Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Elvi kérdés. Melyik elnevezéss...

Elvi kérdés. Melyik elnevezéssel szimpatizáltok?

Figyelt kérdés
A zárójelben belemagyarázások vannak, őszintén szólva.

2023. júl. 10. 12:14
A kérdező szavazást indított:
Mianmar (katonai junta)
Burma (egy bukott monarchia)
Tuvalu (xd)
Teljesen mindegy, hogy hogy hívják az országot, hidegen hagy/nem változik lényegiben sokminden...
25 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy. Arról nem is beszélve, hogy azt gondolom, minden ország népének magának kell eldöntenie országa nevét. Nem nekem, akinek semmi köze hozzá és csak felületes ismereteim vannak arról az országról.
2023. júl. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez így van első válaszoló. Viszont mi döntjük el hogy, más országokat hogy nevezünk. Pl a német mondhatja hogy Deutscland, de mi attól hívhatjuk Németországnak. Burma is évszázadokig ezen a néven létezett,csak néhány évtizede nevezte át a junta, úgyhogy mi a hagyományoknak megfelelően nevezhetjük Burmának is az országot. De a Mianmar sem helytelen, csupán szükségtelen így hívni.
2023. júl. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#2-es igazad van. Hirtelen eszembe jutott, hogy hiába említik évek óta Georgia néven, nekem amíg élek, Grúzia marad az a bizonyos kaukázusi ország.
2023. júl. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyértelműen Mianmar én a katonai juntát támogatom

Éljen a Tatmadaw!

2023. júl. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
márc. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!