Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit szólnátok egy Nemzeti...

Mit szólnátok egy Nemzeti Szociáldemokrata párthoz?

Figyelt kérdés

Erősebb adóterhek kivetése, cserébe segélyek emelése. Minél gazdagabb valaki, annál több adót adózzon, minnél szegényebb valaki, annál több segélyt érdemeljen.


Állami cégek, üzemek teremtése, ezekben munkahelyteremtés.


Nemzeti hagyományok, magyarságtudat őrzése, de nem az újkori, középkori, vallási hagyományok lennének előtérbe helyezve, hanem a modern magyar populáris kultúra hagyományai


Bevándorlók és főleg más kontinensről, kultúrkörből származó bevándorlók felé erős szkepticizmus, csak az telepedhet le Magyarországon, aki átmegy egy USA-stílusú állampolgári vizsgán és felesküdik az európai értékek és azon belül a magyar értékek tiszteletére, követésére.


Egyházak állami támogatásának abbahagyása.


Erős euroszkepticizmus, ameroszkepticizmus és iszlamoszkepticizmus


2011. máj. 10. 17:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
És mindenkinek ingyen sör!
2011. máj. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%

Nem rossz.


1, Mi az a "modern magyar populáris kultúra hagyományai"?

2, Miért emelnénk a segélyeket? Vagy ha emelnénk, akkor mi alapján, kinek emelnénk?

3, Az egyházakat kell támogatni államilag szerintem, de a vezetőséget erősen le kellene cserélni a mostani kis papokból válogatott erkölcsös gárdára, mert már nagyon korrupt a főnökség keresztény vezetőéknél.

Én több papot ismerek, akik tényleg becsületesek és hisznek Jézus tanításaiban, ők csak építően hatnak az emberek lelkére.

2011. máj. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%

Abszolút elfogadható ötletek.


"Erősebb adóterhek kivetése, cserébe segélyek emelése. Minél gazdagabb valaki, annál több adót adózzon, minnél szegényebb valaki, annál több segélyt érdemeljen."


Mi lenne ha nem kellene segélyezni mert tudnánk munkát adni,és még adókat se kéne emelni.Szerintem a szegényeket nem segélyezéssel kellene gazdaggá tenni,ez fontos,mert oda züllenének az emberek mint a cigányok többsége.

2011. máj. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

"1, Mi az a "modern magyar populáris kultúra hagyományai"?"


Pl. az, hogy nem ragaszkodunk olyan görcsösen a "politikai korrektséghez", mint a nyugat-európaiak, és ha valakivel problémánk van, akkor egyenesen megmondjuk neki, meg hogy ne járjon már börtön meg mindenféle koncepciós per egy kis niggerezésért, náci-tiszteletért, mert olyan ez az egész "politikai korrektség" mint egy középkori boszorkányüldözés.

Kocsmákban lehessen dohányozni pl., mert ez nálunk szokás, lehessen nyilvánosan alkoholt fogyasztani, lehessen dohányozni a buszmegállókban. A rendőrök önbíráskodási jogai legyenek liberálisabbak, egy rendőr, ha rajtakap valakit valami bűntényen, saját belátása szerint ítélhesse meg, hogy tényleg úgy kell-e eljárni az ügyben, mint ahogy hivatalosan mondja a jogi törvényhozás, mielőtt bíróságot csinál az egészből

A szegény emberek kultúráját, szokásait, fontosabbnak tartanánk és államilag támogatnánk, mint a gazdag rózsadombiak elfogalaltságait. Pl. nem támogatnánk a színházakat, lóversenyt, vadászatot, yacht-klubbokat stb...

Ilyesmik...


"2, Miért emelnénk a segélyeket? Vagy ha emelnénk, akkor mi alapján, kinek emelnénk?"


Azért emelnénk, hogy egy erős államot kapjunk, aki gondoskodik az emberekről. Az alapján emelnénk, minnél hátrányosabb helyzetben van valaki.


"3, Az egyházakat kell támogatni államilag szerintem, de a vezetőséget erősen le kellene cserélni a mostani kis papokból válogatott erkölcsös gárdára, mert már nagyon korrupt a főnökség keresztény vezetőéknél."


Szerintem nem kell, vallásellenes vagyok.

2011. máj. 10. 17:42
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

Igazából egy "sima" szociáldemokrata pártnak jobban örülnék, valószínűleg végre megszabadítana bennünket a mára már normálisabb baloldali számára teljesen vállalhatatlan MSZP-től.


Felsorolásod a Jobbik politikájára emlékeztet, a segély dolgot leszámítva.

2011. máj. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Nevetséges az első bekezdés már, így a többit el sem olvastam.
2011. máj. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Bocs, a "már" kicsit rossz helyre ment, képzeljétek a második szónak.
2011. máj. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
41%

Azt, hogy nem vagy tisztában a fogalmakkal.

A szociáldemokrácia a szocializmus egy mérsékeltebb irányzata. És mint ilyen, internacionalista.

Bár többnyire a szociáldemokraták nem követelnek proletár diktatúrát és világforradalmat, de még csak patrióta érzelmeik sem nagyon szoktak lenni.

Az MSZP is, elvileg, a saját meghatározása szerint, szociáldemokrata párt, és hát nem igen nemzetiek.

Ha a nacionalizmust kevered a szocializmussal, az a nemzetiszocializmus, amit már eléggé lejárattak, úgy 60 éve.

Ettől függetlenül a céljaid lehetnek jók, de a megnevezés teljes képzavar.

Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy hazafias internacionalizmus.

De akkor nézzük a konkrét dolgokat!


"Erősebb adóterhek kivetése, cserébe segélyek emelése. Minél gazdagabb valaki, annál több adót adózzon, minnél szegényebb valaki, annál több segélyt érdemeljen."


Klasszikus baloldali követelés.

Ha meg is valósítod, részemről okés.


"Állami cégek, üzemek teremtése, ezekben munkahelyteremtés."


Alapvetően egyet értek, de ezt se kell túlzásba vinni.

A teljes államosításban rám ne számíts! De egy egészséges egyensúllyal egyet értek.


"Nemzeti hagyományok, magyarságtudat őrzése, de nem az újkori, középkori, vallási hagyományok lennének előtérbe helyezve, hanem a modern magyar populáris kultúra hagyományai "


Öööö... ez alatt mit értesz?

Mi az a "modern magyar populáris kultúra"?

Ja, hogy amit importálunk, vagy majmolunk Amerikáról? :D

A hagyományok őrzésével egyet értek, de, már bocsi, amit itt írsz, az zagyvaság.


"Bevándorlók és főleg más kontinensről, kultúrkörből származó bevándorlók felé erős szkepticizmus, csak az telepedhet le Magyarországon, aki átmegy egy USA-stílusú állampolgári vizsgán és felesküdik az európai értékek és azon belül a magyar értékek tiszteletére, követésére. "


Második felével egyet értek, első felével nem.

Mindenki felé barátságosnak kell lennünk. Mindegy, honnan jön.

Max. ha nem felel meg, udvariasan kitessékeljük. De én nem vagyok a híve annak, hogy aki kívülről jön, az már egyből gyanús.


"Egyházak állami támogatásának abbahagyása. "


Okés, de akkor add vissza a földjeiket is, aminek az elvételéért cserébe kapják a támogatást.

Régen az egyházak maguk termelték a jövedelmüket. A földreform elvette tőlük a birtokaikat, cserébe az állam fizeti őket.

Vagy egyik, vagy másik.

Ha mindkettőt eltörlöd, akkor megyek a Kossuth térre tüntetni ellened. :D


"Erős euroszkepticizmus, ameroszkepticizmus és iszlamoszkepticizmus"


MONDJON LE!

Na jó, csak viccelek. De ezzel abszolút nem értek egyet.

Okés, hogy Magyarország a kereszténységre épülő európai értékrendbe tagozódik, de ettől még nem kell senkit elítélni a hitéért. Akkor sem, ha történetesen muzulmán.

Ha az ameroszkepticizmus alatt az USÁ-tól független gazdaságot érted, akkor benne vagyok. Ha erős USA-ellenességet, akkor nem, mert azzal csak a szöget vered a koporsónkba.

Az euroszkepticizmus alatt pedig ha azt érted, hogy elutasítasz minden összeurópai törekvést, akkor meg sem fordul majd a fejemben, hogy rád szavazzak, mert ezzel csak mélyíted Magyarország elszigetelődését és kb. át is adhatod az ország kulcsait a ruszkiknak. Ha viszont a kurrens EU-politikával van csak bajod és az integráció milyenségén változtatnál, akkor, fenntartásokkal ugyan, de adnék neked egy esélyt.


21/F

2011. máj. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
11%

"Pl. az, hogy nem ragaszkodunk olyan görcsösen a "politikai korrektséghez", mint a nyugat-európaiak, és ha valakivel problémánk van, akkor egyenesen megmondjuk neki"


Nem értem, ez mitől modern magyar populáris kultúra, de benne lennék.


"meg hogy ne járjon már börtön meg mindenféle koncepciós per egy kis niggerezésért, náci-tiszteletért"


Őőőő.... tisztázzuk!

Valaki vagy náci, vagy nem. Vagy rasszista, vagy nem.

Ha a nácikat tiszteli, akármilyen szinten, vagy leszólja a más bőrszínűeket, akkor szükség van valami retorzióra, ehhez nem fér kétség.

Azzal viszont egyet értek, hogy azért nem kéne meghurcolni valakit, mert nem "politikailag korrekt" szavakat használ. Ez már csak bűvészkedés a szavakkal.

De aki nem tolerálja a más kultúrákat, etnikumokat, vallásokat, embereket és olyanokat dicsőít, akik ilyen elveket vallanak (pl. nácik), azt meg én nem tolerálom.


"Kocsmákban lehessen dohányozni pl., mert ez nálunk szokás, lehessen nyilvánosan alkoholt fogyasztani, lehessen dohányozni a buszmegállókban. "


Kocsmában okés, buszmegállóban nem. Alkoholfogyasztás, bizonyos megszorításokkal (pl. ne legyen kocsma az utca), de okés.


"A rendőrök önbíráskodási jogai legyenek liberálisabbak, egy rendőr, ha rajtakap valakit valami bűntényen, saját belátása szerint ítélhesse meg, hogy tényleg úgy kell-e eljárni az ügyben, mint ahogy hivatalosan mondja a jogi törvényhozás, mielőtt bíróságot csinál az egészből "


Nem teljesen értem, mire akarsz kilukadni, de jobban megfogalmazva lehet benne haszon.


"A szegény emberek kultúráját, szokásait, fontosabbnak tartanánk és államilag támogatnánk, mint a gazdag rózsadombiak elfogalaltságait. Pl. nem támogatnánk a színházakat, lóversenyt, vadászatot, yacht-klubbokat stb... "


Színházat miért nem? A többi okés.


"vallásellenes vagyok"


Aki szerint az emberiség 90%-a hülye, amiért hisz valamiben, ami evilági törvények szerint nem leírható, az ne vezessen embereket!


"Igazából egy "sima" szociáldemokrata pártnak jobban örülnék, valószínűleg végre megszabadítana bennünket a mára már normálisabb baloldali számára teljesen vállalhatatlan MSZP-től. "


Létezik Magyarországon az MSZDP, csak sz@rt se csinálnak.


21/F

2011. máj. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

A második,a mit írtál, az egész egy nagy butaság, ne is haragudj. A dohányzás egy káros dolog, nem kötelező, így akinek kényelmetlen kivonulni az étteremből vagy a kocsmából, az álljon fejen, de akkor se szívja más az ő füstjét! Ez így jogos, mivel tekintettel kell lenni a többi emberre, azon kívül az egészséges életmódot kell támogatnia az államnak, a kormánynak, nem pedig a betegségeket okozó önpusztítást. Én, aki úgy lett beteg, pl tüdőrákos vagy gégerákos, hogy mellette évtizedekig napi 1 vagy 2 doboz cigit elszívott, annak a gyógyíttatását sem állnám. Miért az én adómból fizetik annak a gyenge és ostoba embernek a gyógyulását, aki évtizedekig sz*rt az egészségére, holott a csapból is az folyik, milyen káros a cigi? Ugyanez az itallal, a túlsúllyal (kivéve ha betegség eredménye a kövérség).

Na mindegy, a lényeg, hogy nagyon fogalmatlan vagy a dolgokról... nem szeretnék a te világodban élni, ott mindenkinek rossz lenne, aki tisztességes és viszi valamire.

2011. máj. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!