Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Fidesz mennyire érezheti...

A Fidesz mennyire érezheti magát veszélyben?

Figyelt kérdés
Közvélemény-kutatások szerint csökkent jelentősen (nem végzetesen ugyan) a népszerűségük. Lehe, hogy az ellenzék ebből nem tudott ugyanannyira erősödni de azért akkor is feltűnt egy új jobboldali karakter aki akár Fidesz szavazókat is megszerezhet. Szerintetek az elkövetkezendő napokban milyen durva propagandát fognak nyomni?

#FIDESZ #Orbán Viktor #moralisvalsag
márc. 22. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Amúgy az ellenzék nem erősödik és csak a bizonytalanból lesz több, addig semennyire.
márc. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%

A jelentős csökkenés az mit jelent?

"A Nézőpont Intézet közvélemény-kutatása szerint a Fidesz–KDNP támogatottsága 47 százalékon van, ami az év elején 50 százalék volt.""A Nézőpont Intézet 2024. január 2–5. között, illetve február 26–28. végzett felmérésében ezer 18 év feletti magyar választópolgárt kérdeztek pártpreferenciájukról."

"A reprezentatív felmérés szerint a kegyelmi ügy után összesen 3 százalékpontot esett vissza a Fidesz–KDNP támogatottsága, ami február végén 47 százalékon állt az összesített válaszok alapján. Ez azt jelenti, hogy most ugyanúgy 13 képviselőjük kerülne be az Európai Parlamentbe, mint 2019-ben."

Valóban lehet jelentősnek nevezni ezt a csökkenést, ha azt vesszük, hogy kb. ennyi szavazója lehet összesen az MSZP-nek, vagy a jobbiknak, talán még kevesebb. De ha azt nézed, hogy a mostani választáson ez milyen eredményt jelenthet, akkor nem igazán jelentős a változás.

[link]

márc. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez valóban igaz, de én nem is csak akár a konkrét számokra gondoltam. A kegyelmi botrány adott a fidesznek egy morális stigmát amit szerintem nagyon nehezen fognak tudni levakarni, ezzel csak azt szeretném mondani, hogy jó pár éve először van olyan állapot, hogy talán a Fidesz táborát is elérte valami és akár azt is gondolhatják, hogy lehet hogyha lenne más jobboldali alternatÍva akkor inkább átszavazok arra. Szerintem többek között ezért lehet olyan sikeres Magyar Péter
márc. 22. 10:40
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Ez a rendszer nem a mindenkori ellenzékétől fog összeomlani. 14 év alatt, még csak megrepeszteni sem tudták, ezután sem fog ez megtörténni, ráadásul egy olyan rendszerben, amit az egypártrendszer, kénye, kedve szerint alakit, éjszakáról, éjszakár.


Ez a rendszer vagy összedőlni tud és magába fordulni, vagy egy külső, mindentelsöprő erő viszi magával. De, hagyományos úton nem fog tudni megdőlni.


Én azt gondolom, hogy a Magyar Péter féle jelenség, egy belső puccskisérlet lehet, hogy ez pontosan, mire, vagy kire célzódik, azt nem tudom, de nehezen hiszem el, hogy a az a pali, aki a rendszerből élt évekig, az fogja magát és magától kitálal -aztán, lehet, hogy nincs igazam-. Hogy ez a törénet, meddig tud kifutni, azt nem látom előre, de maximum egy ilyen, vagy ehhez hasonló történetből lehet egy belső rendszerdöntés.

márc. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Semennyire.

A fideszt csak belülről lehet leváltani, ha jön egy fiatalabb generáció.

márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
márc. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%
Magyar Péter semmiféle konkrét sikert nem tud még felmutatni, ami a választásokat illeti. Ellenben napról napra inkább lejáratja magát. Egy jóval esélytelenebb figura, mint MZP, és hát MPZ is hozta a Fidesznek a kétharmadot.
márc. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

Fosik a fidernyák horda, és nem is kicsit!

Jó okuk van rá.

márc. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
27%
Semennyire.
márc. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!