Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A fideszesek tudják hogy mi a...

A fideszesek tudják hogy mi a "baloldal" szó jelentése?

Figyelt kérdés
Mert nekem nem úgy tűnik. Hallották a közmédiából azóta mindenki baloldal nekik aki nem ért egyet velük.

jan. 3. 08:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
Nemzetellenesek? Nekem legalábbis ez jut róla eszembe elsőnek.
jan. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1 Nem nyert.
jan. 3. 08:37
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon jól látod.


Fingjuk nincs ezekről.

Csak betanították őket hogy ezt kell negatív kontextusban hajtogatni mindenhol.


Ugyan olyan mint a neoliberális. Ez egy gazdaságpolitikai fogalom, ami egyébként hajaz erősen a fidesz gazdaságpolitikája. Viszont ők folyamatosan az ellenzékre használják ezt a fogalmat olyan szövegkörnyezetben, amiben konkrétan ennek semmi értelme.

jan. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
10%
Akiket külföldről pénzelnek.
jan. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#3 Mostanában a szuverenitás szó a divat, minden mondatba legalább egyszer belecsempészik😅
jan. 3. 08:43
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Nagyjából tudják, hogy demokrácia, jó egészségügy magas fizetések.

A fideszesek ezeket meg nem akarják sőt megvetik.

jan. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Pár havonta kidolgoznak a rogán-propagandaminsztériumba egy ilyen tervet, hogy mi lesz az aktuális politikai szakszó, amit mindenhova oda kell tenni kötőszóként, de semmi értelme.
jan. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Hogy tudják-e vagy sem, lényegtelen. Hangulatot kell kelteni.

Klasszikus propagandaeszköz (szerintem azóta alkalmazza a politika, amióta létezik propaganda), hogy egyes szavaknak kicsit megmásítják a jelentését a kommunikációban, illetve rendszeresen csak pozitív vagy csak negatív kontextusban használják és így lesz pozitív üzenet vagy éppen szitokszó. És ha sokat hallja így a nép, akkor egy idő után elkezdi az adott szó hallatán a pozitív vagy negatív képzelettársítást.

Önmagában a "baloldali" se nem pozitív, se nem negatív jelző, főleg így, hogy azt sem tudjuk, mire kéne gondolni. Baloldali micsoda? Baloldali gazdaságpolitika? Baloldali szociálpolitika? Baloldali közlekedés? :))

A baloldal egyébként én úgy tudom, hogy politológiai értelemben csak egy viszonyítás. A fasizmushoz képest egy centralista párt is baloldali. Míg mondjuk a kommunizmushoz képest egy szociáldemokrata sem baloldali.

jan. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%
Mellesleg a fidesz családtámogatási programja olyan baloldali mint a huzat.
jan. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Valami egyszerű szó kellet, amivel szembenállást lehet kifejezni hozzájuk képest, megosztani lehet az embereket, és a fidesz szavazó is meg tud jegyezni.
jan. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!