Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mikor veszik már észre az...

Mikor veszik már észre az emberek, hogy szakmai kérdésekre szakmai válaszok kellenek?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy Magyarországon mindenből politikát csinálunk? Miért kell az embereknek, hogy ideológiai, vagy politikai válasz érkezzen egy tisztán szakmai kérdésre?
dec. 9. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Hogyan készíted az ollós csapot?
dec. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Soha, mert láthatólag a magyarok többségének pont erre van igénye, hogy valódi megoldás helyett lehessen a másikra mutogatni.
dec. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Molyember ***** válasza:
63%

Mert az ideológia a hitet támogatja, a szakmai válasz viszont az emberek képébe nyomja a valóságot, amit nehéz elviselni. A politikusok adhatnának szakmai válaszokat is, ha erre lenne igény, de nincs. Marad a hit.

De hogy ebből senkinek se legyen problémája, az ideológiai választ szakmaiként kezeljük, így aztán mindenki rohadt okos.

dec. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Mindenütt ez van.


Az Eu erőltetett zöld hülyesègei is ideològia alapùak.

dec. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

A társadalompolitikai kérdéseket világnézeti szempontból közelítik meg az emberek és ezekre a kérdésekre nincs egyértelmű válasz.

És innentől jön a politika. Legyen abortusz vagy ne, legyen euthanázia vagy ne. Milyen szociális juttatásokat adjon az állam a polgároknak.

dec. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert az embereket az érzelmeik irányítják és nem a racionalitás.
dec. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, a szakmának sincsen egyféle minden szempontból helyes válasza a kérdésekre. Ez nem egy matek példa, hogy minden matematikus ugyanazt az eredményt fogja neked kiszámolni, ez az élet.

A politikusok is szakmai válaszokat próbálnak adni, de közben más szempontokat is figyelembe kell venni.

Pl. az államháztartás szempontjából szakmailag az lenne a legjobb ha a tömegközlekedésben mindenki kifizetni az utazása bekerülési költségét és nem lenne sem diák sem nyugdíjas kedvezmény, sem bérlet. Akkor az államnak nem kellene pénzt fordítania a tömegközlekedésre, nem keletkezne belőle hiány és lehetne fordítani az adóbevételeket új szerelvényekre, buszokra, vonalak kiépítésére.

Azonban a politikusoknak figyelembe kell vennie azt is, hoyg az országban nem csak olyanok élnek akik ki tudják fizetni az utazásuk költségeit, hogy akkor sokan nem tudnák a gyerekeiket a megfelelő iskolába eljuttatni és így nem lenne elég tanult, képzett a következő generáció. Sokan nem tudnának munkát vállalni az utazás költsége miatt, a nyugdíjasok nem tudnának utazni sehová. Ezzel lecsökkenne az utaslétszám is, ami még drágábbá tenné a közlekedést egy-egy embernek. Mellette sokan inkább a saját autót választanák, holott környezetvédelmi szempontokból meg pont az ellenkezője lenne a célszerű.

Tehát hogy adsz erre a kérdésre szimplán szakmai választ, mikor eleve nagyon sok szakmát érint a kérdés az államigazgatástól az egészségügyön, oktatáson és környezetvédelmen át a nemzetközi szerződésekig? Sehogy. A sokféle szakmai vélemény és ajánlás között a politikusok döntenek, hoyg mit választanak és az emberek meg eldöntik a pártokra, politikusokra való szavazással, hogy inkább az államháztartási szempontokat tekintik fontosabbnak vagy a környezetvédelmieket vagy azt, hogy a nyugdíjasok is utazni tudjanak ahová csak akarnak.

A politika pont ezt jelenti, egy társadalmi kiegyezést a sokféle szempont között.

dec. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
17%
Itthon szakmai emberek állnak a döntéshozatal élén. Viszont Brüsszelben hatalmas idológiai nyomás van
dec. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

Mert az, hogy valami tisztán szakmai kérdés legyen, az elképesztően ritka. Vegyük pl. az egészségügyet. Az egyértelmű szakpolitikai cél, hogy legyen jobb az egészségügy. De az, hogy mit jelent az, hogy "legyen jobb", az már érdekpolitikai, ideológiai kérdés. Értelemszerűen nincsenek végtelen erőforrásaink, így prioritások alapján kell eldönteni, hogy az erőforrásokat hogyan osszuk el. Hogy csak egy kérdést hozzak: melyik jobb, ha széleskörűbb, könnyebben elérhető az EÜ-rendszer, vagy ha inkább jobb minőségű, de korlátozottabb, kevésbé elérhető? Erre nincsen szakpolitikai válasz, ez tisztán ideológiai kérdés.


Másik példa a gazdaság. Melyik jobb: ha a GDP rohamtempóban nő, de a vagyoni különbségek is jelentősen nőnek, vagy ha a GDP kevésbé növekszik, viszont a vagyoni különbségek csökkennek? Ez is tisztán ideológiai kérdés, nincsen rá szakpolitikai válasz.


A szakpolitikai válasz csak azután lehetséges, ha előtte a klasszikus, érdekekre és ideológiákra alapuló politika kijelöli a célokat és a prioritásokat.

dec. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!