Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek van értelme a...

HunLo kérdése:

Szerintetek van értelme a Magyar Munkáspártra szavazni?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem ,hogy nem sokan támogatják.

Egy weboldal szerint egyéni szavazatok 8 678 (0,16%) ért el a 2022-es választáson ez nem valami sok.De én ideológiában már inkább feléjük hajlok valamennyire így jött az ötlet ,hogy 2026-ban rájuk szavaznák jelen pillanatban.



márc. 20. 21:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
44%

Demokratikus orszagban arra szavazunk, akire akarunk :)



39F incel

márc. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen szempont szerint kérdezed, hogy van-e értelme?

Hol van még 2026, honnan tudod, hogy egyáltalán lesz-e lehetőséged szavazni jelöltjükre?

2022-ben nem önállóan indultak, az ISZOMM párttal közösen jelöltek. A 106-ból mindössze 49 egyéni választókerületben lehetett jelöltjükre szavazni, ők sem mindnyájan Munkáspártosok voltak, voltak ISZOMM-osok is. Akinek a lakóhelycíme olyan egyéni választókerületben volt, ahol semmilyen jelöltjük sem volt, nem tudott rájuk szavazni. Még átjelentkezéssel sem, mert aki átjelentkezett, ott is a lakóhelycíme szerinti egyéni listára szavazhatott. Mivel országos lista állításhoz legalább 71 egyéni választókerületben kellett volna jelöltjüknek lenni; a 49-cel messze nem állíthattak országos pártlistát. (66 jelöltet jelentettek be, ez is kevés lett volna országos lista állításhoz, de csak 49-en tudták összegyűjteni a jelöltté váláshoz szükséges mennyiségű ajánlást, pedig 70-ezer körüli választópolgártól kellett volna 500 ajánlást szerezni úgy, hogy egy választópolgár akárhány jelöltet ajánlhatott.)

Ha 2026-ban hasonló lesz a helyzetük, akkor lehet, hogy nem lesz mérlegelési lehetőséged, ha olyan helyen laksz, ahol nem lesz jelöltjük.

márc. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

8-as

Ezt nem is tudtam.

Köszi ,hogy beküldted!

márc. 21. 09:21
 14/16 anonim ***** válasza:
49%
De ők nem a Fidesz szatelit pártja?
márc. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

14-es

Én nem hinném.

Hallgatam tőlük interjúkat nekem nem úgy tünt.

Az egyikben még azt is mondja a párt elnök ,hogy a fidesz az ő rovásukra ad az embereknek.Vagy valami ilyesmit mondott.

márc. 21. 09:24
 16/16 A kérdező kommentje:
Bele hallgattam az interjúba ,ha tényleg úgy van ahogy azt mondják akkor ők egy klasszikus szélsőbaloldali párt szóval igazi kommunisták.
márc. 21. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!