Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Lehet-e köztársaság pártrendsz...

Lehet-e köztársaság pártrendszer nélkül ?

Figyelt kérdés
Vajon lehet-e ?

2021. jan. 23. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg miért ne. Ha a képviselők mint egyének választhatók, nem fűződnek párthoz. Nem hivatalosan viszont szerintem akkor is létrejönnének valamiféle csoportok a képviselők között, akik ilyen vagy olyan világnézetet képviselnek.
2021. jan. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, ennek az egyik alap feltétel, hogy a képviselők mind egyénileg legyenek megválasztva és ne (párt)listáról. A másik, hogy vagy az ország legyen nagyon kicsi(kevés képviselő) vagy nagyon erős legyen a közvetlen demokrácia, azaz minden fontosabb ügy népszavazáson dőljön el. Persze ezen feltételek mellett is kialakulhatnak pártok, képviselői (érdek)csoportok, de pl párt fegyelem a szavazásoknál már nem játszik, mindenkit a saját körzetének kell újraválasztania. Illetve, ha a fontos dolgokban népszavazás dönt, akkor nincs értelme vérre menő vitának és egymás közti háttér alkuknak(ha te ezt támogatod, akkor én is megszavazom azt a kezdeményezésed, stb).
2021. jan. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valamilyen csoportosulás mindenképpen kialakulna az egyéni képviselők között. Én a frakciófegyelmet valamilyen módon igyekeznék megtiltani, szerintem antidemokratikus intézmény.
2021. jan. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!