Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Valaki elmagyarázná hogy...

Valaki elmagyarázná hogy történhetett meg a Völner-schadl-ügy?

Figyelt kérdés

Én csak azt nem értem, hogy ezek elég magas pozícióban lévő figurák... Hogyhogy nyomoztak ellenük? Mégis van valamiféle független nyomozószerv Magyarországon? Mert én úgy képzeltem el a fidesz maffiát, hogy ilyen szinteken mindenki tud mindenkiről. Vagy kilövési engedélyt adtak Völnerre?.. Ez megintcsak nem valószínű, ugyanis az veszélybe sodorja a regnáló hatalmat, ahogy ez meg is történt.


Amikor már tudták, hogy megfigyelik/lehallgatják az ügy személyeit, akkor hogyhogy nem szóltak le fentről, hogy márpedig az ezek elleni nyomozást fejezzék be.



márc. 26. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Az ország egy modernkori diktatúra. A ruszkiknál is látszatra meghagyták a demokráciát, de szerintem már ők sem gondolják azt, hogy Oroszországban működne bármilyen demokrácia is. Mi jó 10 évvel vagyunk úgy mindenben a ruszkik után, ez azt jelenti, hogy vannak páran, akik MÉG hisznek abban, hogy ez az ország demokratikus. Nem, nem az.

Nincs jogállam ebben az országban, ami megakadályozná a kormány mindenkori akaratát.

márc. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

1# jól elmagyaráztad 🤣🤣

Köszönöm.

márc. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Akkor még nem volt minden a kezükben. :)
márc. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ahol pénz van ott lesz visszaélés is, ahol sok pénz van ott nagy visszaélés is lesz előbb vagy utóbb. Ennyi.

Amúgy az ügyet még most vizsgálják, azt se tudni hogy ki volt benne és mi történt pontosan. Sajnos a magyar bírósági ügyek években mérhetőek és mire lesz ítélet már senki nem fog emlékezni arra mi is volt az egész és mikor kezdődött.

A végrehajtóknál sok olyan ingatlan van amit meg lehet szerezni olcsón árverésen vagy más módon, ha az illető kap bizonyos információkat, segítséget hozzá. Nyilván voltak akik nem elégedtek meg a fizetésükkel, hanem cserébe juttatásokért besegítettek valakiknek, vagy éppen megtartották a lehetőséget és saját maguk kezdtek el ügyeskedni és így hatalmas vagyonokat megszerezni.

"Én csak azt nem értem, hogy ezek elég magas pozícióban lévő figurák... Hogyhogy nyomoztak ellenük?" Vannak akiknek ez a dolguk és ezt végzik is. Felmerült a visszaélés, találtak valamit és elkezdtek nyomozni az ügyben. Ahogy kell.

"Mégis van valamiféle független nyomozószerv Magyarországon? Mert én úgy képzeltem el a fidesz maffiát, hogy ilyen szinteken mindenki tud mindenkiről."

Miért tudnának mindent mindenkiről? Attól mert az ellenzék reggeltől estig korrupciózik, az állami apparátus 95%-ban nem változik egy kormányváltással és attól mert az új főnöknek éppen úgy dolgoznak a beosztottak, mint a réginek előtte, még nem válnak fideszessé egy csapásra, nem változnak meg a belső kapcsolatok, összefonódások. Ahogy a fideszben is van nyilván férges rész meg aki nem elégszik meg a legálisan megszerezhető jövedelmével hanem többet akar. Pont az a lényeg, hogy a fideszben ha ilyen napvilágra kerül akkor az két másodperc múlva már nem lehet fideszes.

"Vagy kilövési engedélyt adtak Völnerre?.." Nyomozás folyt és felmerült a neve. Abban a pillanatban a mentelmi jogát fel is függesztették, hogy a nyomozást lehessen folytatni. Ha bűnös akkor meg kell büntetni, ha nem bűnös akkor meg ezt tudja kideríteni így a nyomozás. A fidesznél nem tudsz olyat mutatni, hogy akadályozták volna az ilyen vagy hasonló nyomozást azzal, hogy a képviselői mentelmi jogot nem függeszti fel az országgyűlés fideszes többsége.

"Amikor már tudták, hogy megfigyelik/lehallgatják az ügy személyeit, akkor hogyhogy nem szóltak le fentről, hogy márpedig az ezek elleni nyomozást fejezzék be."

Na itt bukik is az egész korrupciós sztori. Az állítás szerint tudtak a nyomozásról. Akkor ha nem szóltak róla - azt jelenti, hogy nem akarták meggátolni, bezavarni a nyomozást. Vagy mert tudták, hogy az rájuk nézve (kormányzat) nem is tud semmi terhelőt feltárni, hisz nincs mit, vagy mert úgy gondolták, hogy van valami akkor azt bizony ki kell onnan gyomlálni, hogy ne legyen.

Ha nem tudtak róla, nem próbáltak tenni ellene - akkor ezzel bukott az állítás, hogy az ügyészség korrupt lenne és a kormányzat érdekében cselekedne.

Sajnos mindig van korrupció, mindig van visszaélés ha pénzről van szó. Nem azoknak kellene elhinni hogy mi van a háttérben akik korábban kormányon valóban, bíróság által "jutalmazott" ítéletekben kimondva tényszerűen korruptak voltak.

márc. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Ez egy maffia állam, úgy.
márc. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4


Attól mert az ellenzék reggeltől estig korrupciózik, az állami apparátus 95%-ban nem változik egy kormányváltással és attól mert az új főnöknek éppen úgy dolgoznak a beosztottak, mint a réginek előtte, még nem válnak fideszessé egy csapásra, nem változnak meg a belső kapcsolatok, összefonódások.


Azért 14 év alatt szerintem pont hogy az apparátus 95%-át már lecserélték, aki nem vált kellőképpen lojálissá.


Valójában a nyilvánosságra hozott hangfelvétel részben megválaszolja a kérdésemet, tehát Jucus szerint egy bizonyos ponton már nem lehetett elkaszálni a nyomozást. Legalábbis én ezt vettem ki belőle.

márc. 26. 09:24
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 1. ha idézel valamit akkor tedd idézőjelbe! Különben nem érteni mit írsz le, nem látni, hogy idéztél valamit és totál értelmetlen lesz a válaszod.

2. megint olyat állítasz amire semmi bizonyítékod csak kitalálta valaki (te?) és ismételgeted. Nem cserélték le az apparátust. Államtitkár helyettesi szint alatt nem nyúltak bele - pont ez volt a gond az elején, mert volt egy felső szándék de az nehezen ment át a rendszeren, pont emiatt.

Évekig ment a hiszti (jogosan) az alacsony állami fizetések miatt, mégis kire cserélték volna le azokat akik az alacsony kereset mellett is hajlandóak voltak maradni - ha nem adtak magasabb béreket?

márc. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szikszai.B ***** válasza:

"Vagy kilövési engedélyt adtak Völnerre?"


Erről van szó, nyilván valamelyik magasabb rangúnak szúrta a szemét. Lehet, hogy túl sok hasznot csípett le magának...

Amikor ezt eltervezték, úgy gondolták, az ügyészi kapcsolatokkal meg az iratokból való eltüntetéssel majd nem fognak gyanúba keveredni. De hát, mindenki hibázik legalább egyszer.

márc. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7 Igazad van, idézőjelbe kellett volna raknom, de mivel a te válaszodat copypasteltem és rád reagáltam, ezért remélem gyorsan kiboztad :) Azért ennek a csodálatos GYK oldalnak is köszönhető, hogy arra nem veszik a fáradságot 1980 óta, hogy a legalapvetőbb formázási módokat lehessen használni: dőlt betű vagy kövér, betűméret váltoatatása...


Nem dolgozok az államapparátusban, így nincs rálátásom. Azt írod, hogy államtitkár helyettesi szint alatt nem nyúltak hozzá. Gondolom az elején. De ahogy telik az idő, azért gondolom itt is lehettek változások. Minden cégnél ez megy. A felettes berakja maga alá neki szimpatikus/lojális/rokon/haver/... beosztottat. Miért pont itt lett volna másként?...


Ha igaz amit Magyar Péter állít (és szerintem igaz), akkor azt hogy kell elképzelni, hogy egy Rogán forma alak kihúzatja magát az ügyészségi iratokból? Én IT-s vagyok, és itt elektronikusan történtek a dolgok? Mert ilyen szinten minden fingásnak elvileg nyoma kéne hogy legyen. Nincs historyja a változtatásoknak? Vagy az egész softveres cucc úgy van kialakítva, hogy superadmin accounttal bármit meg lehet változtatni? :)

márc. 26. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!