Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy egy XXI. századi európai, demokratikus államban százvalahány ember összeül és a választópolgárok kizárásával, a saját köreiből kormányt és kormányfőt választ?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 14. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
A kormányfő megteheti, hogy kiválasztja a kormány tagjait, ha jóvá hagyja őket a köztársasági elnök. Mihez kell választás, ha nem lesz újra szavazás? A pártot választották meg 4 évre, nem a kormányfőt.
2009. ápr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

ezt irja elő az alkotmány

ami a törvények csúcsán helyezkedik el (alaptörvény)


az összes európai demokratikus jogállamban így van


onnan vették át 1990-ben a jogalkotók


lehet hogy alkotmányellenes az alkotmány????????

2009. ápr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán újat választanak, hanem javasolnak valakit a régi helyett, akiben már nem bíznak tovább. Az, hogy ezt egy színjáték előzi meg (megtalálni a megfelelőt címmel), az más kérdés. Amúgy tökmindegy, hogy Gyurcsány vagy Bajnai. Ha nem mond le Gyurcsány, akkor marad ő, és nincs új helyette. Az se lenne jobb. Csak épp kultúrált helyen nem konstruktív bizalmatlanságival "mond le" egy miniszterelnök, hanem simán csak lemond. valószinűleg azok, akik megválasztották őt, nem csak benne csalódtak, hanem az egész pártjában. Ilyen szempontból az ország lakossága felől a bizalmatlanság továbbra is fennáll.
2009. ápr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Kizárásról abban az esetben lenne szó,ha az esedékes választások helyett döntene pár száz ember.Jelenleg(ha tetszik,ha nem)a törvényesen megválasztott kormányfő lemondott,jelőltek helyette mást,neki pedig jogában áll személycseréket eszközölni.Lényegében lecserélődhet az egész kabinet teljesen tőrvényesen.
2009. ápr. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Ez a megoldás törvényes, alkotmányos, de sajnos nagyon nem demokratikus. A gond, hogy mikor az emberek nagy része elfordul a kormánytól, választást akar, akkor egy igazi demokráciában nem lehet mindenféle kiskapukkal hatalmon maradni. Sajnos nem teljesen jó a jogrendszerünk, ezért lehet ezt megtenni. Ill. jó csak a politikusaink egy része nem tiszteli a demokráciát ergo a népet, a nép akaratát.
2009. ápr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, a cseheknél is hasonló a felállás, ott is van alkotmány. Mégis: lemondott a kormány, kiírták az előre hozott választásokat, és csak idén nyárig neveztek ki egy szakértői kormányt. Nem okoskodtak, hogy így meg úgy, hanem cselekedtek, ésszerűen. Lehet, hogy nekünk több a Nobel-díjasunk, de nekik több az iparvállalatuk és a gyakorlati érzékük. Mellesleg GDP-t nem a Nobel-díjasok termelnek (legalábbis nálunk biztosan nem).
2009. ápr. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

A jelenleg érvényes Alkotmány az 1949. XX. törvény a Sztálini-típusú alkotmány magyar változata.(Sicc!) A "módszerváltás" évei után napjainkig eme alaptörvény kisebb-nagyobb módosításokkal folyamatosan változott. Az Alkotmány bevezetőjéből kiderül, hogy jelenlegi alaptörvényünk csak ideiglenes jellegű, „hazánk új Alkotmányának elfogadásáig” van érvényben. Az elmúlt közel két évtizedben azonban az Országgyűlés képtelen volt új alaptörvényt alkotni.


[link]


[link]


77. § (1) Az Alkotmány a Magyar Köztársaság alaptörvénye.


3. § (2) A pártok közreműködnek a népakarat kialakításában és kinyilvánításában.

19. § (1) A Magyar Köztársaság legfelsőbb államhatalmi és népképviseleti szerve az Országgyűlés.

20. § (2) Az országgyűlési képviselők tevékenységüket a köz,(!) érdekében végzik.

24. § (3) Az Alkotmány megváltoztatásához, valamint az Alkotmányban meghatározott egyes döntések meghozatalához az országgyűlési képviselők kétharmadának a szavazata szükséges.(!)

33. § (3) A miniszterelnököt a köztársasági elnök javaslatára az Országgyűlés tagjai többségének szavazatával választja. A miniszterelnök megválasztásáról, továbbá a Kormány programjának elfogadásáról az Országgyűlés egyszerre határoz.

(E törvény megváltoztatásához az Országgyűlési képviselők kétharmadának a szavazatára lenne szükség, amire itt, a mai Magyarországon, nincs esély!)

2009. ápr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

előttem szólóval egyetértek


de: jelen alkotmány csak számozását illetően sztálinista

amúgy teljesen át lett írva

egy mondat sincs benne, mely korábbival azonos lenne


ettől függetlenül siralmas ami zajlik

és tényleg: közérdek, közjó - hol vagyunk már ettől


zsebdagasztás és pártfegyelem -


győzzön a jobbik

2009. ápr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát úgy, hogy abban az államban csak százvalahány ember rendelkezik elég ésszel ahhoz, hogy a neki tetsző államot kialakítsa.
2016. márc. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!