Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A szocializmus alatt is...

A szocializmus alatt is hoztak be migránsokat dolgozni Magyarországra, ahogy most majd Orbán teszi?

Figyelt kérdés
Kádárék mekkora létszámban hozták őket?

2023. aug. 5. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Voltak pl lengyel bányászok. De most nem "Orbán" hoz be vendégmunkásokat, hanem a cégek, ahogy eddig is. Nekem is volt már sok külföldi kollégám magyar cégeknél, egyiket sem "Orbán" hozta.
2023. aug. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Az más volt, voltak cseremelósok a szoc országokból. Azok nem rabszolgamunkára, bér letörésre lettek hozva. Voltak például NDK-ból és sok ismerős pár évre kiment NDK-ba.
2023. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Igen, a Tesco nevu ceg foglalkozott vele, ami nem azonos a hipermarkettel. Diakokat is hoztak be. Talalkoztam itt Malajziaban magyarul beszelo kinai bacsival, aki a szoci alatt volt Magyarorszagon.



Magyarokat is vittek Mongoliaba, Kuwaitba es a Szovjetunioba vendegmunkasnak.



39F incel

2023. aug. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Egyes, szerinted ki ad rá engedélyt? Kormányunk, csak úgy, egy cég sem hozhat be melósokat az isten háta mögül. Az más, ha anyacégtől hoz be pár mérnököt, vagy melóst betanítani az ittenieket.
2023. aug. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
4: Ja értem, tehát ha én füvet nyírok, csak mert nem tilos, akkor Orbán nyírja a füvet? LOL.
2023. aug. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem, akkoriban a kmk miatt túlkínálat volt a munkaerőből. A sok ingyenélő naplopót addig verték míg be nem ment dolgozni a gyárba de ott is leginkább csak papíron dolgoztak, mert többen csinálták azt mint amit egy embernek kellett volna.
2023. aug. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Orbán esetében miért beszélsz jövő időben, mikor a múlt a helyes, Sőt, a régmúlt.

A szocializmus bizonyos értelemben azt jelentette, mint most a Maastricht. Lehetett jönni menni ideiglenesen, nem letelepedve. Már a keleti blokkban, néha még a Szovjetunió felé is, csak onnan ki nem nagyon.

2023. aug. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Voltak, de nem nagy számban, és elsősorban diákok. De szerintem a mai napig mindenki ismer arab orvost, akik már a rendszerváltás előtt is működtek :)


[link]

2023. aug. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dongaben ***** válasza:
61%
A "ma 12:26" válaszadó írta helyesen. Nem Orbán hozza ide őket, ahogy pl. a német kormány sem viszi ki a magyar munkaerőt. Idézhetném a Fülöp-szigetek-i kollégát, aki 3x annyit keres nálunk operátorként, mint Manilában gyártástervező mérnökként. Eloszlatném azt a tévhitet is, hogy kevesebb fizetésért dolgoznak, mint a magyarok. Egész egyszerűen a "nagyar mentalitás" olyan, hogy nem képesek szabályokat betartani, amiből sok van egy gyári melóban. 10 magyar újbelépő közül jó, ha 1 marad a próbaidőn túl. Ez a valóság.
2023. aug. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!