi.


a 36% os fidesz troll "e7" ről beszél ami az életük vére felé érhető már csak el és az sem mindenkinek.


Ha értelmes béreket kapnának nem jelentette volna be 2 hete az orvosi kamara a betegellátás a második világháború óta először nem biztosítható már a fővárosban sem.


Mentősök is a pénzhiány miatt mennek el, ők veszik a munkaruhájukat, gps-t a mentőbe.


Biztosan minden rendben......valahol.....

2019. jún. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
7%

#8


"Az államtitkár ismertette a további béremelési fázisokat: a mostani béremelésen túl 2020 januárjában 14 százalékos, novemberében újabb 20 százalékos, végül 2022 januárjában további 30 százalékos egészségügyi szakdolgozói béremelés lesz. Ezzel a 2016-os szinthez képest 2,5-szeresére fog emelkedni a szakdolgozók bére 2022-re – tette hozzá."



Nehéz lehet manapság ellenzéki emberként az élet, próbáltok fogást találni a Fideszen de egyszerűen nem sikerül, jó létet és biztonságot teremtenek az embereknek ez nem kérdés. Innentől nehéz őket szídni anélkül, hogy bohócot csináljon magából az ember.

2019. jún. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
56%

36% os fidesz troll


Balog Zolika amikor poénkodik az eü dolgozókkal. Szó szerinti az idézet....


"Köszönöm szépen, én is tisztelettel köszöntök mindenkit. Először azt hittem, hogy a mentőszolgálat dolgozói minden reggel itt reggeliznek, de most kiderült, hogy ez egyszeri alkalom. A tréfát félretéve azért jó, hogy háttal állok Önöknek, mert így nyugodtan folytathatják a reggelit, amiben nem szeretnénk Önöket megzavarni."


Ne égesd tovább magad....

2019. jún. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!