Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért lesz valaki baloldali?...

Miért lesz valaki baloldali? Illetve tisztességes ember nem lehet kommunista.

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy szeretném megtudni hogyan lehet valaki ma Magyarországon baloldali szimpatizáns? Mi vezérli azokat az embereket akik támadják a fideszt.

Azt tudom hogy azorbánhazudik meg azorbánlop de ez természetesen csak a demagóg duma része. A kérdés lényege hogy mi lett rosszabb azoknak akik baloldalra álltak? Tehát tények érdekelnek:

Pl. Azért nem szeretem a fideszt: -

-mert több lett az adóm

-mert kevesebb a fizetésem

-mert fizetős az eü.

-mert nincs elég munkahely


Ilyesmi.


De csak azok a válaszok érdekelnek ami tényleg személyes érintettség kapcsán fogalmazódnak meg. Tehát ha valaki tényleg rosszabb helyzetbe került kormányzati intézkedés hatására.

Az utalom mert hazudik duma nem érdekel.



2022. febr. 16. 15:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
Egyrészt a baloldali nem egyenlő a kommunistával, ahogy az sem igaz, hogy minden jobboldali fasiszta/náci. A liberalizmus sem arról szól, amivel etetnek a gazdáid. De az az érzésem, hogy neked hiába írnék, te az ideológiád rabja vagy, és valójában nem is vagy kíváncsi az igazságra, szerinte az, hogy Orbán lop, csak demagóg duma, és amúgy sem számít, amit "nemzethy" meg "keresztyén" a kormány.
2022. febr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Nem ideológiai vitát keresek. Az érdekel mi lett rosszabb egyes személyek életében azért mert a Fidesz kormányoz.

Vagy fordítva mi lenne jobb ha Ferkóek lennének kormányon.

De mégegyszer nem az érdekel hogy stadion meg lop meg ilyenek. Tények érdekelnek amit egyes emberek élnek meg.

Pl. Én sokkal kevesebb rezsit fizetek és több a fizetésem. Nekem személyesen fontos a kerítés és nagyon fontos számomra az ingyenes eü. Ezért szavazok a Fideszre.


Nem érdekel ki mit lop. Nem érdekel ki hova megy helikopterrel. Egyszerű hétköznapi változás hogy én könnyebben és jobban élek.


Tehát miért lesz valaki “baloldali”?

2022. febr. 16. 15:23
 3/29 anonim ***** válasza:
82%

2


Bégetni is szoktál?

2022. febr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%

Én nem vagyok baloldali, inkább centrumban vagyok, illetve szavaznék olyan pártra, amit fidesz baloldalra sorol, de egyébként nem az, szóval gondolom magamra vehetem a kérdést.


"Azt tudom hogy azorbánhazudik meg azorbánlop de ez természetesen csak a demagóg duma része"

Alapvetően nem. Ez sosem volt demagógia, a fidesz tette azzá.


"mi lett rosszabb azoknak akik baloldalra álltak?"

Nem csak akkor szavazol másik pártra, ha valami rosszabb lett.

Ezt nagyon fontos megérteni, hogy egyébként akkor is másra szavazol, ha az adott helyzethez képest ért el rosszabb eredményt.


Konkjunktúra volt a járványig és azontúl is hatalmas mennyiságű EU-s támogatás folyt be, vagyis nyilván nem arra kell gondolni, hogy semmire nem volt pénz és szétrohadt minden, mert válság volt.


"De csak azok a válaszok érdekelnek ami tényleg személyes érintettség kapcsán fogalmazódnak meg."

És miért? Szerinted mindenki egy önző féreg? Pont az lenne a nemzeti gondolkodásnak a lényege, hogy nem csak a saját kis szarod miatt nem szavazol le egy pártra, hanem ha kicsesznek egy másik réteggel, akkor kiállsz mellettük.


"Tehát ha valaki tényleg rosszabb helyzetbe került kormányzati intézkedés hatására."

És itt látszik, hogy miért kell megérteni, hogy konjunktúra volt végtelen pénzzel.

Ha adsz nekem 10 ezer forintot és ezer forintot visszaosztok neked, akkor tapsolsz, hogy jaj, de jó. Én pedig megkérdezem, hogy hol am ásik 9 ezer.

Egy átlagos kormány is a jelenlegi eredmények sokszorosát tudta volna összehozni, ha nem lopásról szól a rendszer. Így KIVÉTEL NÉLKÜL minden intézkedésük ártott nekem.


"Az utalom mert hazudik duma nem érdekel."

Miért is nem? Ha egy politikus nem vesz emberszámba és a szemedbe hazudik, akkor iganis megkárosított emberségedben.

2022. febr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 NTBS ***** válasza:
95%
Azért lesz valaki baloldali, mert nem elégedett a kormány teljesítményével, hozzáállásával. Pl.: a korrupció.
2022. febr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

#3

Nem nem szoktam.

És a bégetni szoktál duma is egyfajta bégetés. Mást se tudtok csak osztani az észt.

Miért olyan hihetetlen hogy számomra fontos a létbiztonság. Fontos hogy a munkám után járó fizetésemből szépen kényelmes meg tudok élni. Évről évre jobban szebben élek. Míg MSZP volt ez a folyamat fordítva volt. Minden évben rosszabb lett. Jöttek a megszorítások, válság stb.

Le se szarom a retek klub hülyeségét. Nem érdekel csak az amit a saját bőrömön tapasztalok. Jelenleg pedig az egyetlen kormány a Fidesz aki képes olyan helyzetet teremteni ami miatt érdemes itthon dolgozni gyereket nevelni stb.

2022. febr. 16. 15:31
 7/29 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk elég, hogy tiszteled mások jogait, nem szexuális beállitottság, bőrszin, vagy vallás alapján -bár ezt már kezdem magam is megkérdőjelezni-, itélsz meg embereket... itt kezdődik, aztán hiszel a szabad piacban, az esélyegyenlőségben, az igazságosságban meg ilyen elvi f@szságokban, ami otthon egyre kevésbé mond bármit is
2022. febr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem semmi nem lett rosszabb csak indulatból szavaztok. Vagyis majd ha megint elk*rja akkor az se számit majd. Hiszen nem fontos hogyan élünk. Csak az hogy ne a Fidesz legyen.


Szép

Gratulálok.

2022. febr. 16. 15:34
 9/29 anonim ***** válasza:
93%

#2

Tessék, erről beszéltem, amikor mondtam, hogy fel kell fogni a döntések súlyát egy konjuktúrában.


"Én sokkal kevesebb rezsit fizetek és több a fizetésem"

És akkor is tapsolni fogsz, amikor mondjuk egy hónapig nem lesz víz a házadban, mert addig tart, mire a szétrohadt vezetékeket kicserélik?

A rezsicsökkentést pénzt az infrastruktúra fejlesztésből vett el és az elmúlt 10 évben kb. teljesen szétrohadt a csatornahálózat. Lehetsz nagyon boldog most, ha majd nem lesz víz a hazádban, és ezt meg kéne érteni, hogy rossz.


"Nekem személyesen fontos a kerítés és nagyon fontos számomra az ingyenes eü."

Mármint az az ingyenes egészségügy, ahol lassan már semmilyen ellátást nem kapsz belátható időn belül?

Sokra mész, hogy ingyenes, ha 2 év múlva kapsz időpontot.

2022. febr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
91%
Nem, qvára rosszúl érted!
2022. febr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!