Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogy van bőr a képén a kormány...

Hogy van bőr a képén a kormánynak megzsarolni az embereket a gyerekvállalással?

Figyelt kérdés
Én teljesen fel vagyok háborodva azon, hogy megint a gazdagokat támogatják. Az új adórendszerrel a gazdag nagycsaládosok járnak jobban, a szegényebbek nem. Akinek orvosi okokból nem lehet gyermeke akkor az már nem is ember??? Ekkora erővel a gyermekteleneknek nem is kellene fizetést adni, mert nem hasznos tagjai a társadalomnak? Ez még Gyurcsánynál is gusztustalanabb. A kormány konkrétan törvénybe foglalva zsarolja az embereket.
2010. nov. 20. 08:20
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
53%
Figyelj, a szabályt férfiak hozták, ne várj benne logikát, nekik rövid idő megcsinálni, utána kihordani, megszülni, kiesni a munkából, aztán megpróbálni visszakerülni már gyerekkel nem nekik kell...
2010. nov. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
72%
Aki anyagi okokbol nem vállal gyereket,még meg is adóztatják...hát szép mondhatom...igy aztán nem is fog vállalni tuti.
2010. nov. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
46%
Az első válaszóoló meg elmehet a *******. Ha nem tudsz értelmes választ adni ne is válaszolj.
2010. nov. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
31%

Neked miért fáj, ha a gyerekeseket támogatjuk? Téged is a mi gyerekein fognak gondozni, éágytálazni, tologatni. Neked ez semmibe sem kerül. Még így is jobban élsz. Aki mondjuk 3 gyerekre főz, mos, melegvizet vesz, iskoláztat stb, az nem fog azért annyira dúskálni. Ha egy 3 gyerekes családnál évente otthagynak az adójukból - amit ők kerestek meg!! 30 ezer forintot, akkor azt az adórészt hasznos célra fordította az állam. Jó helyre került. Társadalmilag hasznos. Tőled nem vesznek el semmit, ők a saját adójuknak egy kis részét a család céljaira fordítják.

De ha egy 3 gyerekes család mondjuk keres adókedvezménnyal együtt havi 350 ezer forintot (mi ritka jó pénz) akkor egy főre jut 70 ezer. ebből kell öt ágy, öt kabát, öt csizma, öt nyaralás, iskolaszer, angoltanár (heti 3*2*1500Ft) öt tányér pörkölt, 3 mikulászsák, 3 osztálykirándulás, 3 erdei iskola. 8 pár edzőcipő, mert gyerekenként évi kettő kell.


A két felnőttre meg jut ugyanebből 175 ezer/ fő, és nem kell félévente új cipő, se erdei iskola. Akkor ki járt jobban?Aki 70 ezerből havonta új dolgokat kell vegyen, vagy akinek havi 175 ezerje van fejenként, és megvan mindene, nem nővi ki, nem fejlődi túl???

Számolj! Havi 105 ezret kapnak ezek fejenként havonta plusz. A gyermektelen pár. Csak megél már.

2010. nov. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
88%
Én gyerektelen vagyok és jelenleg egyedülálló, nincs olyan fizetésem, amiből magamat fenn tudom tartani, csak ennyi zavar, mások gyerekkel egész jól elélnek, mert sok költség megoszlik, és járulékosan már nem annyit fizetnek, mint aki egyedül van.
2010. nov. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
35%

Nem adóztatják meg, akinek nincs gyereke.Hanem adókedvezménnyel támogatják azt, akinek gyereke is van és igyekszik is eltartani.Eddig azon sírtatok, hogy miért támogatjuk ott a gyerekvállalást, ahol nincs kereset.Most ott támogatjuk, ahol kereset is van, és ez se jó. Akkor mi legyen? Ne szüljön a szegény se, meg a kereső se?


A gyermektelen anyagilag könnyebb helyzetben van.

Biztosan kaphat adókedvezményt a gyerektelen is, csak nem gyermeknevelés címén. De aki gyermeket nevel, jó célra költi a SAJÁT pénzét, jó helyen hagyjuk, nekünk is hasznos, nem?

Nekem sincs kiskorú gyerekem, ne érts félre. Nem kapok kedvezményt, de mivel egyetemisták, havi 2*50 ezer forinttal támogatom őket + a laptop, a csizma, a kabát. Ebből is csak nyomorog, mire a koleszt, utazást kifizette. Dolgozni a lánynem tud, mert nincs annyi szabadideje.Éjfélig a műhelyben van. A fiú dolgozik, a tanulás kárára.Mégis örülök, hyog a kisgyerekeseket kedvezményezik.Pedig nekem is jól jönne.

Neked ez nem kerül semmibe, de ha nagyon akarsz, nyugodtan örökbe fogadhatsz 3-4-et is.Vagy csak nevelhetsz, van árva elég.Persze, ha nem szabunk feltételt, hogy milyen árva legyen.Ahogy a születendőt sem tudjuk, milyen lesz.

2010. nov. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
74%
08:48 - Az a baj, hogy a balhés kisebbség még így is kisírhat magának mindent és meg is kapják, mert nem mernek fellépni ellenük.
2010. nov. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
38%

"Én gyerektelen vagyok és jelenleg egyedülálló, nincs olyan fizetésem, amiből magamat fenn tudom tartani, csak ennyi zavar, mások gyerekkel egész jól elélnek, mert sok költség megoszlik, és járulékosan már nem annyit fizetnek, mint aki egyedül van.

"

Ki közt oszlik meg? Az ovis meg az isis közt? Hiába csak 6 ezer forint a fűtés, melegvíz/fő/hó, mégis 30-at ad postára anyuka.A fizetéséből.Ha egyedül lenne, lehet húszból kijönne.És kajára is elég lenne 30, nem kéne 60. és ruhára elég lenne havi 2 ezer, nem havi 10.É s gyógyszerre évi 3 ezer, nem havi 15 ezer. de eloszlik, igaz.

2010. nov. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
80%
08:51 - Több személyre fejenként olcsóbb a rezsi, több személyre olcsóbb főzni, bizonyos ruhákat nemektől függetlenül elhordják a gyerekek közösen, ezt onnan tudom, hogy a szüleimmel élek még, és emlékszem, mi volt kicsi korban is (fiú-lány tesók). Most elég 80.000/fő, ha elköltözök, már 40.000Ft-tal több lesz, mert nincs kivel felezni a rezsit, a kaját... stb.
2010. nov. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 A kérdező kommentje:
Én magam szerencsés vagyok, mert van egy csodálatos gyerekem, egy, mert nem lehet több egészségügyi okokból. Egy gyerekre soha semmilyen kedvezményt nem adott még senki. Dolgozom, a féjem is rengeteget, tanult vagyok, de nem sok a jövedelmem. Engem az zavar nagyon, hogy vannak ebben az országban olyan egy gyermekes családok akiknek az alacsony jövedelmük mellett nagyon nehéz még azt az egy gyermeket is felnevelni. Iskolai kiadások, öltöztetés stb. A sok gyermekesnek ingyen ebéd, ingyen tankönyv, ja és anyuka akár 7-10 évet is otthon van, amíg én robotolok az ő járulékáért, pótlékaiért. Ha az új nyugdíjrendszert veszem alapul, kábé addig kell engem nyugdíjasként eltartaniuk amíg én tartottam el a sokgyerekes családanyát.
2010. nov. 20. 09:22
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!