Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fideszes nyugdíjasok! Egyetért...

Fideszes nyugdíjasok! Egyetértetek azzal, hogy a ti nyugdíjatok jó esetben 6%-kal, addig Orbán Viktor fizetése 15%-kal (kb havonta nettó 570.000,- egy év alatt kb 6-7millióval) forinttal nő jövőre?

Figyelt kérdés

dec. 18. 12:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
Sok nyugdíjas lehet ezen az oldalon...
dec. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%

Orbán Viktor egyedül van, ellenben nyugdíjas van több millió.

Ne legyél demagóg.

dec. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
pocak és barátai minden pénzt megérdemelnek
dec. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
17%

2007-ben mentem nyugdíjba -Gyurcsány alatt. Ha átcsúszom 2008-ra több, mint 10 %-kal kevesebbet kaptam volna.

- Már megvolt az új nyugdíjszámítási program.


Azóta nagyjából háromszorására emelkedett a nyugdíjam.

Nem mondom, hogy sok, de elvagyok...

dec. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 2018-ban mentem nyugdíjba. Akkor a nyugdíjam majdnem pontosan megegyezett a nettó minimálbér összegével. Ma meg már 40 ezerrel el vagyok maradva tőle.
dec. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
16%
#5 Ez azt jelenti, hogy a minimálbér jobban emelkedett, mint az infláció.
dec. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
#6 Nem, ez nem azt jelenti. Ez azt jelenit, hogy a nyugdíj még annyira sem emelkedett, mint a minimálbér. Pedig még a minimálbér sem emelkedett annyira, mint az infláció.
dec. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező

Tudom hogy másképp jobb lenne, de a nyugdíj egy szerzett járandóság és az államnak az éves infláció mértékével kell csak emelnie. Ennyi a 2024-re előre jelzett várható éves infláció.

Ha magasabb lesz akkor máj utólag emelik, ahogy tették ebben az évben is.

Orbán fizetése az előző évi átlagbér emelkedésétől függ, utólag. Ha jövőre kevésbé fog nőni az átlagbér, akkor a következő évben majd a miniszterek fizetése is kisebb mértékben fog nőni.

Orbán fizetése a bérekhez van kötve, ami már megtörtént, a nyugdíjemelés még az inflációhoz ami várhatóan majd lesz.

dec. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
#8 Csak ezt ne mondd, hogy 5 év alatt mindössze csak a másfélszeresükre emelkedtek az árak.
dec. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Viktornak hála már odáig jutottunk, hogy a szerb nyugdíjasok is jobban élnek mint a magyarok. Pedig ott is totál alkalmatlan kormány van.
dec. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!