Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A rendszerváltás előtti...

A rendszerváltás előtti Magyarország vagy most Észak-Korea illiberális demokráciának számít(ott)?

Figyelt kérdés
Amellett baloldali illiberális demokrácia, hiszen mindegyik kommunista ország. Mindegyikben voltak/vannak választások.
2023. aug. 22. 18:54
 1/4 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Akkor ez a kifejezés még nem létezett, a mai Észak-Koreára pedig szerintem minden túlzás nélkül mondhatjuk, hogy diktatúra.
2023. aug. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Észak-Koreára pedig szerintem minden túlzás nélkül mondhatjuk, hogy diktatúra." Ezzel szerintem az ottaniak vitatkoznának. Eleve Koreai Népi -->Demokratikus<-- Köztársaság a rendes neve. Továbbá demokratikus választásokat tartanak, legutóbb 2019-ben, a következő 2024-ben lesz.


Tehát nem túlzás demokráciának nevezni. Csak a demokráciákon belül gondolom náluk is illiberális demokrácia van, hiszen nem nagyon hallani arra felé prideról és egyéb libsi elhajlásokról.

2023. aug. 23. 11:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen jelölt az észak-koreai választásokon az Kim. Tehát csak az ő neve van a szavazó lapon. Ez így nem demokratikus.
2023. aug. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3

1. Biztosan az egyetlen jelölt? Forrás?

2. Meg van tiltva másnak, hogy induljon Kim ellen?

3. Ha nincs megtiltva, akkor még lehet demokrácia. Olyan béna az ottani ellenzék, hogy még egy jelöltet se tud kiizzadni.

2023. aug. 24. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!