Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ennek tudatában érdemes...

Ennek tudatában érdemes hitelt adnunk a Fiancial Times, Washington Post, Euronews és hasonló cikkeknek, amik hazánkat kritizálják?

Figyelt kérdés

[link]


Ezek alapján a Financial Times azon sivalkodik, hogy csökkenteni kellene az inflációt, aminek gátja jelenleg:


- Túl sok a saját tulajdonú ingatlan, több jelzáloghitel és több bérlemény kellene

- A jelzáloghitelek sajnos fix kamatperiódusúak, így nem sok hatása van annak az infláció ellen hogy növeli a jegybank a kamatszintet, mert a lakosság/családok kamatterhei, törlesztője nem növekedik

- A munkáltatók túl nagy bérnyomást helyeznek a munkáltatókra


De könyörgöm minek csökkentsük az inflációt, ha nem azért hogy a nép, a családok jobban éljenek?


Nyilván nem akarjuk, hogy a liberális irányzat, USA-val, Brüsszellel, Momentummal, Gyurcsánnyal az élen uralkodjon felettönk a saját médiájukban is láthatjuk hogyan gondolkodnak.


Ha Mészáros Lőrinc mesésen gazdagodik, ha Orbán kisvasutat épít akkor sem kell egy "nyugat-párti" kormány aki azon dolgozik minnél jobban jelzáloghitellel legyenek sulytva a magyar családok, az azért jobban fájna mint a kisvasút.


2023. júl. 7. 20:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Lehet hogy Németországban Hollandiában Belgiumban vagy Dániában teremt még némi jólétet a liberális világ a nép altatása érdekében de hogy a magyar dolgozó emberek jóléte legyen a céljuk és hogy a hazai liberális ellenzék ezen dolgozna na azt ezek alapján erősen kétlem.
2023. júl. 7. 20:54
 2/5 A kérdező kommentje:

Mi Hazánk szavazó vagyok


De legalább a Fidesznek is az a célja higy maga gatdagodjon, nem fáj neki legalább ha én nem vagyok eladósodva extra kamatú lakáshitellel mint a momentumnak, DK-nak, jobbiknak

2023. júl. 7. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Te melyik cikket olvastad? :D
2023. júl. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdést újabban itthon, a vitaindítás szándékával, Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter feszegette, aki először lapunknak adott interjújában, majd több más helyen is arról nyilatkozott: hogy az infláció leszorítása 5 százalékról lesz majd a nagy kihívás"


5%-rol lesz nagy kihivas? 20% ala se tudjak leszoritani

2023. júl. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"több jelzáloghitel"

-"Ha megdrágulnak a vásárlásra fordítható hitelek, vagy a korábbi hitelekre kell sokkal több kamatot fizetni, az is csökkenti a keresletet, és ez az egyik fő csatorna, amelyen keresztül a jegybanki kamatemelések kifejtik hatásukat az infláció leszorítása érdekében."

A szöveg mely részének értelmezése okoz problémát?


"nem fáj neki legalább ha én nem vagyok eladósodva extra kamatú lakáshitellel"

Nyuszifül, 23 éves csúcson a jegybanki alapkamat.


Bizonyára kihagy a memóriád, hisz épp Nagy Márton javasolta a vállalatoknak, hogy ne emeljenek béreket. És nyilatkozta a befektetések megadóztatására, hogy "kit érdekel, mennyit szedünk be".

2023. júl. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!