Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ellenzékiek, mi a véleményetek...

Ellenzékiek, mi a véleményetek mostanra az ellenzékről és mivel reménykedtek velük kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Én már az elmúlt két alkalommal sem tudtam rájuk szavazni. Persze a Fideszre sem fogok de én már teljesen totálisan elengedtem az egész ellenzéket úgy ahogy van. Kíváncsi vagyok másnak ebben az országban mostanra mi a véleménye róluk, mit remél még.

Kérem szépen hogy Fideszesek erre a kérdésre ne válaszoljanak!!


2023. jún. 23. 13:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
55%
MKKP. Az egyetlen értelmes választás, akik nem színek, ideológiák, pártpolitika mentén politizálnak, hanem ügyek és kérdések mentén.
2023. jún. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%

Ad1, örülök, hogy tavaly nem ők nyertek, mert akkor Orbán haláláig levakarhatatlan lenne az országról, igy legalább Orbán alatt fog összerogyni teljesen az ország

Ad2, nincs ellenzék, tavaly óta megszűntek létezni is.

2023. jún. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Elkeserítő... Semmi reményem nincs velük kapcsolatban. :-( Kifejezetten felháborítónak tartottam, hogy az elmúlt 2 ciklusban beültek a parlamentbe. Bár a háztájiság miatt erre lehetwtt számítani.
2023. jún. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
72%

#1

Ha egy konkrét ügyben egy párt elmondja az álláspontját akkor a döntését az ideológiája mentén fogja meghozni. Egyetlen párt sem fog két hasonló esetben ellenkező álláspontot képviselni.

Kivéve ha a két hasonló eset egyikében a saját embere a másikban egy másik párt embere az érintett. Mert ilyenkor teljesen más a helyzet megítélése.

2023. jún. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
62%

Nyilván nem ideálisak, de most a legfontosabb, hogy a fidesz túlhatalmát gyengítsük, pl. ne legyen 2/3, arra meg egyetlen mód van, hogy az ellenzékre szavaz az ember.


Aki nem megy el szavazni, az a fideszt támogatja, mert a fidesztábor mindig elmegy, így mindenki más, aki nem megy el, hozzájárul ahhoz, hogy kevesebb szavazat legyen a fidesz ellen, és megmaradjon a fidesz túlhatalma.

2023. jún. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%
Nincs remény, ha meg lesz, akkor hoznak egy olyan törvényt, hogy 30% fidessz szavattal is 2/3 legyen. Ezt már eljátszották párszor, és most is igy lesz.
2023. jún. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
45%

#5

"Nyilván nem ideálisak, de most a legfontosabb, hogy a fidesz túlhatalmát gyengítsük, pl. ne legyen 2/3, arra meg egyetlen mód van, hogy az ellenzékre szavaz az ember."


Ebben egyetértünk de én elvárom hogy dolgozzanak meg azért a szavazatért.

Ez nem óvoda ahol a hülyegyerek is kap egy csokit. Igaz hogy nem tudta megoldani a feladatot de ösztönözzük.

2023. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a véleményem az ellenzékről pont ugyanaz, ami eddig: kormányzásra sajnos képtelen. Amit igazából én szerettem volna az előző választáson, hogy az ellenzék ne nyerjen, de mondjuk ne legyen kétharmada a Fidesznek.


Ettől két dolgot reméltem volna:

1: elhiggyük, hogy van keresnivaló a politikában

2: a Fidesz ne tudjon házon belül alkotmánymódosításokat áttolni, muszáj legyen konzultálnia az ellenzékkel


Az ellenzéki győzelemmel az lett volna a bajom, hogy cafatokra tépte volna őket a Fidesz ellenzék. Ha nem, akkor meg egymást szedték volna szét.

2023. jún. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
62%

"Az ellenzéki győzelemmel az lett volna a bajom, hogy cafatokra tépte volna őket a Fidesz ellenzék. Ha nem, akkor meg egymást szedték volna szét."


Tatabányán kicsiben ez megtörtént. Leváltották a fideszes polgármestert, a szivárvány koalició pedig fél év alatt szétesett.

Miért is esett szét ? Főként azért mert nem tudtak megegyezni a koncon.

Kinek mennyi jusson a zsebébe a közpénzekből.

2023. jún. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
96%

Bár az ellenzékre szavaztam, de tudtam, hogy ők is sz@rok. Azt reméltem volna, hogy legalább kétharmad nem lesz, mert szerintem nagyon nem jó, hogy semmi sem korlátozza a Fideszt.

Elég lesújtó a véleményem róluk és nem hiszem, hogy képesek lennének bármire. Ennek persze jelentős részben a Fidesz az oka, de azért van felelősség bőven az ellenzéki oldalon is, amiért idáig jutottunk.

2023. jún. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!