Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Jó ötlet Pokornitól szerintete...

Jó ötlet Pokornitól szerintetek az iskolai nyári szünet lerövidítése?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 15:48
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
62%
Ez így volt mikor elsőnek hatalomra kerültek akkor is,ez legyen még a legkisebb...
2011. jún. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
42%
hát szerintem igen. Így is maradjon meg a nyári a leghosszabb szünetnek, de jobb lenne ha kiegyensúlyozattabbb lenne. A téli, meg a húsvéti lehetne 2-2 héttel hosszabb, és a nyári meg akkor 1 hónappal rövidebb. nekem tetszene.
2011. jún. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Célja a nevelő egésznapos iskola elterjesztése. Ez lenne a cigánykérdés megoldása is egyben?
2011. jún. 28. 16:08
 4/33 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem egy-egy hét a nyári szünet elejéről és végéről nem jelentene akkora problémát, főleg, ha legalább az egyiket a téli (vagy karácsonyi) szünethez toldanák.


A júniusi kitoldással csak az a baj, hogy akkor már tényleg nagyon meleg van, a gyerekek se figyelnek, de nem akkor kell dolgozatot íratni... vagyis a tanterveket az évszaknak megfelelően kell kialakítani.

Az, hogy augusztusban kezdődne az év, csak szeptember elsejének a státusza miatt okozhat gondot (mivel "szeptember elsején be a padba!").

A karácsonyi szünetet meg igencsak megnyújtanám, most sokszor még 21-22-én is iskolába mennek, és akár már az új év 3. napján már kezdik is újból. Szerintem az év ennek a szakában fontos, hogy kicsit lenyugodjon mindenki, a sötétben való dolgozást kipihenje, együtt lehessen a család. (A főiskolákon, egyetemeken se ártana 1-2 vizsgamentes hét, van, aki 27-én, sőt, 24-én tart vizsgát... nem hiszem, hogy ennek így kellene működnie).


Az egész évet tekintve pedig szerintem jobb, ha nincs akkora megszakítás, kicsivel kevesebb esik ki talán a fejekből nyáron :)

2011. jún. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
49%

Itt számításba kell venni hogy többnire lesz*rja az oktatási, Pokorni kevés ahhoz hogy 1 országnak dirigáljon.

Mióta élek 2és fél 3hónapos a nyári szünet.

Hova az anyjába vinné lefelé.

2011. jún. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
75%

Hiába az egyéb szünetek hosszabbítása, ha a komolyabb, szigorúbb iskolában ezekre a szünetekre (az idősebbek) jóval több tanulni valót is kapnának.

Szerintem ez a generáció már nehezen szokná meg, hogy kevesebb a jó időben a pancsolás, de a hidegben meg ülhet a lakásban, mert nem mindenki teheti meg (akár az ideje, akár a pénze miatt), hogy síelni menjen. Ráadásul kari előtt inkább az idegbeteg rohangálás van a felnőttek részéről, nem hogy meghittségben együtt legyen a család.

2011. jún. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
76%
Egyszer volt a naplóban, hogy Magyarországon van a legtöbb szünet. Az osztrák gyerekek csak 6hét nyári szünetet kapnak. A németek pedig még ennél is kevesebbet. Van ahol két hét. Igen én is lerövidíteném,de olyan megkötéssel, hogy napi 5óránál több nem lehet egy nap. Amugy a mai gyerekekre igen rá fér a tanítás és nevelés, mert egyesek olyan pofátlanak, amit otthon nem tanítottak meg nekik, azt az iskolában kellene.
2011. jún. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
85%

Hiába rövidítik le a szünetet, hogy azzal a napi tanórákat csökkentsék. Sok szülő úgysem tud otthon lenni a gyerekkel, mert dolgoznia kell. :(

Így marad a napközi, vagy az otthon kallódás, "Mónika show" nézegetése.

2011. jún. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
82%

16.40

Aki kiskorától nevetletlen, oda az iskola is kevés, hogy megváltoztassa.

Jah és ha annyira a nevetletlenekkel van bajotok, akkor speciális iskolába kell járatni ami legtöbbször bentlakásos.

A normális emberekektől nem kell elvenni a szabadidőt.


Még jó h nekem már előző hónapban vége lett örökre az iskolának.

2011. jún. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
84%

Nem jó ötlet. Így is rémes ami az iskolában megy, nulla tananyagot tanítanak hihetetlen magas óraszámban. Aki olyan, az ezt se tanulja meg, aki viszont egy kicsit is tanul, az halálra unja magát. Inkább legyen rövidebb, intenzívebb az iskola, és hosszú, gondtalan szünetek.

A gyerekek egészsége szempontjából nagyon fontos lenne, hogy mozogjanak, játsszanak. Kínzás egy kicsi gyereket arra kényszeríteni, hogy egész évben üljön az iskolában - minek is?

Tudom, hogy sok gyerek akkor sem mozog, ha nincs iskola, de így annak sem lenne lehetősége rá, aki akarna. Ne felejtsük el, gyerekekről van szó! Mások az igényeik, mint a felnőtteknek!

2011. jún. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!