Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hallottátok ma reggel, hogy...

Hallottátok ma reggel, hogy most történik a költségvetésben a "40 év után nyugdij a nőknek" - program miatti szervezés? Ezek szerint csak nincs elfelejtve.8-9 óra közt volt a Hir- TV-N.

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 09:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
:D
2010. nov. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"A lap hétfői számában Iván László kijelentette: a kabinet már döntött erről, a parlament az őszi ülésszakon pedig szavaz az ügyben. Más konkrét lépésről egyelőre nem nyilatkozott, annyit mondott: őszre "korszerű és igazságosabb” nyugdíjellátást dolgoznak ki."


Vagyis mindenki nyugdíjba mehet, csak nem kap egy fillért sem. :)

2010. nov. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem hallottam, de hallottam részletesen olyantól, aki ott dolgozik, egyszerűen (nőként) nem értem, mi a jó ebben az új szabályozásban. Nem akarok nyugdíjas lenni, és remélem, mire odakerülök, elvetik ezt a baromságot, mert ilyen alapon még úgy se lehet majd megélni a nyugdíjból, mint a mostaniból...
2010. nov. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
10.01. hány éves vagy?
2010. nov. 1. 10:45
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha reális akarok maradni, akkor tudomásul veszem, hogy soha az életben nem lesz semmilyen nyugdíjam. Van aki szembe néz ezzel, van, aki fél ezt bevallani magának. Én abban jobban hiszek, hogy az összekuporgatott kis pénzemet egy másik állam kezelje, mint a sajátomé....... :-((( Igen! idáig jutottunk/süllyedtünk.
2010. nov. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, 26 leszek napokon belül, és nagyon nem tetszik ez az ötlet, amit ki akarnak dolgozni, ugyanis abban a 40 évben benne lenne a GYES (már akinek), a munkanélküli időszakok (ez már sokakat érint), na most a nyugdíj ugye akármelyik rendszer (akár állami, akár magán), a korábbi bérek és befizetések függvénye. Tehát ha nem csak a tisztán munkával töltött idő számít, attól függetlenül a pénzek meg számítanak, és aki kevésbé volt szerencsés, annak a munkanélküli időszakok és esetleg a GYES időszakok drasztikusan csökkenthetik azt a bizonyos összeget, amit kaphat nyugdíjként, ez pedig nagyon nem jó... Inkább számolják a tisztán munkával töltött időszakot, és inkább később megyek nyugdíjba, de ne azért legyen kevesebb, mert a munkáltatók egy jó része szemét.
2010. nov. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát ezért kérdeztem hány éves vagy. 26 évesen nem tudod átérezni - hála Istennek - egy 54 éves nő gondjait. 37 évet huztam le egy helyen, nehéz fizikai munkában. Mindenem fáj, kopott. Az uj vezetőm /26 éves/ képzetlen -, nincs magán élete, családja, a munkahelyen éli ki magát. Szerinte a munka idő vége akkor van, ha Ő mondja. A szabadság felesleges intézmény. Sem fizikailag, sem idegileg nem birjuk már. Jó lenne egy kicsit Unokázni, de sem idő, sem energia nincs rá. Hát ezek alapján csodálkozol, hogy várjuk a 40 éves elmenetel lehetőségét?
2010. nov. 1. 18:32
 8/13 anonim ***** válasza:

az előzőhöz:

a férfiakat sem kellene kihagynod, szintén dolgoztak.

A választások előtt nagyon jól jött ez a "40"-éves trükk,

most egy szót sem hallani róla nem lesz belőle semmi

a köv.2évben!

2010. nov. 6. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A férfiakról szó sem volt! A nők a munka mellett vezették a háztartást, nevelték a gyerekeket, és kiszolgálták a férfiakat. Hát ezért kellene csak nekik. A 2 évet meg nem tudom honnan veszed,nem 2 évente történnek döntések a parlamentben.
2010. nov. 6. 07:05
 10/13 anonim ***** válasza:

ok (az előzőhöz)

Emelik a ny.járulékot 0,5%al ,ebből jön össze a "40év" a jövedelmünkből közel 60% ot vonnak le sőt mindenen ott az áfa ez kegyetlen elvonás. Sunyi megoldás ,nem?

A férfiakról tényleg nem volt szó , nekik a 70éves ny.-korhatár a legjobb ,-ha addig még fognak élni...

2010. nov. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!