Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a véleményed arról a...

Mi a véleményed arról a befolyásos ember gyerekéről, aki emiatt előnyöket fogad el mondjuk egy egyetemen vizsgák során?

Figyelt kérdés

2023. okt. 27. 23:01
A kérdező szavazást indított:
Fideszes vagyok, elítélem.
KDNP-s vagyok, elítélem.
Nem vagyok sem fideszes, sem kdnp-s, elítélem.
Fideszes vagyok, nem ítélem el.
KDNP-s vagyok, nem ítélem el.
Nem vagyok sem fideszes, sem kdnp-s, nem ítélem el.
18 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Sajnos nem nagyon lehet tenni ellene. Az egész országot áthatja ez a fajta uram-bátyám korrupt viszonyulás. Nevetséges az a képmutatás sokak részéről, akik nagy jelentőségteljesen elítélik, miközben kicsiben ő is ezt csinálja, őt is benyomja apuci a haverjának a cégjébe, meg anyuci húgának a férje elintézi, hogy fölvegyék az egyetemre. Anyuci orvos, akkor nem kell sorban állni a sürgősségin, apuci ügyvédi kamara akármicsodája, akkor eltusoljuk a kis szabálysértést. Te az izének az izéje vagy, akkor téged veszünk föl, és csak alibiből kiírunk egy álláshirdetést,de te leszel úgyis fölvéve. Ki az,aki nem vett még részt ilyesmiben?
2023. okt. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függetlenül, hogy milyen párt van éppen hatalmon, ez a jelenség sajnos mindig is létezett, még a rendszerváltás előtt is. Erről nem a Fidesz tehet, hanem a magyar társadalom gazdagabb, befolyásosabb rétege és azoknak a gondolkodásmódja.


Ez az egy ügy most megjelent a sajtóban is, de el se tudjátok képzelni mennyi olyan felháborító dolog történik a befolyásos emberek gyerekeivel az egyetemeken, amiről nem ír a sajtó.

2023. okt. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Úgy ahogy az egyes írja, hiába pontozzátok le.

Kő ellenzéki nagyfaterom is dettó ugyanez. Képes 20!! évvel korábbi munkatársát hívogatni, hogy az ő egyik rokonának a romját tolják már át műszakin, meg amúgy is 1979-ben egyszer még az apjával is berúgtak.

Akkor sem jött zavarba, amikor rokon HR-est zaklatott, hogy egy másik rokonnak kéne munka stb. és olyan pozira akarta betolni, ahova még az alapvető skillek sem voltak meg.


Egyik mnukatársam is egész nap csak politizálni tud, Fidesz hater, nagy korrupció gyűlülő. Épp 2 hónapja intézett el a cégben valakinek egy pozit, mert ismerte az aktuális területvezető kanját.


Ez a jelenség MINDENHOL ott van. Minden társadalmi rétegben.

2023. okt. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jól teszi. Abból a tőkéből kell megélni, ami van: ha neki (vagyis a családjának) kapcsolati tőkéje van, akkor abból kell kihozni a maximumot. Ő maga ezt a kapcsolati tőkét kulturális tőkére váltja, mert meglesz (vagy könnyebben lesz meg) az a papírja, amivel beléphet egy magasabb társadalmi osztályba és ezzel az anyagi tőkéjét is gyarapíthatja.
2023. okt. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elítélem. Sajnos ezen nem lehet változtatni, ez tükrözi a társadalmunkat is. Nem hiába mi vagyunk az EU legkorruptabb országa.
2023. okt. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Juliusz48 ***** válasza:
A kapcsolati tőke amit most korrupciónak neveznek az emberiség első percétől köztünk van. Te is segítesz a barátodnak ha kéri és viszont is működik. Ahogy a baloldaliak is így szerezték meg rendszerváltáskor a nemzeti vagyon egy egy szeletét. MAL, MOTIM ami talán mindenki tudja kihez kötődik. Most, hogy kormányváltással hátrább lettek tolva veled is elhitetik, higy csak a jobboldal ilyen. Védekezni nem könnyű ellene, mert mindenkinek van családja, rokona, barátja, ismerőse, és a politikusnak támogatója is. Amikor a politikus hatalomra kerül, természetes, hogy ezek hátszelesek lesznek, száguld a hajó dagadó vitorlákkal. Azért a rátermettek érvényesülnek mellettük is, a középszerűek meg picsognak mint a kérdésből is látható. Aki meg tanárként ezt érvényesíti a vizsgákon az a kontraszelekciót találja megoldásnak, aztán a Karikó Katalinok meg keresnek maguknak olyan helyet, ahol a gyengébbek nem tesznek nekik keresztbe irigységből.
2023. nov. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Juliusz48 ***** válasza:
A 2-esnek! Aki nem lát tovább a határnál az sajnos azt hiszi, hogy ez magyar jelenség. Elkeserítelek. Ez mindenhol jelen van a világban. Én pl Macronról hallottam ugyanezt legutóbb, hogy amióta hatalmon van a kedvencei mind hátszelesek lettek. De talán Ukrajna a legjobb példa ahol a meztelen farokzongorista haverjai ülnek a sok zsebpénzt hozó posztokon. És időnként cserélik Őket mert többen vannak mint a borítékos helyek. Ott ahol 300 éves a kapitalizmus már jobban le vannak osztva a kártyák, és a birtokukban lévő médiákban csak akkor kezdenek kukorékolni, ha valaki megpróbál beférkőzni közéjük. A holló a hollónak nem vájja ki a szemét. Nálunk most újra kezdődött a kapitalizmus, az eredeti tőkefelhalmozással, és az elején a baloldal lopta meg a népét a vadprivatizációval, most meg legalább munkák elnyerésével és teljesítésével gazdagodik az, akiket irigyelnek, a jelenleg hátszél nélkül maradtak. Te csak törődj azzal hogy a melósnak melyik ad többet. 1998-ban a minimálbér ami húzza magával a többi bért is 19500Ft volt, 2002-re 50000Ft-ra emelte az akkori kormány. Ez 30500Ft emelés 4 év alatt és 156% emelkedés. Aztán 2010-re 73500Ft lett a minimálbér ez 23500FT emelés, 8 év alatt 47% emelkedés. Mára 232000Ftlett a minimálbér. 13 év alatt 158500Ft emelés, 215% emelkedés. Melyiket szeretnéd többé nem látni?
2023. nov. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!