Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A sorsolás tényleg jobb...

A sorsolás tényleg jobb alternatíva lenne a választások helyett?

Figyelt kérdés

Csupán előszavazás lenne. Bármely párt indulhatna el kellene érni egy bizonyos szavazatszámot (pl 100 000 de lehetne akár kevesebb is) és akkor bekerülne a sorsolásba. Ezután egy olyan módszerrel ami megbuherálhatatlan véletlenszerűen kiválasztanának egy pártot. Ez a párt vezetné az országot négy évig és ők neveznék ki a miniszterelnököt.

Szerintetek jobb alternatíva lehetne ez?



2022. nov. 3. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Arra jó lenne,hogy az ellenzékből kerüljön ki valaki
2022. nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Ha Toroczkay vagy Türmer nyerne, akkor elfogadnád?😂
2022. nov. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
#2 Én csak azt fogadom el, ha Toroczkai nyer.
2022. nov. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Isti22 ***** válasza:

Nem, ez így ugyanúgy választáshoz van kötve, onnantól kezdve pedig létre fognak jönni a hatalmi csoportosulások, akik mindent el fognak követni, hogy jól szerepeljenek az előválasztásokon.


Akkor jó a sorsolás, ha teljesen véletlenszerűen áll össze az országgyűlés (de reprezentatívan).

2022. nov. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Ez baromság!

A népszuverenitás alkotmányjogi kategória, nem szerencsejáték!

Ahogy a politika sem matematika.

2022. nov. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%

#5

Ahhoz bizony egy tájékozott nép kell.

A nép nem tudja a legjobb döntést meghozni, ha nincs tudatában az információknak.

A népszuverenitásnak meg pont az a lényege, hogy a nép kollektíven hozza a legjobb döntést.

2022. nov. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6# a tájékozott nép relatív!

Szerintem neked és a hozzád hasonlónak pont az a baja, hogy a saját tájékozatlanságát/ naivitását/ alternatív világát nagyszerűen megmagyarázza azzal, hogy buta a magyar nép.

Szerintem meg pont nem az!

2022. nov. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

Ahogy a jó kormányzás, jó fizetés, jó gazdasági teljesítmény vagy éppen az hogy tanultnak számít-e valaki, de ettől még használják, mivel lehet minimális elvárásokat megfogalmazni, illetve más csoportokhoz viszonyítani.


"Szerintem neked és a hozzád hasonlónak pont az a baja"

Nagyon jó, hogy leírtad "szerinted" mi a helyet, a kedvedért én írok tényeket.

Tény, hogy az amit leírtál személyeskedés, ami érvelési hiba. Ez középiskolás tananyag. Aki ezzel nincs tisztában, az ostobább, mint az érettségin elvárt szint.

Tény, hogy a magyarok rettentő tájékozatlanok, tekintve, hogy negyedük funkcionális analfabéta és 70%-uk elsősorban a TV-ből tájékozódik.


"Szerintem meg pont nem az"

Abban is hihetsz, hogy a Föld lapos. A hited nem teszi azzá.

Elég sok felmérés van a birtokunkban ahhoz, hogy egyértelműen megállapítsuk, hogy a magyar nép rettentő ostoba.

2022. nov. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
Ez akkora phaszság hogy mellette a jelenlegi választási rendszer tökéletesnek tűnik.
2022. nov. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább kő-papír-ollóban kéne megmérkőzniük a képviselőknek egymással.
2022. nov. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!